Hatott az euróbevezetés terve: felminősítette Bulgáriát a Moody's

2020. október 10. 08:22 | MTI

Hatott az euróbevezetés terve: felminősítette Bulgáriát a Moody's

Felminősítette Bulgáriát a Moody's Investors Service, azzal a véleményével indokolva a lépést, hogy kritikus fontosságú szakaszba jutott a bolgár euróövezeti csatlakozás folyamata. A nemzetközi hitelminősítő péntek éjjel Londonban bejelentette, hogy az eddigi "Baa2"-ről egy fokozattal "Baa1"-re javította Bulgária devizában és hazai valutában fennálló hosszú futamú államadósság-kötelezettségeinek osztályzatát.  Az új besorolás kilátása stabil. A Moody's osztályzati módszertanában a "Baa1" minősítés után már az elsőrendű "A" besorolási sáv következik.

Horvátország és Bulgária alig több mint két év múlva már euróval fizethet

2020. július 09. 14:10 | Portfolio

Horvátország és Bulgária alig több mint két év múlva már euróval fizethet

Bulgária és Horvátország karnyújtásnyira áll attól, hogy megkapja az engedélyt az euró előszobájának tartott ERM-2 árfolyamrendszerhez történő csatlakozáshoz - írja az MTI. A két ország nagyrészt teljesíti az egyéb konvergencia feltételeket, ezért vélhetően a két éves "próbaidő" nem fog sokkal tovább tartani a minimumnál.

2023-ban jöhet a horvát és a bolgár euró

2020. június 17. 08:00 | Portfolio

2023-ban jöhet a horvát és a bolgár euró

Horvátország és Bulgária még az idén beléphet az euró előszobájának nevezett ERM-2 árfolyamrendszerbe - nyilatkozta tegnap Fabio Panetta, az Európai Központi Bank igazgatósági tagja. A jegybanki vezető üdvözölte az országoknak a közös valutára való áttérés érdekében tett erőfeszítéseit és azt is jelezte, hogy 2023-ban nyílik lehetőség az euróbevezetésre.

Bulgária 2023-ban bevezetheti az eurót

2020. január 26. 15:21 | MTI

Bulgária 2023-ban bevezetheti az eurót

"Teljesen előre látható", hogy Bulgária a terveknek megfelelően idén tavasszal csatlakozik az euró előszobájának tartott ERM-2 árfolyamrendszerhez, 2023-ben pedig belép az euróövezetbe - közölte egy bolgár rádiónak nyilatkozva a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezetője vasárnap.

2019. október 30. 19:55 | MTI

Belépne az euró előszobájába Bulgária

Bulgária azt tervezi, hogy a jövő év április végéig csatlakozik az euró előszobájának tartott ERM-2 árfolyamrendszerhez - közölte Vladiszlav Goranov bolgár pénzügyminiszter szerdán.

2019. július 09. 07:15 | MTI, Portfolio

2023-ban már lehet horvát euró

Üdvözölte az eurócsoport elnöke, hogy Horvátország hivatalosan is kérte a felvételét az euró bevezetéséhez szükséges európai árfolyam-mechanizmusba (ERM-II). Mario Centeno a közös fizetőeszközt használó uniós tagállamok pénzügyminisztereinek hétfői brüsszeli ülése után leszögezte: ez azt mutatja, hogy továbbra is vonzó az euróövezet, amely "szilárd bástyája" a stabilitásnak és a gazdasági növekedésnek Európában.

2019. június 07. 16:00 | MTI, Portfolio

Támogatja Juncker a horvátok euróbevezetését és schengeni csatlakozását

Horvátország felkészült az európai árfolyam-mechanizmusba (ERM) történő belépésre és a schengeni övezethez való csatlakozásra - hangsúlyozta Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság (EB) elnöke pénteken Zágrábban, Andrej Plenkovic horvát kormányfővel tartott közös sajtótájékoztatóján. Utóbbi azt rögzítette, hogy az országnak az a célja: a jövő év első felében sorra kerülő uniós soros elnökség alatt ténylegesen csatlakozni tudjanak a schengeni övezethez és az euró előszobájához. Ha utóbbi megtörténik, akkor leghamarabb 2023 januárjától lehetne euró Horvátországban.

