A Fülöp-szigeteken nyit fejlesztőközpontot a Gloster, ami szintlépést jelent a cégnél és nagyban segíti a versenyképesség javulását - mondta el a vállalat alapítója, Szekeres Viktor a Portfolio-nak adott interjúban. A cégvezető arról is beszélt, hogy a nemzetközi terjeszkedés a fókusz és május közepén mutatja be új stratégiáját a Gloster, amelyen az új piacokról és a termékfejlesztési tervekről is beszél a menedzsment.
Ahogy arról tegnap a Portfolio is beszámolt, a Gloster bejelentette, hogy növekedési stratégiája részként saját leányvállalatot alapított a Fülöp-szigeteken. Erre reagált most az Erste. Az elemző szerint a lépés jelentős megtakarítást hozhat a vállalat számára a következő években.
A Gloster a Budapesti Értéktőzsdén tette közzé, hogy a programokban meghatározott feltételek teljesülésének hiányában a cég MRP-szervezete visszatranszferált a társaság részére mintegy 230 ezer Gloster törzsrészvényt. Ezt követően azt közölte a cég, hogy részvény adásvételi szerződést írtak alá 545 000 darab saját tulajdonában lévő Gloster törzsrészvény eladására, ezt követően a társaság saját részvényeinek állománya 7405 darabra fog csökkenni.
A Gloster a vonatkozó́ jogszabályoknak megfelelően a BÉT oldalán tájékoztatta a befektetőket arról, hogy várhatóan 2024-ben is javult a társaság pénzügyi teljesítménye.
A Gloster 2024. negyedik negyedévében 4739 millió forintos nyitott rendelésállománnyal zárt, amely 15 százalékos növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest. Ez jelentős, átlag 92 százalékos (CAGR) növekedést jelent a nyitott rendelésállomány növekedési ütemében 2021 óta.
Eladja rendszerintegrációs üzletágát és a nemzetközi piacokra fókuszál a Gloster a jövőben, azonban a vállalat nem vonul ki Magyarországról, felhőszolgáltatásokkal továbbra is jelen lesznek. Szekeres Viktor, a Gloster alapítója és az igazgatóság elnöke a Portfolio Checklist podcastban beszélt a vállalat terveiről.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist csütörtöki adása. A műsor első részében azt jártuk körbe, hogy milyen jelentős változások elé nézhet mintegy 300 ezer napelem-tulajdonos Magyarországon, miután a kormány egy új adatszolgáltatási rendszert vezet be. Vendégünk volt Weinhardt Attila, a Portfolio energiapiaci elemzője. A második rész témája, hogy a Gloster magyar informatikai cég eladta rendszerintegrációs üzletágát és a külföldi terjeszkedésre fókuszált. A cég terveiről Szekeres Viktor, a Gloster alapítója, az igazgatóság elnöke mesélt.
A Gloster több mint 300 szakemberrel, magas minőségi elvárások mellett szolgálja ki közép- és nagyvállalati ügyfeleit. A cégcsoporthoz 10 leánycég tartozik, amelyek működését a menedzsment 2023-ban három üzletágba szervezte, ezek a Rendszerintegrációs, a Cloud és a Nemzet
Nagy lépésre szánta el magát a Gloster, a magyar tevékenységek helyett teljes mértékben a nemzetközi piacokra fókuszál a jövőben, az ehhez szükséges beruházások finanszírozását pedig a rendszerintegráció üzletág értékesítéséből finanszírozza. A lépés hátteréről, a külföldi piacokon mutatkozó lehetőségekről és a további tervekről kérdeztük a Gloster alapítóját és az igazgatóság elnökét, Szekeres Viktort.
A Gloster nettó 2584 millió forint értékű nyitott rendelésállománnyal zárta 2024. harmadik negyedévét, ami 70%-kal magasabb a 2023. év azonos időszakához képest - derült ki a cég friss jelentéséből. Ez jelentős, átlag 54%-os (CAGR) növekedést jelent az első féléves nyitott rendelésállomány növekedési ütemében 2021 óta.
10 ezer felhasználós komplex rendszerintegrációs projekt megbízását nyert el a Gloster - derült ki a cég tájékoztatásából.
Folytatódott a növekedés 2024 első félévében a Glosternél, amit az akvizíciókra épülő növekedési stratégia hajtott. A profit marzsok javultak, köszönhetően a cloud és a nemzetközi szoftverfejlesztési üzletágak növekedésének, a rendszeres bevételek már több mint a bevételek háromnegyedét adják, az export aránya pedig közelíti a 40 százalékot - derül ki a cég féléves jelentéséből.
A Gloster Cloud üzletági leányvállalata, a Systemfarmer hároméves, összesen több mint 600 ezer euró értékű szerződést kötött egy nemzetközi energetikai vállalattal, mely vállalat több mint 50 országban, több mint 200 ezer alkalmazottat foglalkoztat.
A Gloster bejelentette, hogy a cég sikeresen lezárta a FF Next Technologies Kft. 54,7 %-os üzletrészének eladását.
A Gloster jelentős megbízást nyert el a nemzetközi zenei ipar egyik meghatározó szereplőjétől, a Sony Music Entertainment-től. A két évre szóló megbízás értéke eléri a 2,5 milliárd forintot - közölte a társaság.
Az előző év azonos időszakához képest 35-45%-kal magasabb, 5,8-6,6 milliárd forint körüli árbevételt és 490-610 millió forint közötti féléves EBITDA-t vár a Gloster menedzsmentje a szeptemberben publikálandó 2024. első féléves jelentésben - közölte a BÉT oldalán a társaság. A javuló féléves gazdálkodási adatok, illetve az év végéig előre látható projektek stabil pénzügyi alapot biztosítanak a 2024-es év eredményes zárásához, valamint várhatóan fedezetet nyújthatnak a 2026-ra tervezett első osztalékfizetéshez is.
Fontos gyorsjelentések jönnek a héten.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az ukrán elnök szerint a világ nem akar május 8-ig várni a fegyvernyugvásra.
Súlyos károkat okoz az áramhiány.
Az F/A-18-as egy repülőgép-hordozóról zuhant a tengerbe.
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.