Rekord dőlt Kínában

Rekordszintű, 390 millió tonna kőolaj-egyenértékű (boe) volt Kína olaj- és gáztermelése tavaly az ország energiaügyi hivatalának jelentése szerint.

Joe Biden egy akkora pofont adhat az olajiparnak, amibe belesajoghat a fejük

Joe Biden egy akkora pofont adhat az olajiparnak, amibe belesajoghat a fejük

Nem sokáig várt a környezetvédelemmel kapcsolatos intézkedések tekintetében Joe Biden, és már első hivatali napjaiban odacsapott az olajcégeknek. Először még szerdán este érkezett egy rendelet a belügyminisztériumtól, amely 60 napra kvázi felfüggesztette az olajjal és gáztermeléssel kapcsolatos új engedélyek és lízingek kiadását szövetségi területeken. Emellett azonban a Bloomberg értesülései szerint komolyabb dolgok is zajlanak a háttérben, és jövő héten jöhetnek nagyobb bejelentések, amik akár tartós moratóriumhoz vagy tiltáshoz is vezethetnek. Az érintett olajcégek részvényei erősen estek a tegnapi kereskedésben.

Két tűz közé került az olajkartell, nehéz döntések jöhetnek

Két tűz közé került az olajkartell, nehéz döntések jöhetnek

Ma kezdődik az OPEC+ kétnapos találkozója, amelynek keretein belül megvitatják a tagországok, hogy hogyan alakítsák majd jövő évi termelésüket. A korábbi tervek szerint még enyhítettek volna a kitermelési korlátozásokon az olajkartell tagjai, de a koronavírus-járvány újbóli súlyosbodása miatt egyelőre valószínűbbnek tűnik, hogy elhalasztják a januári kitermelésnövelést az országok. Másrészt a palaolajtermelők aktivitása is nőtt az elmúlt hetekben, ami szintén aggodalomra adhat okot az OPEC+ kitermelőinek, hiszen egy esetleges túlkínálat lefelé nyomhatja az árakat.

Elolvadt az olajtársaságok nyeresége, de a befektetőket már csak a túlélés izgatja

Elolvadt az olajtársaságok nyeresége, de a befektetőket már csak a túlélés izgatja

Az elmúlt években jelentősen csökkent a nagy olajtársaságok nyereségessége, ami komoly fejfájást okoz a befektetőknek, de még ennél is jobban aggódnak, hogy mit hozhat a jövő ezen cégek számára. A profitok növelése és a szép osztalékhozam persze továbbra is fontos, de nem mindegy, hogy ezt milyen módon érik el a társaságok, akik előtt több kihívás is áll a következő időszakban. Egyrészt csökkenteniük kell a költségeiket, és a nagyobb nyereséggel járó forrásokra kell koncentrálniuk, miközben ezekből kell finanszírozniuk az energiaátmenethez kapcsolódó befektetéseiket.

Lemészárolták az amerikai energiacégeket

Lemészárolták az amerikai energiacégeket

Szakadnak az amerikai energiacégek árfolyamai, miután a szaúdiak és az oroszok által kirobbantott olajár háború egyik legnagyobb vesztesei lehetnek. 16 éve nem látott mélypontot ütött a szektort összefogó cégek részvényindexe.

Mi lehet Trump válaszcsapása az olajháborúban?

Mi lehet Trump válaszcsapása az olajháborúban?

Hétfőn olajár háború bontakozott ki az oroszok és a szaúdiak között azután, hogy nem sikerült megegyeznie az OPEC+-nak a további termelésvágásokról. Mindennek az egyik legnagyobb vesztese az Egyesült Államok palaolajipara, melynek következtében az USA elveszítheti energiafüggetlenségét. Valószínűleg Trump nem fogja ezt a szituációt rezzenéstelen arccal végignézni.

