Az Egyesült Királyság egyik titkos, ultraszigorúan védett helyére évekig ki-be járkálhattak orosz és kínai érdekeltségű hekkercsoportok. Bejelzett ugyan a biztonsági rendszer, de a brit nukleáris ipar bölcsőjének ringatói e riasztásokat nem vették komolyan. Most vádemelés következik, ám az ügyben nem csak Sellafield biztonságossága kérdőjelezhető meg.
Ecuadorban lelőtték kedden Pedro Brionest, a baloldali Polgári Forradalmi Párt politikusát, öt nappal azután, hogy egy fővárosi kampányrendezvényen agyonlőtték Fernando Villavicenciót, az elnökválasztások egyik esélyesét.
Csak úgy érhet véget a háború Ukrajnában, ha a kijevi kormány önként teljesíti a „különleges katonai művelet” céljait, vagy ha katonai puccs lesz Kijevben és az új hatalom ismeri el ezeket a célokat – írja Telegram-csatornáján Dimitrij Medvegyev korábbi orosz elnök, jelenleg a nemzetbiztonsági tanács alelnöke.
Érdekes beszámolót közölt a brit Guardian a Mozart-csoport nevű, többnyire amerikai veterán katonákból álló zsoldosformáció mindennapjairól. Az Ukrajnában tevékenykedő „magánbiztonsági vállalat” elsősorban ukrán katonák kiképzésében segít, de foglalkoznak segélyszállítmányok őrzésével és célba juttatásával is. A beszámoló abból a szempontból is érdekes, hogy jól körül járja az ukrán fegyveres erőkben uralkodó egyre nagyobb káoszt és azt is, hogy a nyugati zsoldosok hogyan próbálnak hatékony harcoló alakulatokat kovácsolni olyan emberekből, akiket úgy küldenek a frontra, hogy még fegyvereik irányzékát sem tudják beállítani.
Érdekes cikket közölt a brit Guardian magazin, amely elsősorban egy ukrán katonák képzésével foglalkozó zsoldoscsoportról szól. A beszámoló egyik legérdekesebb része talán az, hogy a brit magazin rendkívül súlyos ukrán veszteségekről ír benne, többször is hangsúlyozva, hogy a jól kiképzett és felkészített ukrán reguláris haderő jelentős része már elveszett a háborúban.
Egy észak-koreai üdülővárosnál tűnhetett fel Kim Dzsong Un vonata műholdképek alapján – írja a The Guardian. Az észak-koreai vezetőről hivatalos hírek továbbra sincsenek, de nem ez az első alkalom, hogy eltűnik a nyilvánosság elől, 2014-ben egy hónapig nem lehett róla hallani.
A Guardian brit lap és az ICM közvélemény-kutató hétvégén készített és hétfő este publikált legújabb felmérése szerint 53 százalékra nőtt az Egyesült Királyság Európai Unióból való távozását pártolók aránya.
Lehetetlen lesz orvosolni a kárt, amit a humanitárius segélyszervezetek bevételeinek 10 százalékos visszaesése okoz idén - mondta António Guterres, az ENSZ év végén távozó menekültügyi főbiztosa a Guardiannek. A forráshiány miatt a világban több helyen csökkenteni kellett az élelmiszer-fejadagokat és egészségügyi központokat kellett bezárni, miközben az érintettek száma a konfliktusban érintett országokban uralkodó, egyre romló körülmények miatt folyamatosan nő. Guterres azt szeretné, ha a finanszírozási rendszer gyorsan átalakításra kerülne, és a békefenntartó műveletekhez hasonlóan a legfontosabb válsághelyzeteket is megállapított hozzájárulásokból finanszíroznák a tagállamok.
A nemzetközi sajtó figyelmét is felkeltette a kedden megszavazott 2015-ös magyarországi adócsomag. A The Guardian cikke részletesen beszámol a legújabb adónemekről, tehernövelésekről.
Váratlanul visszavonták az AfD igazoltan szélsőséges szervezetként történő besorolását.
Változások jöhetnek a Frieze pozicionálásában.
Jelentős támogatásnak örülhet Kijev.
A jelmondat: kevesebb papírmunkát.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?
Távozik a guru a Berkshire Hathaway éléről.