
Két és fél telt el azóta, hogy a Budapesti Corvinus Egyetem – Magyarországon elsőként – modellt váltott és vált alapítványi fenntartású felsőoktatási intézménnyé. Anthony Radev, a Corvinus elnöke a Portfolio-nak úgy fogalmazott, a változás eredményei mostanra kézzelfoghatóak: az akadémiai életpályamodell bevezetése lehetővé tette, hogy a kutatásorientált kollégák oktatási terhelése csökkenjen, a kutatási publikációk száma jelentősen nőtt, ahogy az is jelentős eredmény, hogy 30%-kal nőtt a doktori képzésre jelentkezők száma. Az intézmény elnöke hangsúlyozta, 2020-tól kezdődően elkezdték ütemezetten megújítani a szakokat és új szakokat is indítottak, komoly erőforrást biztosítottak az infrastrukturális, digitális szolgáltatások fejlesztésére, és egy hatékony, gyorsan reagálni képes irányítási rendszert dolgoztak ki.
Nőtt az oktatók és a szolgáltató területen dolgozók bére
Magyarországon elsőként vezették be az akadémiai életpályamodellt, amelynek elsődleges célja, hogy az egyetem tanárai arra a területre fókuszálhassanak, ahol a legjobb teljesítményt tudják nyújtani: az oktatásra vagy a kutatásra. Fontos célkitűzés volt a Corvinus részéről, hogy a kutatásokra nagyobb fókusz kerüljön, ez pedig meg is valósult: jelentősen túlteljesítette az egyetem az éves publikációs vállalásokat: 2020-hoz képest tavaly több mint háromszorosára nőtt a Q1 besorolású folyóiratban megjelent cikkek száma. Ennek azért van nagy jelentősége, mert a nemzetközileg elismert oktatók jelentősen növelik az egyetem jóhírét, még több nemzetközi diákot és nemzetközi oktatót vonzzanak, márpedig a cél a nemzetköziesítés.
A megújult javadalmazási rendszerrel is a munkavállalók ösztönzése volt a cél: jellemző a komplex szemléletű teljesítményelvárások használata, a kollégák és a vezetőik megállapodásán alapuló és bónusszal megerősített teljesítménycél-ciklusok alkalmazása, a kiemelkedő teljesítmények közvetlen elismerése.
Két év alatt átlagosan 38 százalékos összjövedelem-emelkedésben részesültek a Corvinus munkatársai
– mondta a Portfolio-nak Anthony Radev, hozzátéve, igyekeztek megfelelő keretrendszert és támogatást biztosítani az akadémiai, illetve háttérterületen dolgozó kollégáknak a folyamatos fejlődéshez.

A megújult és az új szakok gyakorlatorientált, élményalapú oktatást biztosítanak a hallgatóknak
Már 2020-ban beszámoltunk róla, hogy az Alkalmazott közgazdaságtan alapszak, a Nemzetközi gazdálkodás alapszak, a Közgazdasági elemző mesterszak és az Executive Master of Business Administration képzés megújult formában indult el. Az új szakok fejlesztése és az átfogó szakmegújítási program azóta sem állt le, a 2021/2022-es tanévben a Pénzügy és Számvitel és Gazdaságinformatikus alapszak, valamint a Vállalkozásfejlesztés, és Vezetés és szervezés mesterszakok is megújult formában indultak el.
Hogy mit takar a megújulás a hallgatók szempontjából? A kurzusok a modellváltás előtthöz képest interaktívabbá váltak rengeteg új módszert vezettek be. Ilyen például a vállalati esettanulmány alapú vagy a projektalapú oktatás, vagy épp az ún. tükrözött osztályterem módszere, melynek lényege, hogy a hallgatók számára már az óra előtt elérhetővé teszi az oktató az anyag feldolgozásához szükséges háttéranyagot, amelyet az órán együtt beszélnek meg, rávilágítva a mélyebb összefüggésekre. Jellemző a kiscsoportos munka is, melynek köszönhetően fejlődnek a diákok szociális kompetenciái, megtanulnak asszertívan kommunikálni, különböző gondolkodásmódú emberekkel hatékonyan együttműködni – ezek a készségek pedig elengedhetetlenek manapság a munkaerőpiacon.
Nőttek a hallgatók nemzetközi, valamint a vállalati és intézményi lehetőségei is
Három új közösdiploma-program jött létre, a North-Caucasian Federal University-vel (International Relations MA képzés), a Católica Porto Business School-lal a (Marketing MSc és Business Informatics MSc képzés) és a Kedge Business School-lal (a korábbi BSc mellett új a Marketing MSc) erősített a Corvinus.
Anthony Radev kiemelte, a pandémia megnehezítette az egyetem vállalati kapcsolatainak építését, ugyanakkor 2021-ben is folytatódott az üzleti partnerekkel folytatott hálózat erősítése. 2021-ben szerződést kötöttek többek között az OTP Bankkal, a Mollal, a P&G-vel és a Neticle-lel.
Az elmúlt években megkezdődött a hallgatói élmény átfogó digitalizációját célzó program, ennek első eleme a MyCorvinus App, amely jelentősen megkönnyíti a hallgatók életét, gyors és gördülékeny ügyintézést téve lehetővé
– mondta az egyetem elnöke, hozzátéve, az alkalmazás az Év Honlapja díjazáson az Év Applikációja kategóriában különdíjat kapott. A hallgatói tanulmányi ügyintézést segítő Intézd Online! is megújult és már egy Hallgatói Portálról érhető el, ahol a tranzakciók online lebonyolítása mellett tájékoztató tartalmak is megtalálhatóak, melyek orientálják az ügykezelés folyamatát.
