Forrás Dávid mesterfokozatú egyetemi végzettséget a madridi Instituto de Empresa egyetemen szerzett vállalati kommunikáció szakon 2011-ben. Szakmai karrierjét a pénzügyi szektorban kezdte, innen került a Pénzcentrumhoz 2016-ban, ahol 2018-ig szerkesztőként dolgozott. 2022 óta a Portfolio Csoport podcastjeinek vezető producere, a Portfolio Checklist, valamint az Első Yard című műsorok házigazdája.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása, melyben a hétfőn 88 évesen elhunyt Ferenc pápa életéről, munkásságáról és szellemi örökségéről volt szó. Az adás vendége volt Hortobágyi T. Cirill főapát, a Pannonhalmi Főapátság vezetője, akit 2018-ban maga Ferenc pápa nevezett ki jelenlegi tisztségébe.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A mai műsor első részében a továbbra is hektikus tőkepiaci képről volt szó, továbbá arról, hogy melyik európai szektor lehet a jelenlegi helyzet nagy nyertese. A témával kapcsolatban vendégünk volt Bukta Gábor, Concorde elemzési üzletágvezetője. Az adás második részében a KSH magyar nyugdíjasokról szóló friss jelentéséről beszéltünk Süle-Szigeti Bulcsúval, a Portfolio pénzügyi elemzőjével.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist április 8-i adása. A mai műsor első részében a kedd reggeli, pozitív meglepetést hozó magyar inflációs adatról volt szó, továbbá arról, hogy a pénzromlás vártnál kedvezőbb mértéke és a vámok okozta új gazdasági helyzet milyen hatást gyakorolhat a magyar monetáris pályára. A témáról Török Zoltánt, a Raiffeisen Bank vezető elemzőjét kérdeztük. Az adás második részében a Trump-vámok luxusiparra gyakorolt potenciális hatásáról volt szó, ezen a területen ugyanis Európa még mindig őrzi versenyképességét. Ezzel kapcsolatban Orbók Ilona luxusipari szakértő volt a vendégünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása, melyben Donald Trump szerda éjjeli vámintézkedéseiről volt szó. A műsorban Bod Péter Ákos egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke volt a vendégünk, aki szerint az amerikai elnök új vámrezsimje a világgazdaság egészére kiható fordulat lehet. Az intézkedés ráadásul nem csupán gazdasági lépés, hanem politikai üzenet is, amely új pályára állíthatja a globális kereskedelmet. A közgazdász elmondta: bár Trump tegnapi döntésével véget vetett a háború utáni kereskedelmi rendszernek, a gazdaság alkalmazkodóképességét nem kell alulbecsülni, új szövetségek jöhetnek létre, és még olyan folyamatok is felgyorsulhatnak, melyek növelik az európai versenyképességet.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében azzal foglalkoztunk, hogy van-e realitása annak, hogy Donald Trump legális keretek között hatalmon marad második ciklusa után. Ezzel kapcsolatban Szabó Ákost, a Portfolio Globál rovatának elemzőjét kérdeztük. Az adás második részében Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szerdán kezdődő budapesti látogatásának jelentőségéről volt szó, Csicsmann László egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója volt a vendégünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsorban a kormány által hétfőn felrajzolt új makrogazdasági pálya különböző vetületeivel foglalkoztunk. A gazdaság növekedési kilátásairól, a hiánycél tarthatóságáról és az inflációs környezetről Németh Dávidot, a K&H Bank vezető elemzőjét kérdeztük. Az adás második részében az államadósság finanszírozásában várható változásokról volt szó, amivel kapcsolatban Árgyelán Ágnes, lapunk pénzügyi elemzője volt a vendégünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében az MNB keddi kamatdöntését értékeltük. A témával kapcsolatban Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője volt a vendégünk.Az adás második részében az árrésstop intézkedésről volt szó, ennek keretében ugyanis szenzitív adatok váltak kiszámíthatóvá az élelmiszerek beszállítói árképzésével kapcsolatban. Arról, hogy ez miért problémás, Braunmüller Lajost, az Agrárszektor főszerkesztőjét kérdezzük.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A mai műsorban Nyeste Orsolyát, az ERSTE Bank vezető makrogazdasági elemzőjét kérdeztük a pénzintézet által közzétett negyedéves gazdasági kitekintésről. Ebben egyebek mellett arról írtak, hogy kedvezőtlen fordulat állhat be az Egyesült Államok gazdaságában, Európában sok a bizonytalanság, de vannak bizakodásra okot adó jelek, a magyar gazdaság növekedési kilátásait pedig nagyban gátolja az üzleti bizalom alacsony szintje.
Közzétette a 2024-es évre szóló pénzügyi jelentését az RTL Group, amiből kiderült, hogy az RTL Magyarország 8 millió euró, tehát mai árfolyamon körülbelül 3,2 milliárd forint veszteséget termelt tavaly. Volt azonban pozitív fejlemény is a cég szempontjából, a bevételeik ugyanis a 2023-as 125 millió euróról 138 millióra, tehát hozzávetőlegesen 50 milliárd forintra nőttek, a növekedési ütem pedig meghaladta a magyar reklámpiac bővülését. Az RTL a Portfolio megkeresésére közölte: a digitális stratégiájukból adódóan 2024-ben sok egyszeri tétel terhelte az üzemi eredményüket, melyek hatása idén már mérsékeltebben érvényesül, így ezen a soron is javulásra számítanak. A nemzetközi csoport bevétele gyakorlatilag nem változott, az eredmény viszont valamelyest csökkent.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist szerdai adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy miért pont most lángoltak fel újra a harcok Izrael és a Hamász között Gázában. A témáról Csicsmann László egyetemi tanárt, a Budapesti Corvinus Egyetem oktatóját, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatóját kérdeztük. Az adás második részében arról beszéltünk, hogy miért emelték idén a hazai bankok jóval a tavalyi inflációt meghaladó mértékben a díjaikat. A témával kapcsolatban Turzó Ádám, a Portfolio pénzügyi elemzője volt a vendégünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében Bod Péter Ákos egyetemi tanár, a Magyar Nemzeti Bank korábbi elnöke volt a vendégünk, akit a lapunkban kedd reggel megjelent elemzése alapján a jelenlegi inflációs hullám okairól kérdeztünk. Az adás második részében arról volt szó, hogy távozik Donatella Versace a Versace kreatív igazgatói pozíciójából. A távozás okairól és az egykor szebb napokat látott luxusmárka kilátásairól Orbók Ilonát, a BDO Magyarország ügyvezetőjét, luxusipari szakértőt kérdeztük.
