
A program nemzetközi szinten közel 30 éve fut már, mintegy 40 országban. Olyan vállalatok, cégcsoportok jelentkezését várták, amelyek többségében közvetlenül vagy közvetve magyar magánszemélyek tulajdonában állnak. Emellett számos pénzügyi és egyéb mutatószámnak is szükséges volt megfelelni a programban való részvételhez.
Kóka Gábor, a Deloitte Private közép-európai régiójának vezető partnere a Portfolio-nak elmondta, hogy a programra jelentkező vállalkozások részvételt nyernek egy üzleti mentorprogramba, amely során többek között – a nemzetközi vezető gyakorlathoz mérve – a Deloitte vezető szakértői rávilágítanak a vállalat erősségeire és potenciális fejlesztendő pontjaira, hogy támogassák és tovább fejlesszék a vállalkozások üzleti működését.
Hazánkban ez az első év, hogy elindult a program, a vállatok által elkészített pályázati anyagokat egy független szakmai zsűri értékelte (Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde Zrt. vezérigazgatója, Dr. Csillag Sára, a Budapesti Gazdasági Egyetem, Pénzügyi és Számviteli Kar dékánja, Wolf László, az OTP igazgatósági tagja és vezérigazgató-helyettese, Baksay Gergely, a Magyar Nemzeti Bank közgazdasági elemzésekért és versenyképességért felelős ügyvezető igazgatója és Koji László, az MGYOSZ alelnöke).

„A programban résztvevő vállalatok felkészültek voltak, nagyon magas szinten állnak professzionális vezetésben, technológiai fejlesztésekben. Azt tapasztaljuk, hogy a kelet-európai hozzáállás, azaz a sok munka és kevés professzionalitás többé-kevésbé sikeres elegye már a múlté. Sok cégnél kiváló menedzsment dolgozik, meghatározott célokkal, jövőképpel és kiforrott stratégia-alkotási folyamatokkal. Emellett az elmúlt években nagyobb figyelmet fordítottak a különböző stressz-szcenáriók figyelésére és kezelésére is. ” – mondta Kóka Gábor.
A programban nyilvánvalóvá vált az is, hogy a magyar cégek nagy arányban tudnak elszívni munkaerőt a multiktól, akár kulcsterületeken – pénzügy, HR, marketing, üzletfejlesztés, sales – vezetői pozícióba is. Ezek a szakemberek pedig komoly nemzetközi tapasztalatokat hoznak a cégek működésébe.
Ugyanakkor a vállalatok számára továbbra is az egyik legnagyobb kockázati tényező a munkaerőhiány, a megfelelő szakemberek megtalálása és hosszú távon történő megtartása.
Ennek érdekében a vállalatok megfelelő időközönként felülvizsgálják a pénzügyi javadalmazást és az egyéb ösztönzőrendszereiket, piaci viszonyítási pontokat vesznek figyelembe, átlátható javadalmazási struktúrákat alakítanak ki.
Bálint Gergely, a Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok program operatív vezetője megjegyezte, hogy a gyors alkalmazkodókészség egy regionális sajátosságként is tekinthető a cégek részéről. A technológiai fejlesztések, például a digitalizáció vagy az okosraktárak használata egyre intenzívebb, a fejlesztések pedig egyértelműen a produktivitás növelését támogatják.
„Egyfajta kitörési pont lehet ezeknek a vállalatoknak a digitalizáción kívül az innováció és a produktivitás növelése. Ezek a cégek folyamatosan szem előtt tartják a produktivitást, van egy erre vonatkozó stratégiájuk, összehangolják a munkavállalók erősségeit és képességeit, és mérőszámokat alkalmaznak a csapatok, munkavállalók teljesítményének a mérésére. Ugyanakkor beépítik a munkavállalói visszajelzéseket a termelékenység akadályainak megszüntetése és a hatékonyság növelése érdekében” – tette hozzá Bálint Gergely.
A Deloitte tanácsadói elmondták, hogy a Best Managed minősítést elnyerő vállalatok mindegyike rendelkezik megfelelő erőforrásokkal, eszközökkel és hatékony szervezeti struktúrával ahhoz, hogy biztosítani tudják az innovatív ötletek megvalósítását. Az innovációs stratégia rugalmasabb működést, hatékonyabb termékfejlesztést eredményez, például az energiaválságra reagálva több cég gyorsan tudott energiahatékony termékeket fejleszteni.
Nem véletlen, hogy szinte az összes minősítést elnyerő cég már jelen van a regionális piacon, vagy a közeljövőben tervez nemzetközi terjeszkedést.
Több olyan is van, aki a világpiacon versenyez, nagyon eredményesen. – vélik a szakértők.