Anthony Radev szerint azt, hogy az alapítványi fenntartást övező kezdeti bizonytalanság elmúlt, jól alátámasztja, hogy a 2020-as felvételi eljáráshoz képest 2021. februárjában 30%-kal többen írták be jelentkezési lapjuk első helyére a Corvinus Egyetem valamely képzését, továbbá a gazdaságtudományi alapszakos képzésekre jelentkezők 58%-ának volt 450 feletti felvételi pontszáma.
A cikk megjelenését a Budapesti Corvinus Egyetem támogatta.
Fotók: Stiller Ákos/Portfolio
Kinevezte új helyettesét Mahmúd Abbász palesztin elnök
A 89 éves Abbász két évtizede vezeti a Palesztinai Felszabadítási Szervezetet.
Trump kemény üzenetet küldött Putyinnak, fontos tárgyalások zajlottak – Háborús híreink szombaton
Trump szerint ő nem felelős a helyzetért.
Kreml: Moszkva kész előfeltételek nélkül tárgyalni Kijevvel a rendezésről
Vlagyimir Putyin a Kremlben fogadta Donald Trump különmegbízottját.
Nagyon olcsó elektromos autót dobnak piacra, a vásárlók szerelhetik össze
Az alap verzió eléggé fapados lesz.
Idén akár még kétszer vághat kamatot az EKB
Gediminas Simkus szerint tovább kell csökkenteni a kamatokat.
Kanadai miniszterelnök: Trump tényleg az 51. amerikai állammá tenné Kanadát
Szó szerint kell venni, amit az amerikai elnök mond.
Sokszínűség és befogadás: ESG fókuszban a vállalati kultúra
A fenntarthatósági szempontok (ESG - Environmental, Social, Governance) ma már nem csupán a környezetvédelemről és a szabályozási megfelelésről szólnak. A \"Social\" (társadalmi) pillér ugya
Unicredit ingyenes számlacsomag
Mint mindenki másnak, nekünk is megszüntették a Raiffeisen Gold2 számlacsomagunkat, helyette választhattuk volna az új Prémium számlákat, aminek a legnagyobb hátulütője az, hogy havi egymilli
Lassan, de zöldül a globális villamosenergia-termelés
Kedvező folyamatok látszanak a villamos energia terén is, hiszen a tavalyi termelésnövekedés nyolcvan százalékát már a megújuló energiaforrások és a nukleáris energ
Háromszor annyiból enni tízmilliókba kerül!
Amikor online feljön a kérdés, hogy mennyit költenek az emberek ételre, legtöbbször már nem is válaszolok. Ennek fő oka, hogy a mi családunk költései annyival le vannak maradva a tipikustól (
Zöld hidrogén és ipari kereslet: segíti-e a tagállamok kibocsátáscsökkentését az EU hidrogénstratégiája?
A zöld hidrogén uniós bevezetését a tagállami eltérések, a növekvő költségek és a szabályozási bizonytalanságok lassítják.
Elszigetelt bunkerek versengése - Mind autarkisták leszünk
Greg Jensen a Wall Street Journal hasábjain megjelent \"Mind merkantilisták vagyunk\" írása Milton Friedman 1965-ös \"Mind Keynesiánusok vagyunk\" kijelentését próbálta átformálni a modern kor
Az AI hatása a gazdasági fejlettség egyenlőtlenségeire: előnyt növel vagy lemaradást csökkent?
A kutatások és történelem alapján mely országok lehetnek az AI nyertesei és ez mitől függ? Az egyes országokban eltérő mértékben érvényesülhet az AI potenciális növekedési hatása, amit
A nearshoring jelenség átrendezi a világkereskedelmet - Délkelet-Ázsia lehet az egyik nyertes
A nearshoring trendje révén Vietnám, Malajzia, Indonézia, Thaiföld és India kulcsszereplővé válnak a globális ellátási láncokban, miközben erősödnek a regionális gazdasági és ipari együ


- Utódlás: Csányi Péter az OTP új vezérigazgatója
- Karnyújtásnyira volt az ukrajnai háború lezárása – Tényleg egyetlen dolog miatt borul most minden?
- Mától kaphatók az új lakossági állampapírok – melyikbe érdemes most befektetni?
- Brüsszel bekeményít: az EU komolyan nekimegy a belső fenyegetéseknek
- Elhunyt Ferenc pápa - Egy korszak ért véget a katolikus egyházban
Tőzsdézz a világ legnagyobb piacain: Kezdő útmutató
Bemutatjuk, merre érdemes elindulni, ha vonzanak a nemzetközi piacok, de még nem tudod, hogyan vágj bele a tőzsdézésbe.
Miért a tőzsdei befektetést válasszam az állampapír helyett?
Online előadásunkon megvizsgáljuk a két befektetési formát, megtárgyaljuk az előnyeiket és a hátrányaikat, sorra vesszük mikor mibe érdemes fektetni.
Évtizedek óta nem látott változás az OTP-nél – Mi jöhet most?
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Megállíthatatlan a földek drágulása, de nem mindenki profitálhat belőle
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Miért járt kétszer Magyarországon Ferenc pápa? És mi lesz az egyházfő öröksége?
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Kiadó modern irodaházak
Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.