A Deloitte Private nyilvánosságra hozta Best Managed Companies - Kiválóan Vezetett Vállalatok minősítést elnyerő vállalatok 2023-as listáját. A tavalyi tíz díjazott vállalathoz újabb hat csatlakozott. A mentorprogramban olyan sikeres magyar tulajdonú és irányítású vállalkozások vehetnek részt, amelyek – egyéb feltételek mellett – legalább 20 millió euró éves árbevétellel és több mint 50 foglalkoztatott munkavállalóval rendelkeznek. A program során a Deloitte szakértői mentorként rávilágítanak a cég erősségeire, valamint feltárják, hogy a globális gyakorlatokat figyelembe véve, milyen területen lenne még érdemes fejleszteni. A nemzetközi szinten már három évtizedes múltra visszatekintő kezdeményezés egyik legfőbb tanulsága, hogy a vállalatvezetők a világon mindenhol hasonló problémákkal küzdenek, ezért különösen értékesek azok a jó gyakorlatok, amelyeket a cégek megismerhetnek és implementálhatnak a részvételt követően. A korábbi általános kihívások, mint a stratégiaalkotás, a szervezetfejlesztés vagy digitális áltállás mellett, idén már hangsúlyos szerepet kaptak a fenntarthatósági vállalások és a zöld átmenet megvalósítása is. A Deloitte Private a jövőben a minősítést elnyerő vállalatok közötti közösségépítést nemzetközi szintre emelné, ezzel is segítve a magyar cégek külföldi láthatóságának növelését.
A dm elővigyázatosságból visszahívja polcairól a 04.06.2024. lejárati dátummal rendelkező dmBio málnás puffasztott rizskorongot. Nem zárható ki, hogy a fenti lejárati dátummal rendelkező csomagok megnövekedett aflatoxinszintet tartalmaznak - derül ki a társaság közleményéből.
Eladta a DM-KER Financial Services-ben lévő üzletrészét a DM-KER.
Az ipari termelő befektetések és a generációváltás befektetési sztoriját összekapcsoló tőzsdei társaság, a Budapesti Értéktőzsde Xtend szegmensében az új bevezetések tekintetében piacvezető kijelölt tanácsadónak (NOMAD) számító Navigator Investments várhatóan kiugró eredményekkel zárja a 2022-es évet - derül ki a vállalat 2022-es évre vonatkozó árbevétel és EBITDA előrejelzéséből.
A 2022-es év kiemelkedő eredménye a Budapesti Értéktőzsde számára, hogy a középvállalatokra specializált platformján, a BÉT Xtenden az előző évhez képest jelentősen megnőtt a kibocsátók mezőnye. Az év során 12 társaság jutott el a tőzsdei bevezetésig, amellyel 18-ra nőtt az Xtenden jelen lévő vállalatok száma. Amellett, hogy a dinamikus növekedés szemlélteti a hazai tőkepiaci ökoszisztéma fejlődését, a befektetők lehetőségeit is jelentősen szélesítette.
Az előző hónapok magabiztos növekedését követően decemberben is stabil formát mutatott a Budapesti Értéktőzsde elsődleges indexe, a BUX index. Ezzel a BUX a globális gazdasági bizonytalanság ellenére javarészt ledolgozta az elsősorban az orosz-ukrán háború kitöréséből eredeztethető visszaesést, 43 793,8 ponton zárva az évet - áll a BÉT közleményében. A részvénypiacon 2022-ben is élénk kereskedés zajlott, amelyről az összesített forgalom 3,7 ezer milliárd forintos értéke is tanúskodik – ebből a decemberi forgalom 166 milliárd forintot, tehát átlagosan napi 7,9 milliárd forintot tett ki. Vezető részvénynek, a korábbi trendeknek megfelelően, éves és havi szinten egyaránt az OTP bizonyult, míg a forgalmi rangsort a Wood zárta az élen.