Az első magyarországi Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok program díjátadó eseményére november 17-én került sor a Szépművészeti Múzeumban, mely során kihirdetésre került a minősítést elnyerő cégek listája.
A 2022-es program díjazott vállalatai:
- DM-KER Nyrt.
- Dorsum Zrt.
- H1 Systems Mérnöki Szolgáltatások Kft.
- HELL ENERGY Magyarország Kft.
- Hunland Csoport
- Qualysoft Informatikai Zrt.
- Schiller Autó Család Zrt.
- TOM-FERR Zrt.
- Tutti Kft.
- Vöröskő Kft. (Euronics)
A cikk megjelenését a Deloitte támogatta.
Címlapkép: Deloitte
Kisebb megállapodásokkal zárult csak a mai béketárgyalás, dübörög tovább a háborús gépezet - Híreink az orosz-ukrán konfliktusról pénteken
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Váratlan fordulat: Amerika kivonja csúcsfegyverét a Vörös-tengerről
Trump nagyon ki akar egyezni a húszikkal.
Követett részvények - 2025. május
Havonta ránézek egyszer azokra a papírokra, amikből előbb vagy utóbb venni szeretnék. Általában a hetes chartokat nézem, 4-5 gyertya születik egy hónap alatt, ennyit már érdemes újra kiért
Napelemekkel lefedett csatornák kínálhatnak megoldást a víz- és energiahiányra
A Dél-kaliforniai Egyetem új kezdeményezése Kalifornia állam közel 6,5 kilométernyi csatornarendszerét tiszta energiaforrássá alakíthatja amellett, hogy hozzájárulhat a
Kevesebb gyerekkel is, többel is élni fog az emberiség
A mai fiúk tényleg cukik (they are so cute!), minden érdekli őket, de valójában semmi se. Legkevésbé, hogy feleségük és családjuk legyen. Félszegek, rettegnek, hogy...
The post Kevesebb gyerek
A nagyvállalatok árnyoldala: fenntarthatóság vagy megtévesztés?
Szabályozó előírás, fogyasztói elvárás, marketingeszköz: a fogyasztói termékek egyre nagyobb részénél kerül elő a \"zöldítés\". De több ismert márka és nagyvállalat gyakorlatában ta
Vagyonmegosztás 2025 - tények tévhitek
A házasság felbomlása után a vagyonmegosztás nem csak jogi, hanem érzelmi kihívás is. A családjogi kérdések területén a legtöbb félreértés ezen a területen alakult ki. Dr. Bagi Éva csal
Megverik az inflációt a magyar befektetési alapok?
A kérdés és a blog témája alapján úgy tűnhet, hogy a válasz egyértelműen nem lesz. Meglepú módon jobb a helyzet, mint gondoltam, de a jó nem ilyen. Persze okozhatta ezt az utóbbi 10+ év ré
Top 10 osztalék részvény - 2025. május
Május másodikán kijött Justin Law listája az osztalékfizető részvényekről, de én szabin voltam, ezért csak most csináltam meg a listát.Fontosabb infók a lista összeállításával kapcsolat
Trump tervével Amerika sokkal többet veszít, mint amennyit nyer
Az ipari termelés önmagában nem érték, a rozsdaövezeti kétkezi munkások támogatása politikailag fontos, de gazdaságilag nem jár előnyökkel. Pedig nem kellene nagy változás, az Egyesült...


- Véget ért az orosz-ukrán béketárgyalás: itt van minden, amit tudni lehet
- Érdekesen takarítanak meg a magyarok: olyat műveltek, mint Európában senki
- Hozzányúl a kormány a szocho-szabályokhoz
- Felszámolták az önjelölt király birodalmát Európa legerősebb országában: bilincsben vitték el I. Pétert
- Megrettent Amerika az üres polcoktól - Hamarosan nagy bejelentések jönnek a vámháborúban
Ingatlanpiaci elemző
Mindenkit meglepett Kína csodacége – Mit hoz Magyarországnak a BYD?
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Válaszút előtt Románia – küszöbön az összeomlás?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.
Egyedi kormánydöntésen alapuló támogatások – Mit kell tenni értük?
A WTS szakértőivel beszélgettünk.
Eladó új építésű lakások
Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.
Tőzsdei túlélőtúra: Hogyan kerüld el a leggyakoribb kezdő hibákat?
A tőzsdei vagyonépítés során kulcsfontosságú az alapos kutatás és a kockázatok megértése, valamint a hosszú távú célok kitűzése és kitartó befektetési stratégia követése.
Sikeres befektető online tanfolyam
Megtanulhatod, hogyan találj rá a legjobb befektetési lehetőségekre, és azonnal alkalmazható, gyakorlati stratégiákat sajátíthatsz el – mindezt egy interaktív, élő online eseményen.