Közel egy éve távozott a Mastercardtól Eölyüs Endre, aki több mint 10 éven át volt a kártyatársaság Magyarországért felelős vezetője. Hasonló helyzetekben felső vezetők gyakran egy másik nagyvállalat irányításába ülnek át, Eölyüs azonban más utat választott: az elmúlt hónapokban saját cégeinek építésére fókuszált, továbbá készül egy hosszabb hajóútra is. A szakember, aki korábban rendszeres interjúalanya volt a Portfolio-nak és előadóként rengeteg rendezvényünkön vett részt, most arról beszélt a Checklist hétvégi különkiadásában, hogy milyen az élet egy multinacionális cég felsővezetői széke után.
Rendkívül bonyolult makrogazdasági, geopolitikai képpel nézünk szembe, ezért a Checklistben egy rendhagyó adás erejéig hallgatói kérdésekre válaszolt Madár István, a Portfolio vezető makrogazdasági elemzője. A műsorban szó volt jegybanki veszteségről, igazságtalan adórendszerről, argentin reformokról, befektetésekről és persze Trump vámháborújáról is.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A mai műsorban Éder Tamás, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének elnöke volt a vendégünk, akit kérdeztünk a Magyarországon 50 év után újra megjelent száj- és körömfájás betegség piaci hatásairól, továbbá a kormány március 17-én induló, kiskereskedelmi élelmiszer-árréseket korlátozó intézkedéséről is.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy mekkora része landolt állampapírban az idei év első hónapjaiban kifizetett PMÁP-kamatoknak, és általánosságban milyen átrendeződések láthatók az állampapírpiacon. A témával kapcsolatban vendégünk volt Árgyelán Ágnes, a Portfolio pénzügyi elemzője. Az adás második részében Farkas András nyugdíjszakértő volt a vendégünk, akit a Nők40 kedvezményes nyugdíjprogramról kérdeztünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy január után a februári inflációs adat is kellemetlen meglepetést okozott, az elszabadult élelmiszerárakat a kormány árrésstoppal szeretné megállítani. A témáról Török Zoltánt, a Raiffeisen Bank vezető elemzőjét kérdeztük. Az adás második részében a Romániát sújtó politikai válságról volt szó. A főbb folyamatokkal kapcsolatban Szilágyi Mátyás, a Magyar Külügyi Intézet vezető kutatója, volt diplomata volt a vendégünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A mai műsor első részében arról volt szó, hogy a hétvégén és hétfőn bejelentett kormányzati intézkedések – két- és háromgyerekes anyák szja-mentessége, valamint a nyugdíjasok áfa-visszatérítése – hogyan hatnak a magyar költségvetésre rövid- és középtávon. A témával kapcsolatban Virovácz Péter, az ING Bank vezető elemzője volt a vendégünk. Az adás második részében a kedd reggel közzétett 2024-es kereseti adatokkal foglalkoztunk, melyekről Hornyák Józsefet, lapunk makroelemzőjét kérdeztük.
Hétfőn lesz három éve, hogy 2022. február 24-én Oroszország lerohanta Ukrajnát, amivel kezdetét vette a legnagyobb európai háború a második világháború óta. De hogy változott Oroszország ebben a három évben? Mi lehet most Vlagyimir Putyin terve Ukrajnával? És mit jelent Oroszország felől nézve az Egyesült Államok megújuló Ukrajna-stratégiája? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük az évforduló kapcsán Takácsy Dorka Oroszország-szakértőt a Portfolio Checklist vasárnapi különkiadásába.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében azzal foglalkoztunk, hogy miért szenved az ingatlanpiac új lakás szegmense Magyarországon, amikor a használt lakásoké dübörög. A témáról Becsei Andrást, az OTP Bank lakossági területért felelős vezérigazgató-helyettesét kérdeztük. Az adás második részében az amerikai és az ukrán elnök között kialakult üzengetéssel foglalkoztunk, amivel kapcsolatban Huszák Dániel, lapunk Globál rovatának vezető elemzője volt a vendégünk.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist keddi adása. A műsor első részében arról volt szó, hogy kitől is kapta a legtöbb támogatást eddig a háborúban Ukrajna, és hogy az amerikai kormány háborúval kapcsolatos tervei mit jelentenek az EU és persze az oroszok által lerohant ország számára. A témával kapcsolatban Szabó Dániel, a Portfolio EU-s ügyekkel foglalkozó elemzője volt a vendégünk. Az adás második részében a napokban óriási mennyiségben kamatot fizető Prémium Állampapírokkal foglalkoztunk, egyebek mellett azt a kérdést jártuk körbe, hogy milyen átrendeződések figyelhetők meg a lakossági állampapírok piacán. Erről Árgyelán Ágenst, lapunk pénzügyi elemzőjét kérdeztük.