Kína évek óta folyamatosan egyre jobban növeli a hadereje fejlesztésére szánt összeget, amelynek köszönhetően folyamatosan egyre modernebb eszközöket mutatnak be. Peking ambiciózus tervei között szerepel, hogy 2035-re már ezer darabosra növelje az ötödik generációs vadászgépek számát a légierő kötelékében, miközben India pánikolva igyekszik behozni a lemaradását - írja az EurasianTimes.
Szaúd-Arábia 2017-ben jelentette be, hogy egy teljesen új várost fognak felépíteni a Vörös-tenger északkeleti partvidékén, amely a Neom nevet fogja kapni. A vállalkozás egy valódi sci-fi elképzelést valósított volna meg, azonban az idő előrehaladásával egyre gyűlnek az esőfelhők a projekt kivitelezése körül – írja a Business Insider.
Pár napja jött a hír, hogy Oroszország Moszkvába szállította az Avgyijivkában zsákmányolt Leopard 2A6-os harckocsit, most friss videó jött, melyen az látható, hogy egy daru és egy masszív fémtömb segítségével piszkálják a gépet. A cél valószínűleg az, hogy „megalázottnak” és „legyőzöttnek” nézzen ki a harckocsi a lövegcső elállításával, de nehéz megfejteni, miért pont ezt a megoldást használták az installáció elkészítésére.
Úgy néz ki, a HARM és a Storm Shadow rakéták után újabb nyugati fegyvert raktak fel régi, szovjet gyártmányú gépeikre az ukrán légierő tagjai: élesben használják a kijevi Mi-24-es harci helikopterek a 127 milliméteres, amerikai gyártmányú Zuni rakétákat.
Szándéknyilatkozatot írt alá a francia és német védelmi miniszter a következő generációs MGCS-harckocsi fejlesztéséről – számol be a DW.com.
Tavalyelőtt 28 M-55S típusú harckocsit kapott Ukrajna Szlovéniától, ezek a páncélosok lényegében alaposan modernizált T-55-ös harckocsik, de mivel így is rendkívül elavultak, éles bevetésen keveset láttuk őket. Úgy néz ki, az ukrán harcoló alakulatok egymás közt próbálják „lepasszolni” a régi tankokat és továbbra sem használják őket közvetlen harci érintkezésben.
Az ukrán források tettek közzé egy válogatást, amelyben az oroszok veszteségeit vágták össze. A felvétel legnagyobb érdekessége, hogy egy modern, orosz Jasztreb-AV tüzérségi felderítő rendszer megsemmisítése is látható rajta.
Támadást hajtott végre az ukrán Shadow (árnyék) műveleti csoport egy drón és egy tüzérségi rendszer segítségével egy orosz RB-109A Bijlina elektronikus harcászati rendszer ellen, melynek egyik elsődleges feladata az ellenséges drónok elleni elhárítótevékenység támogatása – írja a Forbes.
Súlyos találatot kapott egy orosz T-90M „Proriv” harckocsi Avgyijivka térségében: az akció során az ukrán erők egy olcsó és egyszerű FPV kamikaze drónt használtak.
Élesben használt egy vezető nélküli szárazföldi katonai járművet az orosz haderő arra, hogy ellátmányt szállítson az avgyijivkai ostromövezetbe – derül ki egy friss videóból. Az eszköz sebesültek mentésében is segített.
Először használta az izraeli haderő a Vasfullánk nevű irányított aknavetőt éles bevetés során – jelentette be hivatalos X-oldalán az IDF.
Úgy néz ki, orosz kézre került egy ma már ritkaságnak számító, ukrán gyártmányú BTR-4-es páncélozott harcjármű valahol az ukrán fronton.
Már 2024 februárjában megjelenhetnek Ukrajna egén az amerikai gyártmányú F-16-os vadászbombázók – írja a Wall Street Journal.
Sorra vesznek el az ukrajnai harcokban az értékes Leopard 2-es harckocsik, érdekes módon ráadásul a modernebb, 2A6-os változatból eddig több ismert veszteség van, mint a régebbi és nagyobb számban elérhető 2A4-esből. Az Oryx számai szerint a Leopard 2A6-osok majdnem fele elveszett már a harcokban, a valós veszteség jó eséllyel súlyosabb.
Egy igazi ritkaságszámba menő harckocsit videóztak le valahol Ukrajnában: sikerült lencsevégre kapni egy T-84 Oplot-M harcjárművet.
Úgy néz ki, az orosz hadiipar a nemzetközi szankciók ellenére elkezdte megoldani az elektronikai alkatrészek hiányát, a frissen modernizált, gyártott harckocsik már Szoszna-U célzórendszerrel gördülnek ki az orosz gyárakból.
A Wall Street-i bankok akár 200 ezer állást is megszüntethetnek a következő 3-5 évben.
Az éj leple alatt tüzérségi tűz volt, egymást vádolják a felek.
Tömegek hallották a Szent Péter téren az első vasárnapi szentmiséjén elmondottakat.
Isztambul lenne a helyszín a történelmi jelentőségű egyeztetéseknek.
Most dől el, hogy nagy siker, vagy kudarc lesz belőle
Cikkünk folyamatosan frissül.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?