
A program nemzetközi szinten közel 30 éve fut már, mintegy 40 országban. Olyan vállalatok, cégcsoportok jelentkezését várták, amelyek többségében közvetlenül vagy közvetve magyar magánszemélyek tulajdonában állnak. Emellett számos pénzügyi és egyéb mutatószámnak is szükséges volt megfelelni a programban való részvételhez.
Kóka Gábor, a Deloitte Private közép-európai régiójának vezető partnere a Portfolio-nak elmondta, hogy a programra jelentkező vállalkozások részvételt nyernek egy üzleti mentorprogramba, amely során többek között – a nemzetközi vezető gyakorlathoz mérve – a Deloitte vezető szakértői rávilágítanak a vállalat erősségeire és potenciális fejlesztendő pontjaira, hogy támogassák és tovább fejlesszék a vállalkozások üzleti működését.
Hazánkban ez az első év, hogy elindult a program, a vállatok által elkészített pályázati anyagokat egy független szakmai zsűri értékelte (Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde Zrt. vezérigazgatója, Dr. Csillag Sára, a Budapesti Gazdasági Egyetem, Pénzügyi és Számviteli Kar dékánja, Wolf László, az OTP igazgatósági tagja és vezérigazgató-helyettese, Baksay Gergely, a Magyar Nemzeti Bank közgazdasági elemzésekért és versenyképességért felelős ügyvezető igazgatója és Koji László, az MGYOSZ alelnöke).

„A programban résztvevő vállalatok felkészültek voltak, nagyon magas szinten állnak professzionális vezetésben, technológiai fejlesztésekben. Azt tapasztaljuk, hogy a kelet-európai hozzáállás, azaz a sok munka és kevés professzionalitás többé-kevésbé sikeres elegye már a múlté. Sok cégnél kiváló menedzsment dolgozik, meghatározott célokkal, jövőképpel és kiforrott stratégia-alkotási folyamatokkal. Emellett az elmúlt években nagyobb figyelmet fordítottak a különböző stressz-szcenáriók figyelésére és kezelésére is. ” – mondta Kóka Gábor.
A programban nyilvánvalóvá vált az is, hogy a magyar cégek nagy arányban tudnak elszívni munkaerőt a multiktól, akár kulcsterületeken – pénzügy, HR, marketing, üzletfejlesztés, sales – vezetői pozícióba is. Ezek a szakemberek pedig komoly nemzetközi tapasztalatokat hoznak a cégek működésébe.
Ugyanakkor a vállalatok számára továbbra is az egyik legnagyobb kockázati tényező a munkaerőhiány, a megfelelő szakemberek megtalálása és hosszú távon történő megtartása.
Ennek érdekében a vállalatok megfelelő időközönként felülvizsgálják a pénzügyi javadalmazást és az egyéb ösztönzőrendszereiket, piaci viszonyítási pontokat vesznek figyelembe, átlátható javadalmazási struktúrákat alakítanak ki.
Bálint Gergely, a Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok program operatív vezetője megjegyezte, hogy a gyors alkalmazkodókészség egy regionális sajátosságként is tekinthető a cégek részéről. A technológiai fejlesztések, például a digitalizáció vagy az okosraktárak használata egyre intenzívebb, a fejlesztések pedig egyértelműen a produktivitás növelését támogatják.
„Egyfajta kitörési pont lehet ezeknek a vállalatoknak a digitalizáción kívül az innováció és a produktivitás növelése. Ezek a cégek folyamatosan szem előtt tartják a produktivitást, van egy erre vonatkozó stratégiájuk, összehangolják a munkavállalók erősségeit és képességeit, és mérőszámokat alkalmaznak a csapatok, munkavállalók teljesítményének a mérésére. Ugyanakkor beépítik a munkavállalói visszajelzéseket a termelékenység akadályainak megszüntetése és a hatékonyság növelése érdekében” – tette hozzá Bálint Gergely.
A Deloitte tanácsadói elmondták, hogy a Best Managed minősítést elnyerő vállalatok mindegyike rendelkezik megfelelő erőforrásokkal, eszközökkel és hatékony szervezeti struktúrával ahhoz, hogy biztosítani tudják az innovatív ötletek megvalósítását. Az innovációs stratégia rugalmasabb működést, hatékonyabb termékfejlesztést eredményez, például az energiaválságra reagálva több cég gyorsan tudott energiahatékony termékeket fejleszteni.
Nem véletlen, hogy szinte az összes minősítést elnyerő cég már jelen van a regionális piacon, vagy a közeljövőben tervez nemzetközi terjeszkedést.
