A világ 500 leggazdagabb emberének vagyona rekordmértékben, közel 485 milliárd dollárral csökkent két nap alatt, miután Donald Trump vámokkal kapcsolatos bejelentése megrázta a globális piacokat - jelentette a Bloomberg.
A következő 4 évben 7%-kal 2,5 millió fő fölé emelkedhet az ultragazdagok száma a világon, azaz azoké, akiknek legalább 10 millió dollárnyi vagyona van – derül ki a Knight Frank elemzéséből. Amerika egyértelműen vezeti a listát a gazdagok számát és vagyonát tekintve is, de nagyban jön fel Ázsia és Afrika is. A jelentésből kiderül, melyek egy mai milliárdos legfőbb ismérvei, melyik mai generáció lesz a történelem leggazdagabbja és mégis mire elég egymillió dollár a világ luxusingatlan-piacán.
A South China Morning Post foglalta össze a Hurun Kutatóintézet elemzését a kínai vagyoni különbségekkel kapcsolatban.
A világ 500 leggazdagabb embere közel 108 milliárd dollárt veszített hétfőn, miután a főbb tőzsdeindexek estek a kínai DeepSeek cég mesterséges intelligencián alapuló (MI) chatbot frissítésének megjelenésével.
Kína vezetői szembesülnek azzal a kihívással, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök magasabb vámokat helyezett kilátásba, miközben az ország gazdaságát a belső problémák is sújtják. A gazdasági nehézségek miatt egyre több tehetős kínai dönt a külföldre költözés mellett, ami további nyomást helyez az ország gazdasági helyzetére.
A Föld népességének a legvagyonosabb 1%-a rendkívül nagy mértékben felelős az emberiség szén-dioxid kibocsátásáért ezzel pedig különösen megnehezíti a kibocsátások kordában tartását és a 1,5 Celsius-fokos globális felmelegedési cél megtartását - derül ki a brit Oxfam jelentéséből, amelyben a leggazdagabb emberek befektetéseiből, valamint ugyanezen réteg magánrepülőgépekből és jachtokból származó környezetkárosítását vetették össze a világátlag kibocsátásával.
Több mint negyedével nőtt egy év alatt Szlovákiában a szupergazdagok vagyona, megközelítve a 19 milliárd eurót (mintegy 7,6 billió forint) - derült ki a Forbes magazin szlovákiai kiadása által kiadott listából, amelynek számait a TASR szlovák közszolgálati hírügynökség is ismertette szerdán.
Az olasz kormány nemrégiben megduplázta a gazdag külföldi állampolgárok külföldi jövedelmére kivetett átalányadót, évi 200 000 euróra emelve azt. Ennek ellenére a brit és francia adófizetők továbbra is vonzónak találják Olaszországot - írta meg a Financial Times.
Már harmadik éve az Egyesült Arab Emírségekben (UAE) növekszik a leggyorsabban a gazdagok száma, közben az Egyesült Királyságban 17%-kal csökken a milliomosok száma 2028-ra – írja a CNBC.
Már meghallgatható a Portfolio luxusipari podcastje, a Hype legújabb adása. A mai műsorban fő témánk a Fiat-örökös Agnelli család sagája volt, ugyanis a dráma, ami az örökségen megy, nemrég új szakaszba lépett: a Fiat-alapító Giovanni Agnelli unokája, Margherita Agnelli a fiát jelentette fel az olasz hatóságoknál, mert a férfi – a nő szerint – segített adót csalni a saját nagyanyjának, tehát a vádló édesanyjának.
Az Egyesült Államokban nagyjából 15%-kal nagyobb vagyon kell ahhoz, hogy valaki a leggazdagabb 1% körében tudja magát, mint egy éve – ez derül ki egy friss felmérésből. A legnehezebb dolga azoknak van, akik Monacóban élnek – számol be a hírről a Bloomberg.
Francoise Bettencourt Meyers, a L'Oréal vagyonának örököse és igazgatótanácsának alelnöke lett az első nő, akinek a vagyona elérte a 100 milliárd dollárt - írta meg a Bloomberg.
Ahogy a globális minimumadóval a társaságok adóoptimalizációja és -elkerülése ellen közös nevezőre jutott a világ, úgy most a leggazdagabb magánszemélyek trükközéseire is lecsaphatnak világszerte. Egy friss kutatás szerint, ha a világ 2750 milliárdosának vagyonára 2%-os adókulcsot alkalmaznának, évente mintegy 250 milliárd dollárnyi plusz bevétellel gazdagodhatnak a költségvetések. A Nobel-díjas közgazdász, Joseph Stiglitz egy globális összefogást javasol, és több jel is abba az irányba mutat, hogy kemény idők jönnek a legvagyonosabbakra.
Mindenki máshoz hasonlóan a nagy vagyonnal rendelkező magánszemélyek (High Net Worth Individuals, HNWI) is a szokásosnál kevesebbet utaztak a világjárvány idején. A milliomosok és milliárdosok azonban ismét mozgásban vannak, a várakozások szerint az év végéig rekord számú vagyonos ember "szavazhat a lábával" és költözhet új országba. De vajon melyik országból kívánkoznak el leginkább a gazdagok, és hova költöznek szívesen?
Svájci „száműzetésbe” kényszerült több tucat norvég milliárdos, mivel a jelenlegi kormány kőkemény adókat szedne be rajtuk – írja a Bloomberg.
Másfél évtizednyi növekedés után először csökkent a Nagy-Britanniában élő milliárdosok száma, ráadásul a több évtizede nem mért ütemű infláció közepette - legalábbis reálértéken számolva - még szegényebbek is lettek.
Újabb pályázattal segíti az agrártárca az állatbetegségek megelőzését.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az a fránya törmelék.
Megjött az első negyedéves GDP második becslése.
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?