A Canaccord Genuity egyik részlegének, a Questnek az elemzése szerint a Porsche AG alig több mint kétharmadát érheti annak a piaci értéknek, amin a széleskörben várt IPO várhatóan meg fog valósulni - írja a Bloomberg.
Egy héttel a Porsche AG első frankfurti kereskedési napja előtt az árjelzések máris arra utalnak, hogy a sportkocsigyártó, amely az elmúlt évtized legnagyobb európai tőzsdei bevezetését készül végrehajtani, erős debütálásra számíthat.
A kedvezőtlen nemzetközi hangulat ellenére a Volkswagen és a Porsche Holding részvényei mérsékelt pluszban vannak hétfőn, miután az autógyártó közölte, hogy akár 75 milliárd eurós értéket is megcéloz a Porsche sportautómárka tőzsdei bevezetésénél, ami így Európa harmadik legnagyobb IPO-ja lehet. A Porsche stabil márkájával és magas működési árrésével igyekszik megnyerni a befektetőket, még akkor is, amikor olyan más luxusautó-gyártók, mint például a Ferrari és az Aston Martin részvényei idén határozottan szenvedtek.
Szinte már csak egy lépés választ el, hogy bevezetésre kerüljenek a Porsche AG luxusmárka részvényei a tőzsdére, ez pedig nagyon érdekes és vonzó befektetési lehetőséggel kecsegtet.
A Volkswagen hétfőn bejelentette, hogy tőzsdére kívánja vinni a Porschét, ezzel a világ egyik legnagyobb tőzsdei bevezetését kezdeményezve, amelyre várhatóan szeptember végén – október elején kerülhet sor, a vállalat ugyanakkor megjegyezte, hogy a pontos időpont nagyban függ a tőkepiaci fejleményektől is. A Volkswagen szerint a tőzsdei bevezetés jelentős lépés lenne a vállalat átalakításában, mivel a vállalat egyik legfőbb jelenlegi célja, hogy kiépítse szoftver- és elektromos járműkínálatát.
A Volkswagen fontolgatja, hogy a Porsche részvényeit a tőzsdei bevezetés során kisbefektetőknek is értékesítse Európa-szerte, hogy megpróbálja kihasználni a vásárlók lelkesedését a sportautó-gyártó iránt - írja a Bloomberg az ügyet ismerő forrásokra hivatkozva.
A Volkswagen vezetősége és felügyelőbizottsága hétfőn ül össze, hogy megvitassák, hogy a Porsche sportkocsimárka régóta várt tőzsdei bevezetése szeptember végén vagy október elején megtörténjen-e - közölte az autógyártó szombaton.
Ragyogó napsütés, Hungaroring, 4,4 kilométer, körönként 14 kanyar, 8 vad Porsche-modell, a feladat pedig az, hogy nézzük meg, mit tudnak ezek az autók, milyen gyorsan mennek a célegyenesben, hogy támasztanak be a kanyarokban, hogy hörögnek, mennyit tudunk kiautózni belőlük. Hamilton abszolút pályacsúcsa nem forgott veszélyben, de toltuk nekik, ahogy lehetett, és kiderült, hogy gyakorlatilag minden Porsche jól érzi magát a versenypályán, függetlenül attól, hogy mondjuk családi kombinak vagy SUV-nak van álcázva, a 911 gén mindegyikben ott van. És hogy pont nem egy 911-es volt a legnagyobb élmény, és még csak nem is a legnagyobb meglepetés? A miért majd kiderül a cikkből, amiben a 8-ból a 4 legemlékezetesebbet mutatom be.
A Volkswagen vezetőségének hétfői ülésén születhet döntés a Porsche tervezett tőzsdei bevezetéséről (IPO) – közölte az autógyártó szombaton a Bloomberg cikke szerint.
A jelenlegi tőkepiaci környezet nem épp a legkedvezőbb a tőzsdei bevezetések számára: a kamatemelési ciklus, az infláció, a háború, az energiaválság mind rányomják a bélyegüket a piaci hangulatra. Európa történetének egyik legnagyobb IPO-ja azonban éppen most készül Németországban, ahol a Porsche papírjaival indulhat majd el a kereskedés, ráadásul a piaci információk szerint akkora lehet a vállalat piaci értéke, hogy annál a Volkswagennél is nagyobb lehet, amelynek jelenleg része a cég. A magas értékeltség nem véletlen, a befektetők szeretik a magas marzsokkal operáló, felsőkategóriás prémiumgyártókat, nem véletlenül volt már Ferrari tőzsdei bevezetésénél is hasonlóan nagy felhajtás.
A Porsche Centrum Budapest által életre hívott Porsche Creative Talks esemény vendége Varga Péter, a Porsche vezető külső formatervezője és Domokos Balázs nemzetközileg elismert építész volt.
Az igazán nagy változások az autók dizájnjában nem feltétlenül kívül, hanem az autó belterében történnek, ráadásul, ha jön az önvezetés, és egy doboz magától el tud menni A-ból B-be, lehet elkezdeni vitatkozni arról, hogy kell-e még hozzá egy emocionális dizájn, egyáltalán ennyi elem rá, vagy pedig az autó inkább egy funkcionális objektum lesz, ami elviszi az utasait haza, mondja Varga Péter, a Porsche vezető dizájnere, aki szerint az önvezetés még messze van, de ha jön is, valószínűleg a Porsche marad utolsó autó, amelyiknek lesz még kormánya. Varga Péterrel a Porsche Creative Talks rendezvény keretében egy háttérbeszélgetésen többek között az autótervezés összetettségéről, az autódizájn változásáról, az elektromos autók dizájnmódosító hatásáról beszélgettünk, de az is kiderült, hogy mi az autóipar egyik legkomplikáltabb eleme, van-e esélye egy magyar dizájnernek bekerülni a csapatába, és hogy melyik a vezető tervező kedvenc Porschéje.
