A Meta Platforms bejelentette, hogy a kanadai parlament által jóváhagyott online hírszolgáltatási törvényre válaszul minden kanadai felhasználó számára megszünteti a Facebookon és Instagramom a hírekhez való hozzáférést. A jogszabályt, amely előírja az internetes óriáscégeknek, hogy fizessenek a hírügynökségeknek, a szenátus felsőháza jóváhagyta, és a főkormányzó jóváhagyása után kerül érvénybe. A törvény célja, hogy az Ausztráliában 2021-ben elfogadott úttörő törvényhez hasonlóan a Facebookhoz és a Google-hoz hasonló platformokat arra kényszerítse, hogy kereskedelmi megállapodásokat kössenek és fizessenek a hírügynökségeknek a tartalmaikért.
Az EU versenyhatósági szervei február 10-ig fognak arról dönteni, hogy engedélyezik-e a Deutsche Telekom, az Orange, a Telefonica és a Vodafone számára, hogy vegyesvállalatot hozzanak létre azzal a céllal, hogy felvegyék a versenyt az amerikai Big Tech cégekkel - derült ki az Európai Bizottság egyik beadványából.
Az Európai Bizottság figyelmeztette a Facebook anyavállalatát, a Metát, hogy megsérti az uniós trösztellenes jogszabályokat, mivel torzítja a versenyt az online apróhirdetési piacokon, és visszaél erőfölényével, amit a Facebook Marketplace képvisel - számol be a hírről a Reuters.
Széleskörű elbocsátások jöhetnek a Meta Platformsnál a héten, mindez több ezer alkalmazottat érinthet, jelentette tegnap a Wall Street Journal az ügyet ismerő személyekre hivatkozva, a lap szerint a bejelentést szerdán teheti meg a tech-óriás.
Az elmúlt hetek nem kedveztek az amerikai technológiai óriásoknak, több nagyvállalattal együtt az Amazon részvénye is nagyot esett, a tegnapi lejtmenet következtében pedig a mérföldkőnek számító ezer milliárd dolláros piaci kapitalizációt is átlépte az óriáscég, ezzel kiesve az "elitek klubjából".
Az Európai Unió szabályozó hatóságainak több hatáskört kellene kapniuk a megtévesztő online pénzügyi hirdetések elleni fellépéshez - közölte pénteken a közösség értékpapír-felügyelete.
A francia versenyhivatal 220 millió eurós (több mint 76 milliárd forintos) bírságot szabott ki a Google amerikai vállalatra az online reklámpiacon folytatott gyakorlata miatt, és reformokra szólította fel az óriáscéget. A Google jelezte: megállapodott a versenyhivatallal többféle megoldásról, amely hozzájárulhat az online reklámpiaci működésének javításához.
Aggódik a brit versenyhivatal az amerikai techóriások dominanciája miatt: úgy vélik, hogy a Google és a Facebook uralma az online hirdetési piac felett a verseny hiányát jelenti és korlátozhatja a fogyasztók választási lehetőségeit, valamint növelheti a hirdetések árait – írja a CNBC.
Egy amerikai kiberbiztonsági cég leleplezett egy masszív online csalást: ismeretlen hackerek egy automata böngésző-hadseregen keresztül naponta több millió dollárnyi hirdetési bevételt szívtak fel amerikai vállalatoktól.
Szokatlanul alacsony kilengéseket látunk a devizapiacon.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Szerinte Magyarország az egyik fény az egész világon.
Lehet, hogy erről beszélt az amerikai elnök a napokban.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.