Az orosz hadsereg eddig nem látott erőfeszítéseket tesz légibázisai védelmének megerősítésére Ukrajnában és Oroszországban, különös tekintettel a repülőgépek védelmére szolgáló bunkerek építésére. Ezt a lépést feltehetően az amerikai ATACMS rakéták és Storm Shadow/SCALP-EG robotrepülőgépek mélységi csapásméréssel kapcsolatos engedélyek válthatták ki - írta a The War Zone.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök nyilatkozata az amerikai nagy hatótávolságú ATACMS rakéták mélyen Oroszországon belüli csapásainak veszélyéről teljesen egybeesik Moszkva álláspontjával - közölte Dmitrij Peszkov orosz szóvivő újságírókkal a TASZSZ szerint.
Ukrajna azon üzemanyag- és energetikai infrastruktúrájának kritikus létesítményeit érte találat, amelyek a katonai-ipari komplexumot támogatták. A mostani csapás válasz a Taganrog elleni légitámadásra - közölte az védelmi minisztérium. Eközben Dmitrij Peszkov hasonlóan arra utalt, hogy Oroszország méltó választ adott a repülőteret ért légicsapásra.
Ahogy azt már a délelőtt kiszivárgó hírekből tudni lehetett, Donald Trump lett az év embere a Time-nál. Az elnökkel készített interjúban az ukrán béke lehetősége is szóba került, ennek során a leendő amerikai elnök erősen kritizálta Oroszország bombázását.
Az Egyesült Államok információi szerint Oroszország a közeljövőben újabb közepes hatótávolságú ballisztikus rakétatámadást tervezhet Ukrajna ellen. A támadáshoz valószínűleg az Oresnyik névre keresztelt új típusú rakétákat vetnék be, válaszul a szerda hajnalban végrehajtott, Taganrog elleni ATACMS-csapásra - írta meg a Bloomberg.
Elismerte az orosz védelmi minisztérium, hogy Ukrajna szerda reggel hat, amerikai gyártmányú ATACMS-rakétával támadott meg egy katonai repülőteret a dél-oroszországi Taganrog városában – írja a Reuters.
Valószínűleg nem egy ukrán fejlesztésű Neptunt, hanem amerikai ATACMS-rakétákat lőttek ki az ukrán katonák Oroszország Taganrog városára – számol be az orosz Baza hírportál.
Az orosz közösségi médiában jelentek meg az első felvételek arról, hogy légicsapás érhette a Krím-félszigeten, Vitinoban található orosz légvédelmi rakétarendszert.
Donald Trump várhatóan elnöki visszatérése és az Egyesült Államok Ukrajnának nyújtott támogatásának potenciális csökkentése jelentős kihívás elé állíthatja Európát. A kontinensnek fel kell készülnie arra, hogy esetleg egyedül kell helytállnia Ukrajna megsegítésében az orosz agresszióval szemben, erre azonban minden forgatókönyv szerint is képtelen lesz - tudósított a Bloomberg.
Az ukrán haderő jelentős csapást mért az orosz légvédelemre azzal, hogy megsemmisítette az Sz-300 és Sz-400 rakétarendszerek kulcsfontosságú, modern radarját. A precíziós támadáshoz amerikai gyártmányú ATACMS rakétákat használtak. Az akció komoly érvágást jelent Moszkva számára, hiszen egyik legfejlettebb légvédelmi rendszerének hatékonyságát áshatja alá - számolt be az Army Recognition elemzésében.
Interjút adott Dmitrij Medvegyev, a korábbi orosz államfő a szaúd-arábiai Al Arabiya TV-nek, amelyben az orosz-ukrán háború legfrissebb fejleményeivel kapcsolatban fejtette ki a véleményét – szemlézte az orosz állami TASZSZ.
A közösségi médiában terjednek a fényképek még egy november 23-án végrehajtott ATACMS-csapásról, amelyre a Kurszk régióban került sor. Az amerikai rakéta Moszkva legjobb légvédelmi rakétarendszerét vette célba.
Felvételek érkeztek az Oroszország elleni ATACMS-rakétatámadásról, amely során Ukrajna egy Kurszk megyei légibázisra csapott le az amerikai fegyverekkel.
Megerősítette az orosz védelmi minisztérium, hogy amerikai gyártmányú ATACMS-rendszerekből kilőtt harcászati ballisztikus rakéták csapódtak be Kurszk megyében. A támadást az ukrán haderő indította, bár Moszkva szerint az Egyesült Államok hadereje is részt vesz az ilyen támadásokban.
Az Egyesült Államok és szövetségesei engedélyezték Ukrajna számára a nyugati gyártmányú nagy hatótávolságú rakéták bevetését orosz területek ellen. És bár az első csapást Belgorodra mérték, a következő célpont egy egészen más régió, Oroszország egyik legfontosabb ütőere lehet - írta meg a The Wall Street Journal.
Ma hajnalban újabb ATACMS típusú nagy hatótávolságú rakétákat lőtt ki az ukrán haderő Oroszország területére: találat érte a Kurszk városa mellett található Halinó / Vosztocsnij repteret.
Az Árfigyelő szerint.
Az amerikai indexekről ez nem mondható el.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Izgalmas lehetőségre lehet most lecsapni.
Eölyüs Endrét, a Mastercard korábbi hazai vezérét kérdeztük.
A Checklist különkiadásában Madár István volt a vendégünk.
Éder Tamás, a Felelős Élelmiszergyártók Szövetségének elnöke volt a Checklist vendége.