Több olyan is van, aki a világpiacon versenyez, nagyon eredményesen. – vélik a szakértők.
Az első magyarországi Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok program díjátadó eseményére november 17-én került sor a Szépművészeti Múzeumban, mely során kihirdetésre került a minősítést elnyerő cégek listája.
A 2022-es program díjazott vállalatai:
- DM-KER Nyrt.
- Dorsum Zrt.
- H1 Systems Mérnöki Szolgáltatások Kft.
- HELL ENERGY Magyarország Kft.
- Hunland Csoport
- Qualysoft Informatikai Zrt.
- Schiller Autó Család Zrt.
- TOM-FERR Zrt.
- Tutti Kft.
- Vöröskő Kft. (Euronics)
A cikk megjelenését a Deloitte támogatta.
Címlapkép: Deloitte
Teljesíti a Coca-Cola Trump kívánságát: jön az új recept
De nem a meglévőt cserélik le, hanem egy újat vezetnek be.
Globális jelentések: nagy fordulatot hozott a megújuló energia
Több mint dupla annyi beruházás történt tavaly zöld energiába, mint fosszilisba.
Külföldön terjeszkedik a Videoton, két országot is megjelöltek
Megérett az idő az akvizíciókra.
Bejelentette az UniCredit: visszavonja a verenytársára tett ajánlatát
Feladta a küzdelmet az olasz kormánnyal a bankcsoport.
Nem semmi: nívós állami intézményt neveznének el Melania Trumpról Washingtonban
Az elnök párttársai javaslatára.
NAV Online Számla rendszer - szeptembertől újabb szigorítások növekvő elvárások az adatszolgáltatásban
2025. szeptember 15-től a NAV tovább szigorítja az online számlaadat-szolgáltatással kapcsolatos szabályokat. A változások célja világos: a NAV még nagyobb hangsúlyt fektet az adatminőségre.
Otthon Start Program 2025: Megjelent a 3%-os lakáshitel jogszabálytervezet
HitelesAndrás - Keress, kövess, költözz! Otthon Start Program 2025: Megjelent a 3%-os lakáshitel jogszabálytervezet Az Otthon Start Program 2025 szeptemberben induló, új állami lakástámogatási
Az S&P-huszárok hanyatlása
Új jelenség ütötte fel fejét falamon. Az S&P 500 ETF-ező kommentelőket lecserélték a Commerzbankozók. "Aki három éve Commerzbankot vett, annak annálismégsokkaljobb a hozama!" De hadd.
Nulla kamat, nulla önerő - és most indul az aranyroham!
KKV-k, figyelem! Elindult a történelmi lehetőség: pénzhez juthatsz úgy, hogy közben egy fillért sem kell kockáztatnod.
Egy új innovációval zöldforradalom törhet ki a textiliparban
A Mashouf testvérek új szemlélete formálhatja át a textilgyártás jövőjét.
VIDEÓ! Politika, piac, infláció: Miért érdemes most Japánra figyelni?
A 2025-ös japán választások rendkívüli feszültség közepette zajlottak: az inflációs bizonytalanság, a gyenge jen és az emelkedő állampapírhozamok megrendítették a lakosság és a befekte
A vírusok nehezebbek, mint a teljes emberiség
Imádom az adatvizualizációkat - egy-egy jól eltalált infografikával több hasznos tudást lehet átadni, mint több tízezer karakternyi szöveggel. Ilyen az e heti grafikonunk is: egész... The post
Zsiday Viktor a "butább" gazdaságok felelőtlenségéről
Egészen elképesztő tendenciák alakulnak költségvetési politika területén az egész világon, de különösen az Egyesült Államokban, aminek igen súlyos hosszú-, vagy akár már középtávú k

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez
Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.
A platformok harca – melyiken érdemes kereskedni?
Online előadásunkon bemutatjuk a különböző kereskedési felületeket, megmutatjuk, melyik mire jó, milyen költségekkel számolhatsz, és milyen funkciók segítenek a hatékony befektetésben.
Olcsó a lakosságnak, brutális az iparnak – Hol a kiút az árampiaci káoszból?
A jónak tűnő vállalati megoldásoknak is vannak kevéssé ismert buktatói.
Elhullottak a forint támadói – Meddig tarthat ki ez a hihetetlen erő?
Páratlan évet fut a magyar deviza.
Agrárvita: mi szól a nagy EU-s agrárreform mellett és ellen?
Szakértőink ütköztették érveiket a területalapú támogatások reformjáról.
