Az MVM Csoport megvásárolja Csehország első számú földgázkereskedőjét, az innogy Česká republika (iCR) társaság 100 százalékos tulajdoni részesedését - közölte a társaság szombaton az MTI-vel.
2020. március 27-én 9 órakor az Elmű, 12 órakor pedig az Émász tart közgyűlést.
Bejelentkezett az Opus az E.On energiakereskedő leányáért, azonban kiderült, csupán a versenypiaci ügyfeleket vinné, az egyetemes szolgáltatásra jogosult lakossági fogyasztókat nem. Számításaink szerint nagyságrendileg 20 milliárd forintot érhet az E.On energiakereskedő szabadpiaci portfoliója, melyet gond nélkül tudna saját forrásaiból finanszírozni az Opus.
Az Elmű és az Émász bejelentette, hogy az E.ON Hungária a kötelező nyilvános vételi ajánlat lezárása során valamennyi, az Ajánlatot érvényesen elfogadó részvényes részére az ellenérték 2019. december 12. napján teljesítésre került.
Pénteken érkezett egy bejelentéstömeg, mely jelentős átrendeződést eredményezett a magyar energetikában a három nagy szereplő, az E.ON, az MVM és az Opus között. Ami biztos, hogy az E.ON és innogy elosztók (Titász, Émász) értékesítései mögött nem az Európai Bizottság versenyhatósági döntése áll. Kíváncsiak voltunk, mennyiért szerezhette meg a Titászt az Opus, így csináltunk egy kalkulációt.
Az Európai Bizottság jóváhagyta, hogy az E.ON felvásárolja az Innogy elosztási és fogyasztói megoldásokat kínáló üzletágát, valamint egyes villamosenergia-termelési eszközeit. A versenyjogi aggályok eloszlatása érdekében az E.ON többek között azt vállalta, hogy a szabályozatlan magyarországi piaci szegmensben leválasztja kiskereskedelmi villamosenergia-üzletágát, ide értve az összes eszközt és az összes alkalmazottat.
Egyik versenytársának az eszközeit veszi meg az E.ON, ezért több piacon eszközöket kell eladnia, hogy megfeleljen a versenyjogi szabályoknak. Többek között magyarországi eszközöket is értékesíthet a vállalat.
Jelentősen növelni tudta nyereségét az E.On 2018 harmadik negyedévében az egy évvel korábbihoz képest, a megújuló energia üzletág különösen jól szerepelt a mögöttünk hagyott negyedévben. A társaság az idei nyereségre és üzemi eredményre vonatkozó várakozásait is emelte, ugyanakkor a kiskereskedelmi ágazatban lefelé módosította a célt.
Kulcsfontosságú lépést tett az Innogy az E.On-nal és az RWE-vel tervezett integrációja felé, amelynek célja az alkalmazottak egyenlő elbírálásának biztosítása a folyamatban.
Jelentősen csökkent az RWE első negyedéves eredménye elsősorban a gyengébb nagykereskedelmi villamos energia árak és a csökkennő árrések következtében.
A hétvégén fontos bejelentést tettek a német közműszolgáltatók: vasárnap közzétették, hogy az RWE megállapodásra jutott az E.ON-nal, amelynek keretében az RWE az Innogy-ban fennálló 76,8 százalékos részesedését az E.ON vásárolja meg, az RWE pedig cserében 16,7 százalékos tulajdonrészt szerez majd az E.ON-ban. Az RWE 2016-ban választotta le, és vitte tőzsdére az Innogy-t, amelybe a német áramszolgáltató a megújuló energia portfólióját szervezte ki.
Tovább emelkedett kedden délelőtt a német Innogy energetikai vállalat árfolyama a frankfurti börzén, miután piaci értesülések szerint a francia Engie 19,8 milliárdos ajánlatot tehet a vállalatra.
Hatalmas átalakulások mentek végbe a német energiaszektorban, néhány hét különbséggel az E.ON és az RWE is tőzsdére vitte átalakulás utáni új cégét. A két nagyvállalat sok szempontból eltérő stratégiát alkalmazott a szétválásnál, eddig úgy tűnik az RWE strukturálta jobban a folyamatot: az Innogy-t magas árazás mellett többszörösen túljegyezték, az anyacég árfolyama pedig nem esett olyan sokat. Igaz, az E.ON sem panaszkodhat alapjaiban, hiszen a két cég együttes piaci értéke most magasabb, mint a Uniper tőzsdei bevezetése előtt.
Ma indult a kereskedés a német parketten az RWE-ről levált Innogy részvényeivel, a papírokat az előzetesen megállapított 32-36 eurós sáv tetején sikerült eladni, a kereskedés pedig a nagy érdeklődés miatt még ennél is magasabban, 37 euró felett indult el.
Zajlik a magyar bankszektor legnagyobb éves találkozója.
Hitelkínálati korlátok nincsenek, a céges piaci kilátásoknak kellene javulniuk.
Az amerikai kötvényhozamok meredeken emelkednek.
Zajlik a részvényvisszavásárlási program.
A bmi-adatok alapján a német és a francia gazdaság is bajban van.
Elfogták a gyanúsítottat.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit