Álláshirdetések

Az MNB Kiemelt felügyeleti tanácsadó munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank Hitelintézeti felügyeleti igazgatósága pályázatot hirdet
Kiemelt felügyeleti tanácsadó
munkakör betöltésére.
A Magyar Nemzeti Bank Hitelintézeti felügyeleti igazgatósága felügyeli a pénzügyi csoportokat és az egyedi hitelintézeteket, továbbá felelős a pénzügyi piacok zavartalan és eredményes működéséért, a piaci viszonyok átláthatóságáért, a tisztességes piaci verseny fenntartásáért, illetve a pénzügyi piacokkal szembeni bizalom erősítésért.

Feladatok:
  • aktív szerepet vállal az Európai Központi Bank (EKB), az Európai Bankfelügyeleti Hatóság (EBA) és a Magyar Nemzeti Bank által kezdeményezett rendkívüli felügyeleti feladatok (pl. asset quality review, stress-test) előkészítésében, végrehajtásában és koordinálásában;
  • részt vesz a felügyelt intézmények működésében rejlő kockázatok folyamatos azonosításában, mérésében, monitoringjában, valamint a kockázatok kezelésére vonatkozó javaslatok megfogalmazásában;
  • a felelősségébe tartozó intézmények és intézménycsoportok tekintetében kialakítja és végrehajtja az éves felügyelési program által meghatározott konkrét felügyelési feladatokat, és kijelölés szerint részt vesz a helyszíni vizsgálatokban;
  • szakértőként részt vesz a banki tőkeszámítási modellek és módszertanok megítélésében;
  • feladatkörében folyamatosan vizsgálja a pénzügyi szervezetek működésére vonatkozó (magyar és nemzetközi) szakmai normák, felügyeleti ajánlások, iránymutatások, elvárások követését, valamint a jogszabályok betartását. A felügyelet-szakmai célok elérése érdekében, az előírások megsértése esetén felügyeleti intézkedéseket kezdeményez, illetve közreműködik a válsághelyzetek megoldásában;
  • kapcsolatot tart, szakmai véleménycserét folytat a jegybanki partnerekkel.

Elvárások:
  • közgazdasági végzettség;
  • legalább 10 év szakmai tapasztalat;
  • vezetői tapasztalat;
  • kiemelkedő pénzügyi szakmai ismeret, szaktudás alkalmazása;
  • a pénzügyi szabályozás ismerete;
  • jó analitikus készség, elemző és logikus gondolkodás; szintetizálási képesség;
  • objektív véleményalkotási készség;
  • fejlett szóbeli és írásbeli kommunikációs készség;
  • magas szintű szakmai angol nyelvismeret;
  • precíz és szoros határidők melletti önálló munkavégzés;
  • felhasználói szintű MS Office (irodai alkalmazások).

Előnyt jelent:
  • kockázatkezelési, ellenőrzési ismeretek;
  • pénzügyi intézménynél szerzett szakmai gyakorlat;
  • pénzügyi auditokban szerzett tapasztalat.

Amit ajánlunk:
  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • banki szektorban versenyképes jövedelem;
  • széleskörű ismeretszerzés;
  • szakmai fejlődési lehetőségek.

Pályázati anyagát - önéletrajzát, a szükséges végzettséget, szakképesítést igazoló dokumentumok másolatával együtt - az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével küldje el 2014. május 5. napjáig!
Pályázatát bizalmasan kezeljük!
További elérhetőségek: MNB Személyügyi igazgatóság, job@mnb.hu
(x)
RSM Blog

Mit kockáztatunk HR nélkül?

A vállalatok jelentős részének életében meghatározó szerepe van a HR tevékenységnek, mert a jól átgondolt HR stratégia támogatja a munkatársak, megtartását, motiválását, fejlesztését,

Nem mese ez: rengeteg pénz hullik a magyarokra pillanatokon belül

Pénzügyi vezető elemző

Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Ahhoz, hogy kereskedni tudj a tőzsdén, a piacra lépés elsődleges feltétele, hogy képes légy a különböző megbízásfajtákat használni. Számos megbízásfajta létezik a piacokon, mi sorra vesszük a legfontosabbakat.

Infostart.hu

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Vállalati Energiamenedzsment 2024
2024. április 11.
Sustainable Tech 2024
2024. április 24.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
GEN Z Fest 2024
2024. május 9.