Eláll két, korábban bejelentett akvizíciótól a DM-Ker az építőipar helyzete és kilátásai miatt – tette közzé a vállalat a BÉT-en.
Erős hónapon van túl a Budapesti Értéktőzsde; a BÉT első számú indexe, a BUX index 45 984,2 ponton zárt, amely októberhez képest szignifikáns, 12 százalékos növekedést jelent. A részvénypiac összforgalma elérte a 249 milliárd forintot, amely átlagosan 11,9 milliárd forint napi forgalomnak felel meg. A hazai blue chipek körében, 163 milliárd forinttal, az OTP Bank papírjaival folyt legmagasabb értékben a kereskedés, a 43 milliárd forintot elérő Richter, és az 34,5 milliárd forint forgalmú Mol előtt. A befektetési szolgáltatók közül a Wood & Company került az élre, míg a második helyet a Concorde, a harmadikat az Erste Bank szerezte meg. A november események tekintetében is mozgalmasnak bizonyult, az év legkiemelkedőbb hazai tőkepiaci eseménye, a BÉT50 konferencia mellett három kereskedésindító csengetésre – Vienna Insurance Group, Magyar Telekom, ASTRASUN – is sor került.
Magyarországon is elindította Best Managed Companies – Kiválóan Vezetett Vállalatok programját a Deloitte Private. A cél, hogy támogassák és elismerjék a hazai tulajdonú és irányítású magánvállalatokat: a tanácsadó cég szakértői szerint a program tapasztalatai alapján a hazai vállalatok jól felkészültek, hatékonyak, készen állnak a nemzetközi terjeszkedésre, és akár külföldről is tudnak szakembereket hazacsábítani. Ugyanakkor jól láthatóak azok a területeket is, ahol fejlődési potenciállal rendelkeznek.
A Budapesti Értéktőzsde 16 óra 30 perctől visszaállítja a kereskedést a DM-KER részvényeivel, miután a vállalat részvény-visszavásárlási aukció keretében közel 150 millió forint értékben fogadott el ajánlatokat.
A DM-KER ma részvényvisszavásárlási aukciót tart, amely miatt felfüggesztették a részvények kereskedését 10 órától. A kereskedési idő első órájában viszont még lehetett szabadon kereskedni a papírokkal, és jelentősen emelkedett a jegyzés.
A Budapesti Értéktőzsde a DM-KER törzsrészvényének tőzsdei kereskedését 2022. október 27-én 10 órától a tőzsdenapon a lezárás szakasz végéig felfüggeszti.
A DM-KER bejelenette, hogy a társaság igazgatósága – miként azt a társaság közzétette – 2022. október 12-én részvényvisszavásárlási aukció indításáról döntött. Ennek az aukciónak a részleteit közölte legfrissebb tájékoztatásában a társaság.
A DM-KER bejelentette, hogy a társaság szándékában áll a Rentime Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 100 százalékát megtestesítő, valamennyi üzletrészének megszerzése.
A DM-KER tájékoztatja a befektetőket, hogy a társaság igazgatósága 2022. október 12-én részvény-visszavásárlási aukció indításáról döntött. A részvény-visszavásárlási aukció során a társaság legfeljebb 250 000 000 forint forint összértékben tervez DM-KER törzsrészvényeket visszavásárolni a társaság részvényeseitől a 2022. október 10-i közgyűlés határozatával elfogadott akvizíciós stratégia megvalósítása céljából.
Közzétette első féléves számait a DM-KER, a főleg mezőgazdasági és építőipari gépek értékesítésével foglalkozó vállalat bevétele nőtt a bázisidőszakhoz képest a megfelelő készletezésnek köszönhetően, azonban a pénzügyi ráfordítások növekedése az adózott eredmény csökkenését eredményezte.
Sokan ellenzik a húzást.
Valami másra is rávilágított ezzel a beszéddel.
Még nem tudni, mikor kerülhet erre sor.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?
Hétvégén tartják az elnökválasztás második fordulóját.