Totális káosz a korábban stabil országban, blokád alatt az amerikai kontinens legfontosabb útja

Totális káosz a korábban stabil országban, blokád alatt az amerikai kontinens legfontosabb útja

A közép-amerikai kis ország, Panama ritkán kerül a világsajtó címlapjaira, akkor is általában az olyan hozzá csak érintőlegesen kapcsolódó ügyekkel, mint a 2016-os Panama-iratok. Most viszont a Noriega-diktatúra 1989-es megdöntése óta nem látott felfordulás van az országban: hetek óta zajlanak a tüntetések az emelkedő üzemanyag- és élelmiszerárak, valamint más gazdasági és társadalmi bajok miatt. Bár a társadalmi különbségek jelentősek, az ország mindeddig viszonylag stabil volt, ám a koronavírus-járvány, majd az orosz–ukrán háború okozta sokk felborította az élet megszokott rendjét. Panama – olyan országok, mint például Srí Lanka mellett – jó példája annak, hogyan képesek a globális folyamatok felszínre hozni és felerősíteni a korábban is meglévő problémákat, gyúanyagot szolgáltatva egy társadalmi felkelés kirobbanásához.

Koronavírus: van egy ország, ahol más-más napon járhatnak ki a nők és a férfiak

Koronavírus: van egy ország, ahol más-más napon járhatnak ki a nők és a férfiak

Az országok kormányai világszerte igyekeznek meghozni olyan különböző intézkedéseket, amelyekkel meg lehet fékezni a koronavírus terjedését. Azonban az eddigiektől jelentősen eltérő, unortodoxnak mondható intézkedést hajtott végre a héten Panama: más-más napokon járhatnak ki a nők és a férfiak.

Az angolok és a belgák eldönthetik, kivel akarnak játszani

Az angolok és a belgák eldönthetik, kivel akarnak játszani

Zárul a csoportkör az oroszországi foci-vb-n, a pénteki szünnap előtt csak egy igazi kérdés maradt nyitva: Japán, Szenegál és Kolumbia közül melyik két csapat jut a nyolcaddöntőbe. Papíron az ázsiaiak vannak a legjobb helyzetben, de ha az eddig alulteljesítő lengyelek megrázzák magukat, akkor akár bajba is kerülhetnek. Közben a másik csoportban kényelmesen hátradőlhet Anglia és Belgium, csak azt kell egymás között eldönteniük, kivel akarnak játszani a jövő héten.

A Nike és az Apple is benne van az offshore-botrányban

Újabb nagyszabású adatbázis szivárgott ki offshore cégekről a Süddeutsche Zeitung című német laphoz, amely a Panama-iratok néven is ismert dokumentumok esete után ismét az Oknyomozó Újságírók Nemzetközi Konzorciumával (ICIJ) együtt dolgozta fel az anyagot. A munka eredményeinek ismertetését vasárnap este kezdték meg.

Feladta ellenállását Panama: kiadják az adatokat

Panama úgy döntött, hogy elfogadja a pénzügyi információk automatikus cseréjéről szóló, adóelkerülést szolgáló nemzetközi szabályokat (CRS) - jelentette be csütörtökön Washingtonban Ángel Gurría, a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) főtitkára.

Titkos pénzmentéssel vádolják a legnagyobb amerikai cégeket

Az ötven legnagyobb amerikai vállalat - köztük például a Walmart, az Apple, vagy a General Electric - 2008 és 2014 között mintegy 1400 milliárd dollárt helyezett ki adóparadicsomokba, hogy így csökkentse adófizetési kötelezettségeit - közölte az Oxfam America segélyszervezet csütörtökön.

Azonnal teljesítették Orbán kérését az NGM-ben

Orbán Viktor miniszterelnök kérésére Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter elrendelte a magyarországi offshore-szálak azonnali, egyenkénti kivizsgálását a NAV-nál. Az offshore ügyek felgöngyölítésével külön szakértői munkacsoport foglalkozik - jelentette be közleményében a Nemzetgazdasági Minisztérium.

Veszélyben van az offshore-botrányt kiszivárogtató élete

A panamai Mossack Fonseca ügyvédi irodához köthető nemzetköz offshore-botrányt kirobbantó kiszivárogtató úgy érzi, veszélyben van az élete, de a Süddeutsche Zeitung szinte bármi áron hajlandó megvédeni és titokban tartani kilétét - húzta alá csütörtökön a lap főszerkesztője, Wolfgang Krach.

Bankvezér fejébe került az offshore-botrány

Lemondott a Hypo Vorarlberg osztrák bank vezetője, miután a kiszivárogtatott információk szerint ez a pénzintézet is közreműködött a panamai offshore ügyletekben - jelentette csütörtökön az osztrák média.

Így reagál a NAV a világot megrengető botrányra

Miközben a napokban kirobbant panamai offshore-botrány újabb és újabb fejleményei kerülnek napvilágra, buknak bele az első adóelkerülők a történetbe, magyar szálak is előkerülnek, és vezető politikusok emelik fel a hangjukat az ilyenfajta adóelkerülés ellen, a magyar adóhatóság furcsa hozzáállást tanúsít.

A legnagyobb bankok is érintettek az offshore-botrányban

Azok az offshore cégek, amelyek Panamán vagy a Brit Virgin-szigeteken jönnek létre, a hatóságok számára gyakorlatilag teljesen átláthatatlanok. A vagyonvédelem és az adótervezés miatt lettek közkedveltek, de az adóelkerülők, csalók és illegális bevételeket rejtegető üzletemberek is kedvelik őket. A kiszivárgott "Panama-papírokból" kiderül, hogy néhány nagybank komplett cégbirodalmat üzemeltetett Panamán - írja a The Wall Street Journal.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.