Beállt az Zoom is ma az elbocsátásokat bejelentő technológiai vállalatok sorába, a koronavírus alatt nagy népszerűségnek örvendő videókonferenciás cég dolgozói 15 százalékától válik meg.
Oroszország állami hírközlési szabályozó hatósága pénteken közölte, hogy büntetőintézkedéseket foganatosít öt külföldi informatikai cég ellen az online tartalomra vonatkozó törvények megsértése miatt - számolt be a Reuters.
Több mint 900 alkalmazottját rúgta ki karácsony előtt a Better.com nevű jelzáloghitelező cég, és nem csak az időzítés miatt nem túl jó a lépés optikája, de ráadásul az elbocsátásokat egy Zoom-webinárium keretein belül közölte az érintettekkel a vezető – írja a CNN.
Ahogy arról már többször is beszámoltunk, az új, több mint 30 mutációval terjedő koronavírus-változat felbukkanása apropóján már-már pánikszerű a hangulat a világ tőzsdéin, nagyot esnek a vezető európai tőzsdék, de a keresleti félelmek közepette az olajat is adják a befektetők, még a kriptovaluták sem bizonyulnak jó menedéknek. Van azonban egy szegmens, aminek kimondottan kedvez a válságból való kilábalás reményét hátrébb szorító szupervariáns megjelenése: ez nem más, mint az "otthonmaradós" részvények.
Egy kommunikációkutatókból álló csapat megismételt egy 2004-es kutatást, amiben arra az eredményre jutottak, hogy a távolsági, nem rögzített és aszinkrón kommunikációs helyzetek hajlamosabbá tesznek minket a hazugságra. Az új kutatást sokkal több résztvevővel és napjaink internetes eszközeivel folytatták le újra. Az eredmények nagyon hasonlók lettek: videochaten hazudunk a legtöbbet, a legkevesebbet pedig emailben.
A szeptemberi hónap nem először a tőzsdetörténelemben esést hozott a részvénypiacokra. Ez az esés az amerikai indexekben elsősorban a technológiai behemótok számlájára írható. Vannak azonban meglehetősen erős szegmensei is a piacnak, amely részvényekbe vetett reményt az augusztus vége óta egyharmadával eső globális koronavírus fertőzési esetszámok is támogatnak.
A Zoom Video Communications bejelentette, hogy 14,7 milliárd dolláros, teljes egészében részvényekből álló megállapodást kötött a felhőalapú call centereket üzemeltető Five9 megvásárlásáról, ami a cég eddigi legnagyobb akvizíciója - írja a Reuters.
A koronavírus-járvány miatt hozott korlátozó intézkedések az idei első negyedéveben még bőven életek, így a kijárási korlátozások és a közösségi távolságtartás tovább hajtotta a vizet a Zoom malmára. A videokonferenciás cég nagyot nőtt árbevétel-, és profitsoron is, az igazi kérdés azonban az, hogy a korlátozások feloldásával hogyan fog teljesíteni a vállalat.
Ritkán telik el olyan nap, amikor ne történne valami a Tesla frontján. Ha éppen a céggel nem történik semmi, és még Elon Musk is csak visszafogott tweet-ekkel szórakoztatja a gyülekezetet, akkor is szinte biztosak lehetünk benne, hogy az árfolyamban lesz olyan mozgás, ami figyelemre méltó. Az azonban még ennél a vállalatnál is ritka, hogy jó pár hétnyi esés után közel 20%-kal pattan fel a részvény egyetlen nap alatt. Tegnap éppen ez történt. Ilyenkor nemcsak a Tesla-t, de azokat a papírokat is érdemes megnézni a technikai elemzés szemszögéből, amelyeket a piac hasonlóan kezel: ugyanúgy magas reményeket, nagy növekedést, és közel azonos nagyságú kockázatokat rendel hozzájuk: vagyis a falkához tartoznak.
