Álláshirdetések

AZ MNB munkatársat keres a Validáció és SREP főosztályra (x)

Portfolio
A Magyar Nemzeti Bank pályázatot ír ki a Mikroprudenciális szabályozási igazgatóság Validáció és SREP főosztályán
szakértő és vezető szakértő
munkakör betöltésére.
A Mikroprudenciális szabályozási főosztály Validáció és SREP főosztályának legfontosabb feladata a nagyobb hitelintézetek éves SREP vizsgálatának lebonyolítása, ezen belül a hitelintézetek kockázatainak felmérése és kockázatkezelésének értékelése, valamint a hitelintézetek tőkekövetelményének meghatározása. Ugyancsak a főosztály felelős a hitelintézetek által használt, a kockázatok számszerűsítését szolgáló modellek validálásáért. A főosztály ezen feladatain keresztül jelentős szerepet játszik a hitelintézeti szektor stabil és eredményes működésének fenntartásában.

Feladatok:
  • Közreműködés a nagyobb hitelintézetek éves SREP vizsgálatának lebonyolításában,
  • Közreműködés a hitelintézetek kockázatait számszerűsítő modellek validálásában,
  • Jegybanki vezetők alkalmankénti írásbeli és szóbeli tájékoztatása,
  • Az MNB képviselete az Európai Bankhatóság munkacsoportjaiban,
  • A hitelintézeti szektorhoz kapcsolódó elemzések, módszertani útmutatók készítése és esetenként publikálása.

Elvárások:
  • Közgazdasági egyetemi végzettség erős módszertani háttérrel (pénzügyi, befektetés elemzői, aktuáriusi szakok, szakirányok) vagy matematikus, fizikus egyetemi végzettség közgazdasági másoddiplomával és/vagy releváns bankszektorbeli tapasztalattal,
  • Vezető szakértő munkakör esetén legalább 4-5 éves szakirányú tapasztalat,
  • Magas szintű, módszertanilag alátámasztott elemzésekre való alkalmasság, pénzügyi, hitelintézeti vagy makrogazdasági adatok elemzésében szerzett gyakorlat,
  • Magas szintű szakmai angol nyelvismeret,
  • Jó analitikus, lényeglátó és szintetizáló képesség, strukturált gondolkodás,
  • Magabiztos kommunikációs és íráskészség,
  • Kezdeményezőkészség és jó együttműködési készség,
  • Precizitás, szoros határidők tartása.

Előnyt jelent:
  • Banki tőkekövetelmény számítás módszertanának, a kapcsolódó jogszabályi háttérnek ismerete,
  • Számviteli (különös tekintettel IFRS) ismeretek,
  • Idősoros, illetve panel ökonometriai ismeretek,
  • Ökonometriai programcsomagok (pl.: Eviews, MATLAB, STATA, R), adattárház használatában szerzett gyakorlat,

Amit nyújtunk:
  • Felelősségteljes, változatos, szakmai kihívást jelentő munkakör,
  • Pozitív, alkotó, barátságos légkör,
  • Szakmai fejlődési, nemzetközi képzési lehetőségek.

Pályázati anyagát - önéletrajzát és motivációs levelét - az MNB internet oldalán (www.mnb.hu/karrier) történő regisztrációs folyamat segítségével vagy a job@mnb.hu e-mail címre - küldje el 2014. április 24. napjáig!
Pályázatát bizalmasan kezeljük!
További elérhetőségek: MNB Személyügyi igazgatóság, job@mnb.hu
(x)
Frankfurti tőzsde
Katona Bence Hiventures
Lovretity Andras kulfoldi felvasarlas ugyvedi tanacsadas
hongkong191017
Németország már nem Európa motorja
Kiállnak Trump kereskedelmi háborúja mellett az amerikai szenátorok
Hungarian Prime Minister Viktor Orban
Népszerű
Friss hírek TÖBB FRISS HÍR
2019. október 17.
Portfolio-MAGE Ipar 4.0 konferencia 2019
Hiventures - Portfolio KKV Tőkefinanszírozás 2019
2019. november 6.
Portfolio Private Health Forum 2019
2019. november 7.
Energy Investment Forum 2019
Portfolio hírlevél
Ne maradjon le a friss hírekről!
Iratkozzon fel megújult, mobilbarát
hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Infostart.hu

Szerkesztő-újságíró

Délutáni webinárium MA
Praktikus tanácsok online tőzsdézéshez és kockázatkezeléshez.
Egészségügy másképpen
Amerikai, nyugat-európai kórházi ellátás, havi 7875 Ft-tól