Augusztus végén távozik posztjáról Herbert Diess, a Volkswagen vezére, akit a Porsche eddigi feje vált a poszton – jelentették be pénteken. Diess a dízelbotrány után került a cég élére, vezetésével indult el erőteljesen az elektromos autózás felé a VW.
A szintetikus üzemanyagokat sokan az autóipar csodaszerének tartják, amelyek segítségével elkerülhető lehet a benzines és dízel motorral szerelt járművek értékesítésének betiltása. A fejlesztések már gőzerővel zajlanak, a siker pedig hatalmas profittal kecsegtet. Nem csoda, hogy a nagy lobbierővel bíró játékosok képesek voltak egy olyan kompromisszumos megoldást kiharcolni Brüsszelben, amely nyitva hagyja az ajtó a szintetikus üzemanyagok előtt. Nagy kérdés viszont, hogy a sikerben érdekelt szereplők a számos kihívás ellenére képesek lesznek-e egy olyan megoldást letenni az asztalra, amely valóban hosszú távon biztosítja a belsőégésű motorral szerelt járművek túlélését.
A gyilkos nógrádi és dunakanyari szerpentíneken adatott meg, egy reggeli zivatar utáni napsütéses délelőtt, hogy 4 órán keresztül, az autókat kb. 20 percenként cserélgetve próbálhatta a ki a szerencsések gyülekezete a Porsche jelenlegi kínálatának legkomolyabb darabjait. Amikor néhány évvel ezelőtt Athénban volt lehetőség az akkor teljesen új 911-et tesztelni, versenypályán is, majd rá 1-2 évre a varsói dugóban és a környéki települések között a Macant, még nem gondoltam, hogy egy meleg júniusi napon, egymás után hasonlíthatjuk össze a 718 Boxster GTS 4.0-át, a 911 Carrera 4 GTS-t, a fehér 911 Carrera 4S-t, majd a sportosabb verziók közül a végére, a nyomaték és gyorsulás mestert, aminél a padlógáz tényleg hátra csapja a fejed, az elektromos Taycan Turbo S Cross Turismo-t. Majd egy rövid szünet után még 4 másik, "családiasabb" modellt. Egyetlen érzés keringett bennem végig (amikor épp nem arra koncentráltam, hogy szándékosan beverjem a fejem hátra az ülésbe), hogy borzasztó lehet átélni azt, amikor az ember komoly vásárló, de csak egyetlen új Porschét vehet meg magának. Egy perc csend. És akkor jöjjön az egyik legnehezebb feladat, átadni írásban és képekben a legbitangabb Porschék vezetésénék az élményét. Nem járhat sikerrel senki.
A Volkswagen kitart amellett, hogy még idén tőzsdére viszi a Porschét, a cél a bevonható forrással az, hogy finanszírozzák az elektromobilitás felé történő elmozdulás költségeit, írja a Bloomberg. A Porsche mellett jövőre vagy 2024-ben a cégcsoport akkumulátorgyártó részlegét is tőzsdére vihetik.
Régóta keringtek hírek azzal kapcsolatban, hogy a Volkswagen konszern valamilyen formában részt vehet a Forma-1-ben, idén áprilisban pedig megerősítette a cég, hogy a konszernhez tartozó két prémium márka, az Audi és a Porsche is csatlakozhat a versenysorozathoz, azonban a végleges igent csak azután mondják ki, hogy tisztázódtak a 2026-os idénytől kezdődően életbe lépő motorszabályok. A konszern vezérigazgatója ma bejelentette, hogy a Volkswagen prémium márkái, az Audi és a Porsche csatlakozik a Forma-1-hez, írja a Reuters.
Tavaly, történetében először több mint 300 ezer autót adott el a Porsche, az új rekordhoz pénzügyileg is erős eredmény, rekord üzemi eredmény társult, mondták el a sportautó-gyártó vezetői a Porsche AG ma délelőtt tartott éves sajtókonferenciáján. Az elmúlt hetek eseményei, az ukrajnai háború azonban a Porsche-gyárak ellátási láncait is érinti, egyes esetekben már nem lehetséges a menetrend szerinti termelés. A kialakult helyzet ellenére a vállalat fenntartja a hosszútávú profitabilitási célkitűzéseit, és tovább halad előre a modellpaletta villamosításában, az évtized közepére jön a kizárólag elektromos meghajtású 718-as Porsche.
A Volkswagen fontolgatja, hogy termelésének nagyobb részét Európán kívülre helyezi át, ha az ukrajnai konfliktus folytatódik - mondta a vállalat vezérigazgatója a Financial Times cikke szerint.
A Volkswagen és a Porsche Automobil Holding SE családi holdingtársaság egy keretmegállapodásról tárgyalt, amely megalapozza a Porsche lehetséges tőzsdei bevezetését, közölte a Volkswagen kedden. A cél a tőzsdei bevezetéssel a cél az, hogy ezáltal láthatóvá váljon a Porsche értéke a cégcsoporton belül, a forrásbevonással pedig részben finanszírozhatnák az elektromobilitási fejlesztéseket.