Howard Lutnick kereskedelmi miniszter szokatlan módon Tesla-részvények vásárlására buzdította a nyilvánosságot, miközben a vállalat részvényárfolyama jelentősen csökkent december óta, és több kihívással is szembesül - tudósított a Cnbc.
Az Állami Számvevőszék (ÁSZ) átfogó vizsgálatot folytatott a kecskeméti Neumann János Egyetemet fenntartó Neumann János Egyetemért Alapítvány működésével kapcsolatban. Az intézmény duális együttműködésben volt a Magyar Nemzeti Bankkal, amiért is az eljárás fókuszába került, és súlyos szabálytalanságokat állapított meg az ÁSZ. Az ellenőrzés szerint az alapítvány több mint 127 milliárd forint állami forrásból származó vagyont fektetett be egy olyan vállalati kötvénybe, amelynek valódi likviditása erősen kérdéses volt. Az ÁSZ megállapításai alapján több bűncselekmény gyanúja is felmerült, ezért az ügyészségen feljelentést tettek.
Drasztikus lépések történtek egyetlen hétvége alatt az amerikai Pénzügyi Fogyasztóvédelmi Hivatal háza táján, mert alighogy a napokban kinevezte az új elnököt Donald Trump amerikai elnök, Russell Vought máris leállította az összes tevékenységet, beleértve a folyamatban lévő hatósági felügyeleti munkát is (!), és vasárnap egy belső levélből a Reuters azt is megtudta: egy hétre bezár a hatóság washingtoni központja. Sőt, egy másik levélben az új vezér azt is vázolta, hogy a következő negyedévre zéró költségvetési forrást kér, így ez arra utal, hogy akár a teljes hivatal is megszűnhet.
Kisebb politikai vihar alakult ki Elon Musk, a SpaceX vezérigazgatója és Donald Trump elnök tanácsadója körül: Maria Cantwell demokrata szenátor arra kérte Sean Duffy közlekedési minisztert, hogy tiltsa el Muskot a légiforgalmi irányítás reformjában való részvételtől, összeférhetetlenségre hivatkozva.
A Fehér Ház egyik tisztviselője elárulta, Elon Musk különleges kormányzati alkalmazottként dolgozik az Egyesült Államok elnökének, Donald Trumpnak. A CNN azt írja, a kinevezés számos kérdést vet fel Musk szerepével, hatáskörével és az esetleges összeférhetetlenséggel kapcsolatban, miközben a milliárdos üzletember jelentős befolyással bír az új adminisztrációban.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) és a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) közötti feszültség tovább fokozódik egy visszavont uniós pályázat miatt. Az MFOI vezetője, Petri Bernadett miniszteri biztos szerint az EIT saját ellenőrző jelentésében is összeférhetetlenséget állapított meg a bírálati folyamatban, míg az uniós intézmény határozottan visszautasítja a korrupciós vádakat. A magyar fél viszont úgy látja, hogy a pályázat törlésén túl az uniós szervezet nem tett további lépéseket, valamint nem kommunikált transzparensen az ügyben.
Az Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) Culture & Creativity egyik pályázati kiírásának visszavonása vitát váltott ki, amelyben a Magyar Fejlesztésösztönző Iroda (MFOI) aggályokat fogalmazott meg a döntés hátterével kapcsolatban, valamint a magyar fél korrupciós vádakat is megfogalmazott. Az uniós szerv viszont a Portfolio-nak cáfolta és visszautasította a felmerült vádakat.
Petri Bernadett miniszteri biztos vizsgálatot kezdeményezett az Európai Innovációs és Technológiai Intézetnél (EIT) egy uniós pályázat ügyében, amelynek lebonyolítása körül visszásságok merültek fel. A közvetlen uniós források koordinálásáért felelős biztos azt szeretné tisztázni, miért vonták vissza a támogatási kiírást, miután a pályázati folyamat már lezárult, és a nyerteseket értesítették. Frissítés: Portfolio-nak küldött válaszában határozottan cáfolja a megfogalmazott vádakat az EIT.
Georgia állam fellebbviteli bírósága csütörtökön úgy határozott, összeférhetetlenségre hivatkozva eltávolítja Fani Willis kerületi ügyészt a Donald Trump megválasztott amerikai elnök ellen indított büntetőjogi eljárás éléről, amely újabb jogi győzelmet jelent a republikánus zászlóvivő számára - írja az Axios.
