Üzlet

Gratulálunk, Apple, sikerült feltalálni a semmit!

Ahogyan az tegnap kiderült, az Apple véget vetett az ellenállásnak, és végre hajlandó volt beépíteni az NFC (Near Field Communication) technológiát a telefonjaiba. Ezzel letették a voksukat egy olyan megoldás mellett, amelyet a legtöbb androidos és windowsos telefon már évek óta tud. Gratulálunk. De mire is jó ez, és mit várhatunk a lépéstől?
A klasszikus értelemben vett mobilfizetésnek azt szokás hívni, amikor valaki nem a neten keresztül, online fizet például egy QR-kód beolvasásával, hanem előkapja az NFC-s technológiával szerelt okostelefonját egy boltban, és a mobilt az érintésmentes POS-terminál fölé helyezve fizet.

Mi az NFC? Az NFC technológia (Near Field Communication) a rádiófrekvenciás azonosítás (RFID) továbbfejlesztéseként jött létre, vezeték nélküli adatátvitelt tesz lehetővé néhány centiméteres hatókörön belül. Az olvasó terminál körüli mágneses mező aktiválja az egyébként passzív NFC chipeket. A technológia a modern érintésmentes, vagyis fizikai érintkezés nélküli fizetések alapját képezi.

Na ez az, amit eddig az Apple megtagadott a felhasználóitól, és ami miatt nem kevesen dönthettek androidos mobilok mellett. Most egy huszáros marketinghúzással, és az ujjlenyomatos azonosítással összekötve úgy csinálnak, mintha valami teljesen újat találtak volna fel. El is nevezték Apple Pay-nek. Pedig nem találtak fel semmit, csak nagy lemaradással követik a piacot. A megoldás különben egyelőre csak az Egyesült Államokban lesz használható október elejétől.

Arról is hallottunk piaci pletykákat, hogy a magyar mobiltárca megoldás, amelyet már évek óta reszelgetnek és csiszolgatnak, azért nem jött még ki, mert az Apple-re vártak. Mivel az iPhone-ok is megkapják a technológiát, az éles indulásra a Magyar Mobiltárca Szövetségnek is el kell készülnie az iPhone-kompatibilis appjával.

Nem mellesleg az NFC technológiát nem csak mobiltárcás fizetésre lehet használni, bár talán elsősorban emiatt került bele a mobilokba. Az egyre olcsóbban gyártott, passzív NFC chipekbe olyan parancsokat kódolhatnak, amelyek automatikusan elindítanak egy alkalmazást vagy megnyitnak egy weboldalt a mobilunkon. Például egy utcai hirdetésen elhelyezett chip "tappelésével" egyből egy online áruház egyik polcához állhatunk, vagy begyűjthetünk egy kupont, esetleg az okostévénket kapcsolhatjuk be az előszobába érve, nehogy lemaradjunk a foci EB-selejtezők előtti magyar himnuszokról.

Na jó, egy fontos pozitívumot azért muszáj megjegyezni: az Apple lépése hatalmas lendületet adhat a mobilfizetésnek, amelynek jövőjét éppen ők kérdőjelezték meg azzal, hogy eddig nem voltak hajlandóak az elvileg legprémiumabb telefonba beletenni az NFC-t. Pedig nem egy gagyi alsó-középkategóriás kínai készülékben is benne van. Az Apple jóstehetségében sokan hisznek, az önbeteljesítés pedig jövendőmondók között is nagy úr. Így most aztán simán elképzelhető, hogy nem téved, aki az NFC-s mobiltárcák robbanásszerű terjedésére számít.

Aki tehát dörzsöli a tenyerét egy jó kis mobiltárcáért, most döntse el, hogy imát mormol érte, vagy átkozza az almásokat!

A 9gag.com-on summázták egyetlen képen, hogy a 2012 decemberében kiadott Nexus 4 és a 2014. szeptemberi iPhone mit tud:

Gratulálunk, Apple, sikerült feltalálni a semmit!
Forrás: 9gag.com
Holdblog

Lúzerek, csalók és a többiek

Az elmúlt időszakban eleget szidtam már az UEFA-FIFA párost. Ezekben a hetekben nem meglepő módon több esetben ki is tört a panaszkodási láz az egyre... The post Lúzerek, csalók és a többiek

Ricardo

Az inflációról

Az infláció oka, hogy a forgalomban lévő pénz mennyisége gyorsabban növekszik, mint a kibocsátás. Vagy ahogy mondani szokás: túl sok pénz kerget túl kevés árut. Ami bizonyára kiábrándít

PR cikk
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Összeomlott a Tesla Európában

Portfolió menedzser

Portfolió menedzser
Díjmentes online előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes előadás

Tőzsde kezdőknek: Hogyan ne égesd el a pénzed egy hét alatt!

Előadásunkon bemutatjuk a Portfolio Online Tőzsde egyszerűen kezelhető felületét, a számlatípusokat és a gyors kereskedés lehetőségeit. Megismerheted tanácsadó szolgáltatásunkat is, amely segít az első lépések megtételében profi támogatással.

Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Ügyvédek

A legjobb ügyvédek egy helyen

Portfolio Gen Z Fest 2025
2025. május 9.
Portfolio Retail Day 2025
2025. április 2.
Portfolio Vállalati Energiamenedzsment 2025
2025. április 8.
Digital Compliance 2025
2025. május 6.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Ez is érdekelhet