A globális koronavírus-járvány alaposan átalakította az életünket, és felgyorsított olyan folyamatokat, amelyek már a válság előtt elindultak, a pandémia miatt viszont néhány hónap alatt több területen akkora ugrás történt, amelyet békeidőben évek alatt tehettünk volna meg. A digitális transzformáció mostanra megkerülhetetlen, szinte minden vállalat működését érinti, már nem csak nice to have fícsör, hanem a túlélés záloga. 2020 egyik kulcsszava a digitalizáció.
2020 tavasza örökre az emlékezetünkben marad, amilyen nyugodtan indult az év, olyan felfordulást hozott a globális koronavírus-járvány, az addig megszokott hétköznapok egy csapásra megváltoztak, világszerte emberek milliói kényszerültek otthonaikba, sokak tulajdonképpen tavasz óta nagyrészt ott élik az életüket, dolgoznak, sportolnak, szórakoznak a négy fal között. Ebből pedig számtalan vállalat profitált, a streamingszolgáltatók, az e-kereskedelmi cégek, az online szolgáltatásokat nyújtó vállalatok bevétele és profitja megugrott a válság alatt, részvényeik árfolyama pedig egyre magasabbra kúszott. Korántsem csak vesztesei vannak 2020-nak.
A nagy techóriások, a Google és az Apple év végén rendszeresen közzéteszik, hogy mely alkalmazások voltak legnépszerűbbek az adott évben a Google Play és az Apple Store alkalmazásboltban. Megnéztük az Apple listáját, melyik applikációt, játékot szerettek idén a legjobban a felhasználók. Volt köztük meglepő, érdekes és várható is, ebben a cikkben összefoglaljuk, melyik appek voltak idén a nyerők.
Az elmúlt hetekben több, ígéretes oltóanyaggal kapcsolatos pozitív hír is érkezett, a befektetők pedig elkezdték beárazni azt, hogy hamarosan véget érhet a járvány. Elkezdődött a rotáció, amiben a korábban a ralit vezető technológiai cégek papírjai alulteljesítettek, a ciklikus részvények árfolyama pedig jelentősen emelkedett, utóbbi papírok azonban még mindig csak kis részét dolgozták le a tavasszal látott hatalmas zuhanásnak.
A koronavírus okozta globális lezárások legnagyobb haszonélvezői egyértelműen az “otthonmaradós” részvények voltak eddig, a Pfizer és a BioNTech keddi pozitív vakcinahíre azonban valamelyest megváltoztatta a képet, a jó hírek hatására komoly esések voltak ezeknél a papíroknál, míg a ciklikus vállalatok részvényei nagyot tudtak ralizni. Nagyot esett többek között a Zoom, a Peloton és az Etsy papírja, a jelenlegi árszintek érdekesek lehetnek a befektetők számára.
A koronavírus-járvány egyik nagy nyertese a Zoom, az otthoni oktatás és a home office miatt világszerte milliók mindennapjainak része lett a platform használata, a felhasználószám robbanásszerűen emelkedik, ennek pedig hatása van a vállalat bevételeire és profitjára, de a részvényárfolyamára is, utóbbi már közel 700 százalékot emelkedett idén, ezzel az amerikai technológiai válllalat már közel nyolcszor annyit ér, mint a magyar tőzsdén jegyzett cégek, az OTP-vel, a Mollal, a Richterrel és a Magyar Telekommal együtt.
A befektetők a koronavírus esetszámok növekedésével párhuzamosan ismét a „maradj otthon” részvények felé fordulnak. Sokan tartanak attól, hogy az ősz és a tél folyamán még jobban berobban a járvány, emiatt azokra a részvényekre fókuszálnak, amelyek kereslete megugorhat. Tegnap a Zoom árfolyama újabb történelmi csúcsra emelkedett.
Van, ahol folytatódik a kereskedés.
Új stratégia, nagy célok és átszervezés 2030-ig.
Terrortámadás a vád.
Természeti katasztrófa pusztít.
Az inflációs adat után nagy erősödést követett a gyengülés.
Friss adatok érkeztek.
Sötét felhők a költségvetés felett.
Az éghajlatváltozás lehet az, ami átbillenti a növekedést a recesszióba.