A Bank of England pénteken közölte, hogy egy évvel, 2027 januárjára halasztja a bankok tőkéjére vonatkozó, a jelenleginél szigorúbb bázeli szabályok bevezetését, hogy tisztán lássa, mit fog tenni e téren az Egyesült Államok Donald Trump elnöksége alatt. Válaszul az Európai Bizottság közölte: mérlegeli lehetőségeit, ugyanakkor „mindenkinek érdekében áll" a reformok teljes körű és időben történő végrehajtása.
Méltó helyen, az egyik legjelentősebb európai képtárnak számító Kunstmuseum Baselben látható a Kijevi Nemzeti Művészeti Galéria háború elől svájcba menekített festményeinek jelentős része. Az ukrán fővárosból 2022 tavaszán kijuttatott alkotások jelenleg a bázeli intézmény Born in Ukraine című ideiglenes kiállításán tekinthetők meg, mivel a cél kezdetektől fogva nem csupán a biztonságos tárolás, hanem a látogathatóság is volt. A neves svájci képtár nem először nyújt menedéket a történelem viharai során veszélybe kerülő műalkotásoknak: a jelenleg is látható másik ideiglenes kiállítás a nácik által üldözött művészek képeit mutatja be, amelyet a Kunstmuseum Basel közvetlenül a háború előtt tudott megvásárolni a modernizmus ellen is hadat viselő, ám a svájci frankra igényt tartó hitleri rezsimtől. A bázeli kiállításon járt a Portfolio.
Tegnap találkoztak a világ jegybanki vezetői, hogy aláírják a Bázel III-as banki szabályozás utolsó elemeit is. A szigorítás a terv szerint stabilabbá teszi majd a világ bankrendszerét, az európai bankokat viszont hátrányosan érinti majd.
Szigorodhatnak a kockázatvállaló bankokra vonatkozó szabályozások, azért, hogy az esetleges működési kockázatok is csökkentenjenek, ezért a tőkeáttételi mutatóra vonatkozó elvárásokon is módosíthat a Bázeli Bankfelügyeleti Bizottság, amit a Reuters közölt.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az orosz hatóságok ukrán részvételre gyanakodnak.
Ezeknek nem szabadott volna kikerülnie.
Csak másra kell hivatkoznia.
Kritikus a helyzet Székelyföld egyik legnépszerűbb turistalátványosságánál.
A fix kamatra vagy a változóra esküsznek a befektetők?
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?