Új ERP rendszer bevezetése: adózási és számviteli buktatók, amikre figyelni kell
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő...
Hogyan működnek a technikai elemzés módszerei a való életből vett helyzetekben? Hogyan lehet sikeresen kezeli a kockázatot a tőzsdei és devizapiaci kereskedésben? Ezekkel a kérdésekkel foglalkozik a Portfolio.hu füzetek sorozat legújabb kötete.
Jelen füzet már a negyedik a Portfolio.hu füzetek között megjelent technikai elemzésről szóló kiadványok sorában. Reményeink szerint az Olvasó a korábbi részekből már megismerkedhetett a technikai elemzés alapjaival, a legfontosabb eszközökkel, alakzatokkal, indikátorokkal és gyertyaformációkkal, így nincs más hátra, mint hogy ezt a tudást átültessük a gyakorlatba is. Kiadványunk célja éppen ezért az, hogy bemutassuk, hogyan is működnek a technikai elemzés módszerei a való életből vett helyzetekben.
A különféle kereskedési példákat, tanulságos eseteket a végtelenségig lehetne sorolni, hiszen a világ tőzsdéin minden nap, minden percben kínálkozik valahol olyan lehetőség, amit a résen lévő befektetők a technikai elemzés eszköztárára hagyatkozva sikeresen lovagolhatnak meg. A válogatásunk ennél fogva önkényes, de igyekeztünk olyan példákat sorra venni, amelyek egyfelől kellően robusztusak, azaz világosan mutatják, hogyan erősítik egymást a különféle eszközök és módszerek, másfelől pedig olyan instrumentumok szerepelnek bennük, amelyeket az átlagos tőzsdei befektetők is könnyű szerrel elérhetnek. Nem mellékesen a felsorolt kereskedési ötletek jelentős részét a Portfolio.hu szerkesztőségének tagjai meg is valósították, így a példáink igazán valóságosak és hitelesek.
Arról sem szabad persze megfeledkeznünk, hogy a technikai elemzés ritkán ad egyetlen egzakt választ a felmerülő kérdésekre. A különféle helyzetek számos értelmezési lehetőséget kínálnak, a kiadványban szereplő grafikonok egészen más üzenetet közvetíthetnek a különböző stratégiákat követő, eltérő vérmérsékletű befektetők számára, ezért biztosan akadnak olyan példák, amit az Olvasó másként értelmezett volna "élesben", mint ahogy mi tettük. A példák ezzel együtt is szemléletesen mutatják be, hogy kereskedési stratégiánk tervezésekor milyen jelekből indulhatunk ki, milyen módon erősítik egymást a különféle indikátorok, alakzatok és egyéb eszközök, és mik azok az alapvető lépések, amelyeket mindenképpen el kell végeznünk, mielőtt befektetési döntést hoznánk.
A példák többsége sikeres akciókat mutat be, de nem akarjuk azt az illúziót kelteni, hogy a technikai elemzés helyes használatával nem lesz veszteséges kalandunk, ezért egy-két olyan sikertelen akciót is bemutatunk, amiből a veszteség ellenére - vagy éppen amiatt - sokat tanulhatunk. A kiadvány elején leírt kereskedési és kockázatkezelés elvek szigorú követésével azonban biztosíthatjuk, hogy a nyereséges pozícióinkon elkönyvelt profit lényegesen meghaladja az óhatatlanul bekövetkező veszteségek nagyságát.
Reményeink szerint kiadványunk minden Olvasót hozzásegít majd a sikeres kereskedéshez.
Egy új ERP rendszer bevezetése nemcsak informatikai projekt, hanem a vállalat szinte minden működési területét érintő...
Kedves Olvasó, nem untatlak az elmúlt néhány hétben lezajlott tőzsdei mozgásokkal egy sokadig cikkben, sőt még napi...
A 2025/MA/TÁVHŐ/02 kódszámú, társadalmi egyeztetésre bocsátott pályázati felhívás új lendületet adhat a hazai...
Peking legutóbbi karácsonyi ajándéka a Nyugatnak a DeepSeek nevű AI-bomba volt, amely komoly felfordulást okozott...
Egy fékeket vesztett rezsim épp visszaél egy fékevesztett helyzettel. Amióta Erdoğan az elnök, a török líra folyamatosan...
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát...
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.