
2010 körül járunk: ez volt Magyarországon a startup korszak kezdete. A Prezi és néhány sikersztori már létezett, de szinte senkinek nem mondott semmit az exit, a bootstrapping vagy a growth hacking fogalma. Tessényi András és egyetemi barátai egy újszerű termékötlettel álltak elő: egy bevásárlóközpontokban vásárlói hűséget növelő alkalmazást vittek piacra, de András elmondása szerint ezzel nem érték el a maguknak kitűzött célokat. Ezért, mint a startupoknál gyakran, jött az üzleti modellváltás - azaz a pivot -, és azóta digitális innovációs ügynökségként működik a Supercharge.
„Az első öt évben a mobilapplikációk fejlesztése volt a növekedésünk hajtóereje. Digitális termékeket „superchargeoltunk”, azaz kezdeti fázisban lévő koncepciókat finomítottunk és valósítottunk meg kiemelkedő minőségben. Innen a cég elnevezése is: erre rendkívül jól rezonálnak a külföldi ügyfelek” – mondja Tessényi András, a cég vezérigazgatója.
A Supercharge olvasatában a sikeres digitális innováció három alappilléren nyugszik: a célok felé mozdítja a vállalatot, megfelel a felhasználói igényeknek, illetve kiaknázza a technológiai lehetőségeket. A vállalat is alapvetően háromfajta szolgáltatást, valamint ezek kombinációit nyújtja ügyfeleinek: digitális stratégiát, felhasználói élmény-tervezést és konkrét digitális fejlesztést.
„Nem hiszünk abban, hogy egy jövőbiztos innováció piacra dobásának kulcsa abban rejlik, hogy egy tanácsadó cég épít neked egy business case-t, amely alapján egy másik cég megtervezi, egy harmadik (vagy házon belüli) csapat pedig legyártja a terméket. Ezek a hagyományos folyamatok rendkívül lassúak és megannyi súrlódást okozhatnak. Csakis integrált csapatokkal lehet jövőbiztos termékeket készíteni. De ez kell ahhoz is, hogy könnyen használható, szerethető és az ember életébe organikusan illeszkedő digitális termékekkel léphessünk piacra.” – vallja Tessényi.
Megrendelőik túlnyomó többségét nagyvállalatok jelentik, amelyek versenyelőny reményében digitális stratégiát keresnek üzleti problémáikra. Az OTP Banknak például új mobilbankot készített az ügynökség, hiszen a többi kereskedelmi bankhoz hasonlóan nekik is szükségük volt egy olyan digitális megoldásra, amely fel tudja venni a versenyt a Revoluthoz hasonló kihívókkal.
Számos nemzetközi projekten is dolgozik a Supercharge: Angliában például az egyik legnagyobb, oktatási anyagok gyártásával foglalkozó cég, a Pearson digitális platformjának újragondolását végzik annak érdekében, hogy az intézmény versenyképes maradhasson az online edukációs piacon. De a megoldások sokfélesége szinte végtelen: ugyancsak az Egyesült Királyságban a legnagyobb elektromosbusz-üzemeltető cégnek is ők készítenek flottaüzemeltető- és töltő rendszert, a szabályozó hardverekkel együtt.