Az átláthatósági szabályok hiánya, a közérdekű vagyonkezelő alapítványoknál egyes testületek jogszabály alóli kivonása miatt nem kerülhetnek vissza a modellváltott egyetemek az Erasmus- és Horizon-programokba – derül ki az Európai Bizottság által kiadott döntést megindokoló határozatából.
Az Európai Bizottság hétfői döntése értelmében a magyar kormány legutóbbi jogszabály-módosításai nem oldották meg a közérdekű vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaival kapcsolatos összeférhetetlenségi aggályokat. A Bizottság így továbbra sem engedi vissza a modellváltott egyetemeket az Erasmus- és Horizon-programokba - írtuk meg tegnap. Ma Bóka János EU-ügyi miniszter ezzel kapcsolatban azt mondta, hogy egyelőre részleteiben tanulmányozzák a bizottsági választ - számolt be a Telex.
Az Európai Bizottság hétfői döntése értelmében a magyar kormány legutóbbi jogszabály-módosításai nem oldották meg a közérdekű vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaival kapcsolatos összeférhetetlenségi aggályokat. A Bizottság így továbbra sem engedi vissza a modellváltott egyetemeket az Erasmus- és Horizon-programokba. A Portfolio bizottsági tisztviselőktől úgy értesült, hogy problémásnak tartják, hogy az elfogadott jogszabály nem egyetemesen vonatkozik az érintett alapítványokra. Lapunknak cáfolták a kormány korábbi állítását, hogy ne lettek volna egyeztetések az összeférhetetlenségi szabályokról.
Az Európai Bizottság ma határozatot fogadott el Magyarországgal kapcsolatban az uniós költségvetés általános feltételrendszere keretében. A határozat megállapítja, hogy a Bizottságnak 2024. december 2-án bejelentett magyar jogszabály nem kezeli megfelelő módon az úgynevezett közérdekű vagyonkezelő alapítványok kuratóriumaiban felmerülő összeférhetetlenségi kockázatokat - derül ki a Bizottság hétfői közleményéből.
Tovább húzódik a magyar kormány és az Európai Unió közötti vita a közérdekű vagyonkezelő alapítványok átláthatóságáról és a felfüggesztett uniós források feloldásáról. Miközben Brüsszel a korábban elvárt szigorúbb szabályok betartását hiányolja, a magyar fél optimista a legutóbbi törvénymódosításokkal kapcsolatban. Az idő szorít, de a magyar kormány végre megfelelő önértékeléssel kiküldi a törvényt, hogy az Erasmus- és Horizont-programokba visszakerüljenek a magyar modellváltott egyetemek és intézmények. Kedden ráadásul a hetes cikk szerinti eljárást is leporolták német kezdeményezésre az EU Tanácsban.
Az Európai Bizottság még nem kapott hivatalos értesítést a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat érintő törvénymódosításról, noha a magyar kormány állítása szerint a változtatások összhangban vannak a brüsszeli elvárásokkal. Hankó Balázs szerint a döntés Brüsszel kezében van, ám a dokumentáció hiánya miatt az EB nem tud lépéseket tenni – számolt be a Népszava.
Az Integritás Hatóság örömmel fogadja a törvénymódosítást, amely ismét lehetővé teszi, hogy minden magyar diák részt vehessen az Erasmus-programban, a munkatársaink pedig mindent megtesznek, hogy ennek az új törvényi kötelezettségnek is megfeleljenek – értékelte Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnöke azt a hétfőn elfogadott törvénymódosítást, amely szerint az egyetemi vagyonkezelő alapítványok kuratóriumi tagjainak vagyonnyilatkozatait a Hatóság felügyeli majd.
Tűzoltók vonultak a helyszínre.
Négy emberrel a fedélzeten.
Megjelentek az első negyedéves adatok.
Egy nagy rúgással indítanák be az ország termelését.
Kritikus a helyzet Székelyföld egyik legnépszerűbb turistalátványosságánál.
A fix kamatra vagy a változóra esküsznek a befektetők?
Fellélegezhetnek az állattenyésztők?