
Idén tavasszal is érkezik a Portfolio Z generációsoknak szánt fesztiválja: a harmadik GEN Z Fest-en a fiatal felnőttek szakértőktől kaphatnak válaszokat a legaktuálisabb témákban: pénzügyek, lakhatás, vállalkozás, megtakarítások, AI, környezetvédelem, a jövő kihívásai. A tavalyi két alkalomhoz hasonlóan most is interaktív beszélgetésekkel és programokkal várják az előadók a Z generációsokat május 9-én az Akváriumban.

A GEN Z Fest keretén belül egy startup-és ötletversenyre is sor kerül: közönség előtt, 15 percben pitchelheted mentorainknak a vállalkozásötleted. Ha 18 és 28 év közötti vagy, hozd el az ötleted a Delfinek között című programra, és, kérj segítséget a mentoroktól a vállalkozás elindításában vagy fejlesztésében.
A mentorok a brand kialakításával és fejlesztésével, kommunikációs és fejlesztési kérdésekkel, marketingstratégiával és folyamatmenedzsmenttel kapcsolatos problémákban várják a kérdéseidet.
A mentorok:



A pitch során 15 perced lesz, hogy közönség előtt előadd vállalkozásötletedet a Delfinek között mentorainak, akik ezt követően problémáiddal, kérdéseiddel kapcsolatban tanácsokkal és megoldási javaslatokkal látnak el. Siess, a jelentkezés május 6-án éjfélkor zárul! Kattints ide a részletekért!
Címlapkép forrása: Portfolio
VOSZ-elnök: itt a lehetőség Magyarország regionális szerepvállalására
Veszprémben járt a KAVOSZ és a Portfolio közös roadshowja.
Otthon Start: újabb könnyítéseket jelentett be a kormány
Örülhetnek a testvérek és az önkormányzati lakásban élők is.
Kimondta a neves pénzember: ha ez így megy tovább, polgárháború jöhet Amerikában
Elszabadulhatnak az indulatok.
Elbukta Donald Trump a Nobel-békedíjat: megtörte a csendet a Fehér Ház - Ebben nem lesz sok köszönet
Trumpnak "humanitárius szíve van," aki képes "hegyeket megmozgatni."
Megszólalt a MediaMarkt magyarországi vezetője a kínai tulajdonszerzésről
Előnyös partnerségről beszél Szilágyi Gábor.
Stiglitz: a demokrácia leépítése világszerte egyre gyorsabb ütemben zajlik
A Democracia Siempre mozgalom céljai mellett állt ki a Nobel-díjas közgazdász.
Innováció a rajtvonalnál
Van egy fejlesztésed, ami már nem ötlet, de még nem piackész? Ez a felhívás arra való, hogy prototípusból termék legyen.

Fókuszban a KKV-k
A mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV-k) gazdasági szerepe kiemelten fontos, ezért nem véletlen, hogy a társasági adó rendszerében is számos adóalap- és adókedvezmény érhető el kimon

A műanyag nem vész el, csak átalakul, és ez óriási veszélyt jelent környezetünkre
Mikroműanyagokat találtak már magzatok placentájában, a Mariana-árok mélyén, az Everest csúcsán, sőt még az antarktiszi pingvinek szerveiben is. A műanyag ugyanis nem b
A bújtatott szerencsejáték, mint üzleti modell
A "blind box", a "loot box" és a hasonló modellek ugyanarra az ösztönre építenek, mint a rulett vagy a sorsjegy: a bizonytalanság izgalmára. Az iparág... The post A bújtatott szerencsejáték

Egy tanuló akár saját jövedelem nélkül is felveheti az Otthon Start hitelt
Természetesen szülői segítség kell ebben az extrém helyzetben, hiszen valakinek el kell bírnia a kölcsön törlesztőrészletét. De a szokásos eljárással ellentétben az Otthon Start hitelnél
Még mindig hasítanak a 3 betűs "tanácsadók"
A napokban megtalálta a szüleimet az egyik hárombetűs pénzügyi közvetítő alvállalkozója. (Ugye a "pénzügyi tanácsadók" legfőképpen ebben a formában működnek, hiszen így nem kell mini
Az európai óceánügyi paktum
Az EU új óceánügyi paktuma a tengerek védelmét és a fenntartható kékgazdaságot erősíti, miközben globális együttműködést is előmozdít.
Zsiday Viktor a Tisza Párt vagyonadóról szóló terveiről
A Tisza Párt behozta a közbeszédbe a vagyonadót, ezért érdemes lehet végiggondolni, hogy kell-e ilyen típusú adó nekünk? A többihez hasonlóan ez az adó is... The post Zsiday Viktor a Tisza P



Megszólalt az Erste-vezér: kiderült, mekkora növekedést hoz az Otthon Start
Megjelent a Portfolio Checklist csütörtöki adása.
Az Otthon Start sem állítja meg a magyar falvak kiürülését
Sokak számára vonzó az olcsó vidéki ingatlan, de lehetnek váratlan buktatói az ottani életnek.
Fontos adat érkezett: ezért veszélyes Magyarországon kamatot csökkenteni
Ismét felélénkült a kamatvita.
Divat vagy okosság? ETF-ek és a passzív befektetések világa
Fedezd fel az ETF-ek izgalmas világát, és tudd meg, miért válhatnak a befektetők kedvenceivé!
Tőzsdei adrenalin vs. nyugodt hozam – te melyiket választod?
Tőzsdéznél, de nem tudod, merre indulj? Ismerd meg egy aktív trader és egy alapkezelő gondolkodását a Portfolio Investment Services online előadásán Vidovszky Áronnal!