Az amerikai Környezetvédelmi Ügynökség (EPA) bejelentette, hogy kezdeményezi a Biden-kormányzat által bevezetett járműkibocsátási szabályok visszavonását, amelyek az autógyártókat egyre több elektromos jármű gyártására köteleznék.
Kiderülhetett, ki lesz Donald Trump nemzetbiztonsági tanácsadója, illetve az, hogy kit szán a leendő elnök a hányattatott sorsú Környezetvédelmi Ügynökség élére - tudósított a New York Times.
Igazodva a szigorúbb környezetvédelmi szabályokhoz, Joe Biden amerikai elnök megvétózta a Kongresszus azon döntését, mely lazított volna egyes kibocsátási határértékeken - számolt be a Reuters, mely egy másik cikkében arról is hírt adott, hogy milliónyi aktivistával rendelkező környezetvédelmi szervezetek biztosították az újrázni kívánó Bident támogatásukról.
Miközben a világ országai a lengyelországi Katowicében igyekeznek megállapodásra jutni a klímaváltozás elviselhető szinten való korlátozásához szükséges konkrét intézkedésekben, a Trump-adminisztráció a szénerőművek építésének megkönnyítését tervezi.
A Trump-adminisztráció újraszabályozná az erőművek szén-dioxid-kibocsátását, ezzel várhatóan ismét növekedne a globális klímaváltozás egyik okaként megjelölt légkörterhelés.
Autóipari szempontból fontos találkozóra kerül sor a Fehér Házban péntek, Donald Trump ugyanis fogadja a világ vezető autógyártóinak menedzsereit, hogy beszélgessenek az emissziós és fogyasztási normák tervezett változtatásáról. Az ügynek nagy érdekessége, hogy pont az autógyártók lehetnek azok, akik végül megtorpedózzák az amerikai elnök tervét, mivel nem csak a versenyképességüket veszélyeztetheti hosszú távon az enyhítés, hanem az amerikai autópiac kettészakadásának rémképével is fenyeget.
Ha a károsanyag-kibocsátási szabályok szigorodása miatt kivetett bírságok miatt egy nagy európai autógyártó kiesne, azzal a kínaiak erősödnének meg, ettől tart a PSA elnöke.
Donald Trump kormánya formálisan is véget vet az előző elnök, Barack Obama klímavédő politikájának. A Környezetvédelmi Ügynökség (EPA) vezetője Scott Pruitt várhatóan kedden hivatalosan is visszavonja az úgynevezett Tiszta Energia Tervet, amelyet az előző kormányzat az erőművi üvegházgáz-kibocsátás csökkentése érdekében alkotott meg és véglegesített 2015-ben.
Rick Perry, az Amerikai Egyesült Államok energiaügyi minisztere szerint a szén-dioxid nem a klímaváltozás egyik fő okozója. A kijelentés illeszkedik az utóbbi időszakban a tengerentúlon a témával kapcsolatban kialakult kormányzati kommunikációs trendbe; nem sokkal korábban az Amerikai Környezetvédelmi Hivatal vezetője, Scott Pruitt sokkolta hasonló kijelentéssel a tudományos közvéleményt és saját hivatalát.
Élénk visszhangot váltott ki tudományos körökben az USA kormányzati környezetvédelmi szervét vezető Scott Pruitt kijelentése, aki szerint a szén-dioxid-kibocsátás nem járul hozzá jelentősen a klímaváltozáshoz.
A végkimenetelét tekintve még mindig bizonytalanságba vesző, a VW konszern dízelmotorjaival kapcsolatos botrány egyik legközelebbi és legkézzelfoghatóbb eredménye az érintett modellek visszahívása lesz - írja a brit FleetNews.
Miért van egyre több külföldi dolgozó?
Cikkünk folyamatosan frissül.
A számok elég egyértelműek.
Komoly pofonok csattantak el.
Az inflációs adat után nagy erősödést követett a gyengülés.
Friss adatok érkeztek.
Sötét felhők a költségvetés felett.
Az éghajlatváltozás lehet az, ami átbillenti a növekedést a recesszióba.