Álláshirdetések

Az MNB junior felügyelő munkatársat keres (x)

A Magyar Nemzeti Bank pályázatot hirdet a Hitelintézeti felügyeleti igazgatóságon
junior felügyelő
munkakör betöltésére.

Az MNB junior felügyelő munkatársat keres
Főbb feladatok
  • magyar piac meghatározó bankjainak prudenciális felügyelete;
  • a bankcsoport pénzügyi terveinek, kockázati profiljának és stratégiájának folyamatos nyomon követése, feltárt kockázatok kezelése
  • folyamatos szakmai kapcsolattartás az intézménnyel;
  • havi és negyedéves vezetői kockázatértékelések elkészítése
  • rendszeres kapcsolattartás az Európai Központi Bankkal (ECB), az Európai Bankhatósággal (EBA) és a külföldi felügyeletekkel, felügyeleti kollégiumokban való részvétel,
  • nemzetközi standardok nyomon követése, együttműködés az EBA-val módszertani, kockázatértékesre irányuló kérdésekben
  • kapcsolattartás és szakmai egyeztetés az MNB társterületeivel
  • részvétel a komplex pénzügyi intézmények monitoringjához szükséges eszköztár kiépítésében, elemzési koncepciók kidolgozásában;
  • részvétel a helyszíni vizsgálatokban;
  • ad-hoc elemzések készítése.

Munkakör betöltésének feltételei
  • felsőfokú pénzügyi/közgazdasági végzettség (Msc);
  • tárgyalási szintű aktív angol nyelvtudás szóban és írásban;
  • MS Office programok magas szintű felhasználó szintű ismerete;
  • képesség az önálló munkavégzésre;
  • komplex látásmód és objektív véleményalkotási készség;
  • jó analitikus készség, logikus gondolkodás;
  • kiváló szóbeli és írásbeli kommunikációs készség;
  • minimum 1 -2 éves szakmai tapasztalat.

Amit ajánlunk
  • felelősségteljes, változatos munkakör;
  • versenyképes jövedelem;
  • dinamikus csapat;
  • nemzetközi tapasztalat;
  • szakmai fejlődési lehetőségek.

Ami a pályázathoz szükséges
  • Jelentkezés során benyújtandó: Szakmai önéletrajz.

Pályázati anyagát benyújthatja legkésőbb 2015. október 09. napján az MNB internet oldalán (toborzas.mnb.hu/allasok) történő regisztrációs folyamat segítségével vagy a Személyügyekért felelős ügyvezető igazgató részére történő benyújtással, esetleg a job@mnb.hu e-mail címre való elküldéssel. E-mail küldése esetén a tárgyban kérjük feltüntetni: "junior felügyelő".
PÁLYÁZATÁT BIZALMASAN, VALAMINT AZ INFORMÁCIÓS ÖNRENDELKEZÉSI JOGRÓL ÉS AZ INFORMÁCIÓSZABADSÁGRÓL SZÓLÓ 2011. ÉVI CXII. TÖRVÉNYBEN FOGLALTAKNAK MEGFELELŐEN KEZELJÜK!
(x)
Kiszámoló

A NAV az apróhirdetőket vegzálja

Több bejegyzés is született mostanában a közösségi médiában, hogy a NAV ellenőrei apróhirdetési oldalakról random embereket megkeresnek és próbavásárlást végeznek. S mivel egyetlen élő

MNB Intézet

A növekvő adósságok dilemmája

Mind az USA-ban, mind Kínában heves viták folynak az adósságszintek emelkedéséről. Michael Pettis szerint ez alapvetően strukturális probléma, és szükségszerűség a jelenlegi gazdaságpoliti

Holdblog

Lítiumbirodalommá vált a kenguruk földje

Két ország dominálja a lítium globális kitermelését, a versenyhivatalok vakarhatják a fejüket egy esetleges lítiumkartell felemelkedése miatt. Ami az olajban az Arab-félsziget, az uránban Kaza

Összes friss hír
Vadonatúj autóvásárlási támogatás jöhet Magyarországon
Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Financial IT 2024
2024. június 11.
Portfolio Property X 2024
2024. május 29.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.
Portfolio AgroFood 2024
2024. május 22.