Nem okozhat meglepetést tehát, hogy a cég árbevételének – amely idén akár a 3,2 milliárd forintot is elérheti – 75 százaléka külföldről jön: nagyrészt Nyugat-Európából (Nagy-Britannia, skandináv országok, Benelux államok), de az Egyesült Államokból, sőt, Ázsiából is érkeznek megkeresések. A budapesti fejlesztőközpont mellett két nemzetközi irodájuk működik Londonban és Amszterdamban, amelyekkel a külföldi jelenlétet szeretnék tovább erősíteni. A földrajzi terjeszkedés következő célpontja az Egyesült Államok lehet, de a szolgáltatások terén is szeretnének bővülni: ennek egyik fő területe a mesterséges intelligencia,amelynek jegyében a vállalat már felépített egy kisebb, dedikált szakértői csapatot. A Supercharge célkitűzése, hogy öt év múlva Európa egyik vezető digitális innovációs ügynökségévé váljon.
A cég jelenleg 130 főt alkalmaz, de ahogy a létszám az árbevétellel párhuzamosan nő, öt év múlva elképzelhető, hogy 300-ra bővül a foglalkoztatottak száma.
A fejlődést a koronavírus sem akasztotta meg, sőt, a vezérigazgató úgy véli, a válság rámutatott, hogy a versenyképesség alapvető feltétele, hogy kiváló digitális megoldással rendelkezzenek a vállalatok. Véleménye szerint azok a cégek, amelyek nem építettek megfelelő digitális csatornákat az elmúlt években, komolyan megsínylették a kialakult helyzetet, míg a digitális értékesítésben előrébb tartó vállalatok nagyot nyertek a koronavírus-járvány okozta válságon.
Rövid távon mindenhol sokkszerű volt a vírus miatti bezárkózás, a fogyasztási hajlandóság is jelentős mértékben lecsökkent.
A Supercharge alapítója szerint néhány éven belül a tech cégek rendkívüli módon profitálhatnak a járvány okozta változásokból, hiszen a vállalatok számára bebizonyosodik a digitális fejlesztés elengedhetetlensége.
A felhasználói oldalt sem érdemes kihagyni, ugyanis számos permanens folyománya is lehet a válságnak, például a fogyasztói szokások gyökeres megváltozása.
„Ugrásszerű változást tapasztalhattunk az elmúlt időszakban, 5-10 évet haladtunk előre néhány hónap alatt a digitális termékek adaptálásában. Rengeteg folyamat vált egyik napról a másikra teljesen digitálissá, és egy sokkal szélesebb fogyasztói réteget elért a változás. Hiszünk abban, hogy miután a fogyasztók megtapasztalták az előnyöket, már nem fognak lemondani ezekről” – mondja Tessényi.
A cikk eredetije a Budapesti Értéktőzsde kiadványában, a BÉT50-ben jelent meg. A BÉT 50 médiatámogatója a Portfolio Csoport.
Címlapkép: BÉT 50
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Trump új törvényén nagyobbat nyerhetnek a német autógyártók, mint gondolnánk
Fontos döntések születhetnek a következő időszakban.
Támadás ért egy kereskedelmi hajót Jemen közelében, tűzharc alakult ki
Fokozódik a feszültség.
Ukrajna új gázmegállapodása: Zelenszkij szerint már jövő héten aláírhatják
Fontos bejelentést tett az ukrán elnök.
Brutális vízhiány Gödöllőn: a polgármester már a locsolást is beszüntetné
Több helyen is súlyos a helyzet.
Na ilyet még nem láttunk: a MÁV egy különleges módszert talált a nyári késések elkerülésére
Fehérre festik a síneket.
Újabb katonai összefogás Kínával szemben – Japán rombolókat adhat a Fülöp-szigeteknek
Cseles trükkel oldanák meg.
Harc nélkül állt félre Európa, most utódvédharcba kezd a digitális fronton
Trump bármelyik rossz pillanatában ráteheti a kezét az EU titkaira.
Németország hűti legjobban a világot
Évi 201 ezer tonna fagyi külföldre - ezzel Németország messze a világ legnagyobb exportőre volt 2023-ban, a fagyi őshazájának tartott Olaszország a kanyarban sincs. Persze...
The post Németorsz
Én parkolnék, de nem tudok
Mi egy parkolóhely értéke? És a lakhelyé? Lehet érzelemmentesen dönteni? Ki mellé áll a közgazdaságtan? Balásy Zsolt a fokozódó világban a fokozódó urbanizációs helyzettel foglalkozik.
Magyar céget venni nem kell félnetek jó lesz
A magyarországi székhelyű gazdasági társaságok tulajdonosai számára az exit lehetősége gyakran egy külföldi befektetőnek történő cégeladás formájában testesült meg. A Magyar Állam azo
VIDEÓ! Miből látszik, hogy egy privát bankár profi a szakmájában?
Tegyük fel, hogy most ülsz le először tárgyalni a privát bankároddal. Befektetőként ilyenkor az a legfontosabb kérdés, hogy vajon rendelkezik-e azokkal a szakmai kompetenciákkal, amik szüksé
Az elektronikai hulladék globális problémája
Az elektronikai hulladék világszerte az egyik leggyorsabban növekvő hulladéktípus. 2022-ben 62 millió tonna e-hulladék keletkezett globálisan, és becslések szerint 2030-r
CSOK átvitele másik ingatlanra 2025-ben - Mit tehetsz eladáskor?
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! CSOK átvitele másik ingatlanra 2025-ben - Mit tehetsz eladáskor? CSOK átvitele másik ingatlanra - így kerüld el a visszafizetést A Családi Otthonterem
Nem TBSZ brókerek Magyarországon
Már több mint 3 éve írtam a TBSZ-t ajánló brókerekről, amelyeket érdemes használni. Időközben sajnos a TBSZ adózása megváltozott, ezért arra gondoltam, hogy megnézem, van-e érdemes nem TB
Innovációtól az energiáig - 2025-ös vállalati pályázatok útikalauza
Az energetikai fenntarthatóság és az innováció kéz a kézben járnak a hazai pályázati palettán - ez az összefoglaló a cégek számára a releváns és legfontosabb programokat mutatja be.

Mobilról igényelhető hitelkártyát kínál a Gránit Bank (x)

- Végzetes háború törhet ki az USA és Kína között - Pillanatokon belül hatalmas fordulatra lesz szükség Magyarországon
- Bármelyik pillanatban elsöprő támadást indíthat a nagyhatalom – Nyakunkon az újabb pusztító háború?
- Kényszerszövetségesével bukhat Magyarország, Ursula von der Leyen megtalálta a kiskaput
- Nagy megszorításról döntött a magyar kormány
- Figyelem, napelemesek: holnap jön az új adatszolgáltatási kötelezettség
A nyugat-nílusi láz csak a kezdet, újabb egzotikus betegségek jöhetnek
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
Lépett a kormány: elég segítség ez a legnagyobb veszéllyel küzdő gazdáknak?
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Az energiatárolás nem csupán egy termék, hanem komplex szolgáltatás
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!
Eladó új építésű lakások
Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.
Warren Buffett helyett én: Kezdők útmutatója a befektetéshez
Fedezd fel a befektetés világát úgy, ahogy még sosem! Ez a webinárium egyszerűen és érthetően mutatja be az alapelveket, amelyekre még a legnagyobb befektetők, mint Warren Buffett is esküsznek.
Kereskedés külföldi részvényekkel
Kezdő vagy, de külföldi részvényekkel kereskednél? Megmutatjuk, mire figyelj a kiválasztásnál, melyik platformunk a legjobb ehhez, és hogyan segít tanácsadó szolgáltatásunk, hogy magabiztosan lépj a nemzetközi piacokra.