A szaúdi-orosz olajháború az amerikaiakat vérezteti ki

A szaúdi-orosz olajháború az amerikaiakat vérezteti ki

Első ránézésre úgy tűnhet, hogy az oroszok és a szaúdiak vívják egymással az olajháborút. Azonban ennél valószínűbb kimenet lehet, hogy Oroszország döntésével az amerikai palaolajtermelőket támadta meg leginkább, sőt tovább gondolva az energiafüggetlenné váló Amerikai Egyesült Államokat, mely az elmúlt alkalommal jó pár orosz érdeket sértett hatalmával visszaélve. Emiatt pedig az oroszoknál elszakadhatott a cérna, és keresve sem találhattak volna jobb alkalmat a jelenlegi koronavírus által amúgyis meggyengített olajpiacnál.

Váratlan eredménnyel ér véget az olajipari felvásárlási háború

Némi meglepetésre a Chevron nem emel az Anadarko Petroleumra tett korábbi felvásárlási ajánlatán, így az elsősorban a palaolaj és -gáz kitermelésében erős társaságért folytatott, dollár-tízmilliárdokat megmozgató tengerentúli felvásárlási háborút az esélytelenebbnek tartott Occidental Petroleum nyerte.

Újabb fordulatot hozott az olajipari felvásárlási háború

Az Anadarko Petroleum igazgatósága úgy döntött, hogy a Chevron felvásárlási ajánlatával szemben az Occidental ajánlatát támogatja, és felbontaná a Chevronnal kötött megállapodását. A Chevronnak a hét végéig van ideje új ajánlatot tenni.

Történelmi felvásárlás jöhet létre az olajiparban

A Chevron 33 milliárd dollárért megvásárolná az Anadarko Petroleum nevű céget, jelentette be az egyesült államokbeli székhelyű energetikai nagyvállalat. Amennyiben megvalósul, az ügylet értéke alapján a valaha volt 11. legnagyobb energiavállalat-felvásárlás lesz a történelemben.

Őrült tempóban hódítja meg az olajpiacot Amerika

Új történelmi rekordot ért el 2018 decemberében az Egyesült Államok olajtermelése, a kormányzati energiainformációs hivatal (EIA) pedig ismét emelte a 2019-es termelésbővülésre vonatkozó várakozását.

Mindenki mást maga mögé utasíthat Amerika az olajpiacon

Mindenki mást maga mögé utasíthat Amerika az olajpiacon

Az Egyesült Államok a világ legnagyobb olajexportőrévé válhat 2024-től, megelőzve előbb Oroszországot, majd jó eséllyel Szaúd-Arábiát is - közölte a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) új jelentésében. A legutóbbi adatok ugyan a tengerentúli kutatás-termelési tevékenység gyengülését mutatják, azonban a szervezet szerint a következő öt évben a jelenleg is rekord szinten álló amerikai kitermelés több mint 30 százalékkal tovább emelkedhet.

Képtelen lassítani a palaolaj-forradalom

Képtelen lassítani a palaolaj-forradalom

Új csúcsot érhet el az Egyesült Államok palaolaj-termelése márciusban. A tengerentúli palaolaj-termelés napi 8,4 millió hordóra emelkedhet márciusban az amerikai kormányzati energiainformációs hivatal (EIA) prognózisa szerint.

Rekordra tör az amerikai olajipar

Februárban új csúcsra, napi 8,179 millió hordóra emelkedhet az Egyesült Államok palaolaj-termelése - közölte az Egyesült Államok Energiainformációs Ügynöksége (EIA).

Meglepő adatra drágul az olaj - Bejelentésre várnak a piacon

Drágul az olaj hétfőn délelőtt, miután a friss adatok szerint Szaúd-Arábia termelése júliusban meglepetésre csökkent, a tengerentúli palaolaj-termelés bővülése pedig a jelek szerint, legalább is átmenetileg stagnáló szakaszba léphetett. Az árfolyamok emelkedését támogatja az is, hogy a piac várakozásai szerint hétfőn újabb bejelentésre kerül sor Washingtonban az iráni olajexportot célzó szankciókról.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Újra éledezik az infláció - Mibe érdemes most befektetni?
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.