2019. június 03. 09:20 | Portfolio

Teljes fordulat: Magyarország is kaphat pénzt az eurózónás minibüdzséből

Várhatóan csak kis összegű, 22 milliárd eurós lesz a külön költségvetési eszköznek beharangozott eurózónás büdzsé, és nem külön, hanem a 2021-2027-es közös EU-s költségvetésen belül jön létre - foglalja össze a június 13-i nagy döntés előtti legfrissebb fejleményeket a Bruxinfo. A cikk tartalma teljes fordulat felé mutat, hiszen Magyarország a jelek szerint még akkor is kaphatna pénzt ebből az eurózónás költségvetésből, ha nem lép be az euró előszobáját jelentő ERM-II árfolyamrendszerbe, igaz ez az összeg várhatóan nem lenne hatalmas.

2018. július 13. 15:54 | Portfolio

Teljesen új feltételeket kapott Bulgária az euró bevezetéséhez

Hiába felel meg a konvergencia-kritériumoknak, Bulgáriának még legalább egy évet várakoznia kell az euró előszobájának is nevezett európai árfolyamrendszerhez (ERM II) történő csatlakozásra, noha azt már idén tavasz-nyárra tervezte. Ráadásul az ERM II-belépés után is további új feltételek teljesítése vár Szófiára, mire végre bevezetheti majd a közös európai fizetőeszközt.

2018. június 13. 08:51 | MTI, Portfolio

Bulgária tényleg bejelentkezett az eurózónába

Bulgária egy éven belül csatlakozik az euró előszobájának tartott ERM-2 árfolyamrendszerhez és a bankunióhoz - jelentette be Vladiszlav Goranov bolgár pénzügyminiszter.

2018. május 07. 09:26 | Portfolio

Tényleg közel van már a magyar euró?

A legkorábbi időpont az euró bevezetésre akár 2019 közepe, 2020 eleje is lehet, mivel Magyarország a számszerű maaastrichti kritériumokat teljesíti - mondta az Info Rádiónak Szijártó Norbert, a Magyar Tudományos Akadémia Világgazdasági Intézetének tudományos segédmunkatársa. A szakértő szerint amennyiben a kormány meg akarja várni, hogy az uniós költségvetés milyen ösztönzőket tartogat az euróbevezetésen gondolkodó országok számára, akkor egy 2021-22-es bevezetés elképzelhető. Valószínűleg a reális időpontok ennél még politikai akarat mellett is jóval távolibbak.

2018. április 27. 10:36 | Portfolio

Kimondták: Bulgária lehet az eurózóna huszadik tagja

Nincs kétségem afelől, hogy Bulgária lesz az eurózóna következő tagállama - ezt jelentett ki ma reggel Pierre Moscovici az EU soros elnöki tisztét betöltő ország fővárosában a Reuters tudósítása szerint.

2017. november 16. 13:18 | Portfolio

Becsey: Ne a multikat támogassuk, és lépjünk be az euró előszobájába!

A multinacionális cégek utóbbi években megugró állami támogatása elszívta a munkaerőt a kevésbé termelékeny kkv-szektor elől, így a vállalati támogatási rendszert érdemben át kellene alakítani és a kutatás-fejlesztési fókuszú támogatások utólagos folyósítására kellene koncentrálni - veti fel a Magyar Időkben publikált vélemény cikkében Becsey Zsolt. A volt EP-képviselő és külgazdasági államtitkár szerint abba kellene hagyni az olcsó munkaerőre és a forint leértékelésére alapuló tőkevonzó, illetve versenyképesség javító stratégiákat, és be kellene lépni az országnak az euró előszobáját jelentő ERM-II árfolyamrendszerbe.

2016. augusztus 04. 08:05 | Portfolio

Varga elárulta: új gazdasági stratégia jön ősszel

Magyarország már bukott el autóipari beruházást a súlyos munkaerőhiány miatt - derült ki többek között ez is Varga Mihály Figyelőnek adott interjújából. A nemzetgazdasági miniszter továbbra sem zárja ki a külföldi vendégmunkások tömeges foglalkoztatását.

Részletes keresés