Az amerikai Calcarea startup olyan szerkezetet fejlesztett ki, amely képes a hajómotorok által kibocsátott szén-dioxidot ártalmatlan sók formájában akár 100 ezer évre megkötni. A találmánnyal az alkotók hatékony, biztonságos és olcsó módszert szeretnének nyújtani a globális kereskedelem karbonlábnyomának csökkentésére - írta meg az Interesting Engineering.
Az elmúlt hónapok a mesterséges intelligencia körüli őrületről szóltak a tőzsdén, a legnagyobb sztár pedig egyértelműen a chipgyártó Nvidia volt. A hype-ot egy másik cég, a Cerebras is meglovagolná, írja a Bloomberg.
A ChatGPT-t is fejlesztő OpenAI új, mesterséges intelligencia alapú keresőmotor létrehozásán dolgozik, amely valós időben lesz képes információkat elérni az internetről. A vállalat célja, hogy ezt az innovatív technológiát beépítse népszerű online chatbotjába, a ChatGPT-be - írta meg a The New York Times.
Az Elon Musk által alapított, agyi implantátumokkal foglalkozó vállalat, a Neuralink munkatársainak egy része részvényeinek eladására készül, miután az első emberi kísérletet követően megugrott az értékelés – írja a Reuters.
Ukrajna új stratégiával próbálja megfordítani a háború menetét: olcsó, pilóta nélküli drónok tömegét tervezi összeszerelni, amelyek reményeik szerint hatékonyan veszik fel a harcot az orosz csapatokkal szemben, miközben saját katonáikat és civiljeiket is megmenthetik - számolt be a Sky News.
Két Egyesült Államokbeli és egy francia startup meglepő módszerrel tenné egyszerűbbé és kényelmesebbé az űrturizmust. A három vállalat egy hatalmas léggömb által a magasba emelt kapszulával oldaná meg utasai feljutását a sztratoszférába - írja a CNBC.
A Revolut vezérigazgatója, Nikolay Storonsky elad egy 500 millió dolláros részvénycsomagot a cégben lévő többmilliárd dolláros részesedéséből, írja a Sky News.
Hét és fél év börtönbüntetésre ítéltek Rishi Shah-t, egy volt chicagói milliárdost, aki egymilliárd dolláros csalást követett el egy olyan hirdetési startupnál, amelyben olyan befektetők is részt vettek, mint a Goldman Sachs és az Alphabet, írja a Bloomberg.
A NATO 1 milliárd eurós kockázati tőkealapjának vezetője szerint Európában egyre jobban beindulnak a védelmi technológiával foglalkozó start-up cégekbe történő befektetések – írja a Financial Times.
Egy friss tanulmány szerint a globális kereskedelmi hajózás évente 47 millió tonnával csökkenthetné szén-dioxid-kibocsátását a mesterséges intelligencia alkalmazásával, amely többek között valós idejű riasztásokkal optimalizálja az útvonalakat, csökkentve ezzel az üzemanyag-fogyasztást - írja a Reuters.
Az Airbnb-vel szemben egyre népszerűbb az otthoncsere, mivel a magas infláció és a szállodai árak emelkedése miatt az utazók költséghatékony alternatívát keresnek. A platformok, mint a HomeExchange és a Kindred, jelentős növekedést tapasztalnak - írta meg a Bloomberg.
A budapesti Academia irodaház 1000 négyzetméteres területére írt alá bérleti szerződést május végén a Colossyan nevű startup. A tranzakcióval az irodaház meghaladta a 80 százalékos telítettséget - közölte a ConvergenCE kereskedelmi ingatlanbefektető és -fejlesztő, ami 2022 elején az Europa Capital ingatlanbefektetési alapkezelővel közösen vásárolta meg az ingatlant.
A kockázati- és magántőke finanszírozásban részesülő magyar vállalatok száma 2023-ban 38%-kal csökkent 2022-höz képest, a befektetések értéke pedig drasztikusan, 58%-kal esett vissza. Ez a kockázati- és magántőke-piac elmúlt tíz évének legrosszabb eredménye – közölte a Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület (HVCA) az Ernst&Younggal közösen készített 2023. évi jelentésében.
London pénzügyi negyedébe költözteti központját a Magyarországon is népszerű Revolut fintech – számol be a CNBC.
Nemzetközi tulajdonossal folytathatja a további dinamikus növekedést a Foxpost, miután a csomagautomata vállalatot értékesítette a Wallis Csoport és a Trueway. A vevő a cseh Packetát is tulajdonló befektetői konzorcium, amely minden zárási feltétel teljesülése után válhat a sikeres magyar startup tulajdonosává.
Nem véletlenül zajlik nyilvános szakmai vita mostanság arról, hogy egy magát startupként definiáló induló technológiai cégnek milyen stratégiát érdemes választania a növekedés és a tőkebevonás területén. Az eddigi publikációk nagy alapossággal elemezték ki a felgyülemlett tapasztalatokat, sikereket és kudarcokat, és vonták le a tanulságokat a saját értelmezési tartományukban. Eközben jórészt mindegyikük figyelmen kívül hagyta, hogy a nagyjából 2022. óta radikálisan megváltozott makro- és finanszírozási környezet milyen új gazdasági, növekedési és befektetési stratégiákat kíván meg, ahogy egyébként azt is, hogy összes gazdasági hatásában milyen növekedési minták sulykolása mit eredményezhet. Pedig ha azon lamentálunk, hogy egy Forma 1-es pályán mekkora gázzal és milyen sebességgel lehet a leggyorsabban végig menni és mikor mekkora a kisodródás veszélye, nem árt, ha azt is számításba vesszük, hogy magát a pályát nem áztatta-e eső, esetleg nincs-e rajta tartós szennyeződés, s hogy ha mindezeket rosszul mérjük fel vagy figyelmen kívül hagyjuk, nem okozunk-e tömegbalesetet. Cikkemmel a "Nagy Startup Vitához" szeretnék hozzászólni.
Országos szinten is új csúcsot mértek vasárnap.
Súlyos átalakításokra van az állami támogatásoknál és a tagállamok koordinációjában.
Ez vár ránk a napokban.
Fokozott készültség lépett életbe.
Lépéseket ígér a Pénzügyminisztérium, ami alapján nem kizárt, hogy új kiigazítások jönnek.
Dénes Ferenc sportközgazdász és Karakas Ádám, a BCG partnere a Checklist hétvégi különkiadásának vendége volt.
Óriási tüntetések zajlanak az országban, a tűzszünet pedig csak nem akar összejönni.
Mit mutatnak a számok az elnökválasztáshoz közeledve?