Egyszerűbb lesz hozzáférniük a kisvállalatoknak a cseppfolyósított földgázhoz

Az LNG (cseppfolyósított földgáz) és bio-LNG gáz tárolásához, szállításához kisebb vállalatok számára kompozit konténereket építő német Nesetten vállalatnak nyújt támogatást az EIT InnoEnergy, ezzel segítve a megújuló energiára való átállás gyorsítását - áll a cég közleményében.

Új klímabefektetési alapot indít a spanyol bank és az Innoenergy

Az EIT Innoenergy és a spanyol bank eszközkezelője, a Santander Asset Management együttműködik egy olyan klímatechnológiai kockázati tőkealap elindításában, amely az energiaátalakítást felgyorsító startupokba fektet be - jelentette be a két vállalat a The Business Booster konferencián tartott sajtótájékoztatón.

Az energiapiaci innovátorokon Európa szeme - Lehetséges egy gyorsabb energiaátmenet?

Az energiapiaci innovátorokon Európa szeme - Lehetséges egy gyorsabb energiaátmenet?

Elkezdődött Lisszabonban a The Business Booster expó és konferencia, ahol energiapiaci innovátorok gyűltek össze, hogy bemutatva a megoldásaikat, felgyorsítják a klímasemlegességi pályát és a kibocsátáscsökkentési célokat. A konferenciáról, a kiállítókról és a kétnapos rendezvény legfontosabb momentumairól a Portfolio a helyszínről tudósít.

Napelem 50 százalékos támogatással: mire figyeljen az, aki belevág?

Napelem 50 százalékos támogatással: mire figyeljen az, aki belevág?

Néhány hónapja hirdetett otthonfelújítási programot a magyar kormány, és épületfelújítási programot az Európai Bizottság. Az állami otthonfelújítási támogatással akár 50 százalékos vissza nem térítendő támogatást vehetnek igénybe a családok, amelyet napelemes rendszerek telepítésére is fordíthatnak. De hogy kell számolnia annak, aki most vágna bele napelemes rendszer telepítésébe például a családi házának tetején? Milyen szempontok alapján lehet meghatározni a tervezett naperőmű teljesítményét, és mire érdemes figyelni, amikor kalkulálunk? A Portfolio az eddigi tapasztalatokról kérdezte Szörényi Ádámot, az MVM Optimum Zrt. vezérigazgatóját és Dervalics Ákost, az EIT InnoEnergy HUB Hungary managerét.

Magyarország bekapcsolódik az európai akkumulátorpiaci versenybe

Magyarország bekapcsolódik az európai akkumulátorpiaci versenybe

A közlekedés, a járműgyártás és az energiaipar hatékony zöld átállása érdekében Magyarország a közép-európai államok közül elsőként csatlakozik az európai akkumulátoripari törekvésekhez. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) az EIT InnoEnergy-vel együttműködésben a teljes szektorra kiterjedő egyeztetéseket indított el. A közös munka egyik legfontosabb eredménye a Nemzeti Akkumulátor Stratégia megalkotása lesz. A 2021 elején elkészülő dokumentum új lehetőségeket biztosít a magyar vállalkozások számára, munkahelyeket teremt, és ösztönzi a régió innovációs törekvéseit.

Magyar sikercég ad tanácsokat a startupoknak: bemutatják az új terméküket is

Magyar sikercég ad tanácsokat a startupoknak: bemutatják az új terméküket is

November 4-én és 5-én online rendezik meg az idei EIT InnoEnergy TBB.Connect eseményt, amit egyfajta találkozási pontként jellemeznek a szervezők, és ami jóval több, mint egy online startup-kiállítás: az úttörő technológiák állnak a középpontban, és a rendezvény alkalmat teremt arra, hogy minden korábbinál szélesebb körben serkentse a piaci szereplők közti kapcsolatfelvételeket, az üzleti, tudományos célú együttműködések létrejöttét főleg az ipar, a fejlesztők és az oktatási oldal képviselői között.

Dobogós lett egy magyar startup a nagy nemzetközi energetikai versenyen

A technológiai innovációkra szakosodott startup vállalkozások legnagyobb kelet- és közép európai energetikai versenyén, a PowerUp krakkói döntőjében harmadik lett a magyar V-Chiller csapata - közölte a versenyt szervező InnoEnergy csütörtökön az MTI-vel.

Az InnoEnergy stratégiai partnere lett az MVM

2018. november 29-én partnerségi szerződést kötött egymással az InnoEnergy, Európa vezető fenntartható energiagazdálkodást képviselő befektető szervezete és az MVM Csoport, a két cég együttműködésének fókuszában a villamos energetikát érintő fejlesztések támogatása áll.

Startup-befektetővel működik együtt a Mol

Partnerségi szerződést kötött egymással az InnoEnergy és a Mol-csoport, a két cég együttműködésének fókuszában az energetikai célú fejlesztések támogatása áll. A megállapodás értelmében Mol bekapcsolódik a fenntartható energiagazdálkodást képviselő befektető szervezet által kiemelten kezelt területek, az oktatás, az innovatív projektek menedzselésébe és üzletfejlesztési szolgáltatások biztosításába, illetve olyan egyéb aktivitások megvalósításába, mint a kiemelkedő iparági események, illetve a fejlesztőkkel való együttműködések.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.