Nagy sztár volt 2021-ben az AMC nevű mozilánc-üzemeltető részvénye, a vállalat azonban hatalmas adósságállománnyal küzd, emiatt újabb részvénykibocsátásra kényszerült, emiatt szakad ma a részvényárfolyam.
2021-ben a mémrészvények száguldásától voltak hangosak a tőzsdék, a lufi azonban kipukkadt, az árfolyamok a mélybe szakadtak. Most újra megtalálták a befektetők a régi nagy kedvenceket.
Ha egy vállalat menedzsmentje vásárolja az adott cég részvényeit, általában pozitív jelnek vehető, hiszen azt tükrözi, hogy belső folyamatok beható ismerete mellett is jó befektetésnek, vagy alulértékeltnek gondolják a papírt. Más a helyzet abban az esetben, amikor a bennfentesek nem veszik, hanem adják a részvényeket és még egyet csavar a helyzeten, amikor egy olyan cégről van szó, amelynek papírja mémrészvénnyé vált. Ez történt ugyanis az AMC esetében, melynek szárnyalását kegyetlenül kihasználták a bennfentesek és jelentős profitokat tettek zsebre. Közben az árfolyam már a mánia előtti szinten van, sok kisbefektető pedig megégette magát.
Nagyot estek ma a mémrészvények, amíg a Bed Bath & Beyond részvényei az elmúlt napok őrült ralija és az azt követő bejelentések hatására meredek esésnek indultak, addig az AMC esetében az iparágat érintő negatív hírek, és az igencsak elromló nemzetközi piaci hangulat mellett fontos megjegyezni, hogy ma debütált a vállalat APE elsőbbségi részvénycsomagja, melynek értelmében az AMC és az APE részvények együttese felel meg a péntek esti záróárnak megfelelő értékkel.
Miközben a globális részvénypiacok nyomás alatt vannak, két mémrészvény ismét beindult, a GameStop árfolyama több mint 30 százalékos pluszban áll ma, és többször fel kellett függeszteni a kereskedést, az AMC Entertainment papírjai pedig 20 százalékos pluszban járnak.
A márciusi részvénypiaci száguldás az egyedi részvények világában is megtette a hatását. A Tesla opciók újra virágoznak, ami nagyon sok lakossági szereplőnek biztosított kiváló profitokat az elmúlt napokban. Ez pedig egyfajta finanszírozó effektusként újra beindította a héten a mémrészvényvonatot.
A szigorodó monetáris politikával párhuzamosan változott meg a széljárás a tőzsdéken: a végtelen pénz ígérete nyomán felpumpált árfolyamú eszközök elkezdtek alulteljesítővé válni, míg az értékalapú befektetések vonzóbb célponttá váltak a befektetők szemében - ezt a dinamikát hívja az álom és a valóság szétválásának Zsiday Viktor legfrissebb blogbejegyzésében.
"Csőd szélén lévő, alig üzemelő mozilánc? Az e-commerce cégek miatt elavult üzleti modellel rendelkező videójáték-kiskereskedő? Remek befektetésnek tűnik, azonnal fel is teszem rájuk minden megtakarításomat és a házat is!" Az ilyen logikával megáldott egyszeri befektetőre finoman szólva is ferde szemmel nézhettek tavaly ilyenkor a profi tőzsdések, azóta azonban nagyot fordult a világ. A globális pandémia okán otthonukban ragadt, stimulus csekkekkel megbombázott unatkozó amerikai huszonévesek ugyanis egy valódi befektetői közösséget hoztak létre a Redditen, a TikTokon és a Twitteren kommunikálva, és a nagy közösségi feeling közepette elhatározták, hogy kimenekítik kedvenc, csődközeli állapotban lévő vállalataikat a "gonosz hedge fundok markából". Hatalmas mennyiségben kezdték zsákolni a papírokat, aminek köszönhetően beindult az öngerjesztő short squeeze a mémrészvényeknél, brutális árfolyamrobbanásokat és egészen nyakatekert eseményeket eredményezve. Év végi cikkünkben összefoglaljuk, hogy pontosan hogyan is történt 2021 legőrültebb tőzsdei sztorija.
A tegnapi kedvező hírek hatására valósággal kilőtt ma egy korábbi mémrészvény, a Bed Bath & Beyond jegyzése, itt azonban nem ér véget a történet: egyre figyelemreméltóbb kisbefektetői aktivitás látható az elmúlt hónapok sztárjainál, ugyancsak szárnyal ma a GameStop, az AMC és a BlackBerry részvénye is.
Az idei első short squeeze során némi reflektorfényhez jutó Bed Bath & Beyond tegnap több, a vállalat megítélését pozitívan befolyásoló bejelentést is tett, a piac zárása utáni pedig drámaian megugrott a részvény árfolyama - mindezt vélhetően egy újabb short squeeze kibontakozása idézte elő. Ugyancsak kilőtt a tegnapi kereskedésben egy szintén magas short állománnyal rendelkező autókölcsönző részvénye, miután kedvező negyedéves számokat tudott közölni a cég. A két eseményt kívülről szemlélve felmerülhet a kérdés, hogy kellő körültekintés (és rendkívül magas kockázattűrő képesség) mellett mégis hogyan lehetne még időben beszállni az ilyen sztorikba, hogyan lehet meglovagolni a szédítő hullámokat? Alábbi cikkünkben erre a kérdésre igyekszünk néhány fogódzkodót biztosítani.
Az AMC vezérigazgatója, Adam Aron ma Twitter üzenetben jelentette be, hogy a mozis cég már nem csak a bitcoint fogja elfogadni fizetőeszközként, hanem az ethereumot és a litecoint is.
A 2021-es esztendő sok más mellett a mémrészvények éveként fog bevonulni a tőzsdei történelembe. Az AMC például képes volt idén júniusban minden más részvénynél nagyobb havi dollárösszegű forgalmat produkálni. A mémrészvények pörgésének egy piaci szegmens biztosan örül. Ez pedig nem más, mint a payment for order flow (PFOF) szereplői.
Az év elején felkapott legfontosabb mémrészvények valósággal szárnyaltak a tegnapi kereskedésben, köztük a moziüzemeltető AMC Entertainment és a videojáték-kiskereskedő GameStop papírjait is kifejezetten magas forgalom mellett zsákolták vélhetően a kisbefektetők. A vállalatok megítélését és kilátásait befolyásoló hír nem érkezett a rali előtt, csak tegnap több, mint 1 milliárd dolláros veszteséget okozott a roham a shortosoknak az elemzők szerint.
A mozilánc-üzemeltető AMC Entertainment a második negyedéves eredmények közzététele után tegnap közölte, hogy az év végéig minden amerikai mozijában elkezdi elfogadni a bitcoint a mozijegyekért való fizetésnél. A negyedéves számok kifejezetten jól alakultak, a legtöbb tekintetben sikerült felülmúlni az elemzői várakozásokat. A cégvezér mindezek után úgy fogalmazott, hogy bár a vállalat előtt még komoly kihívások állnak, az AMC akár már a negyedik negyedévben is nyereséget tud majd termelni, amennyiben a hazai jegybevétel megfelelően alakul.
Az amerikai moziüzemeltető AMC részvényei 24,5 százalékos emelkedéssel zártak tegnap, ezúttal azonban a korábbiaktól eltérő módon nem csak a Reddites kisbefektetők ténykedése állhat az emelkedés mögött, ugyanis több, a vállalat kilátásait érintő hír is napvilágot látott a héten.
Júliusban tőzsdére mehet a kisbefektetőket alaposan megosztó online brókercég, a Robinhood, amely gyakorlatilag ingyenes kereskedést biztosít a felhasználói számára. Függetlenül attól, hogy éppen szereti-e őket valaki vagy a botrányai miatt utálja, az kétségtelen, hogy masszív növekedést produkált a társaság az elmúlt években, és már közel 20 millió ügyféllel rendelkezik. A sherwoodi erdő hőséről elnevezett cég tavaly ráadásul már nyereséges is volt, és az idei első negyedévben is az lehetett volna, ha nem kellett volna elkönyvelniük egy hatalmas egyszeri veszteséget, ami az év eleji mémrészvényes őrületnek köszönhető. Az sem semmi, hogy a Robinhood teljes árbevételének 6 százaléka a dogecoin kereskedéséhez kapcsolódott az év első három hónapjában, de más érdekességek is kiderültek még a társaság által kiadott tőzsdei regisztrációs dokumentumból.
Bedurvultak az ukrán drónok.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?