Álláshirdetések

Az OTP Bank Nyrt. részvényelemzőt keres (x)

Álláshirdetés

Az OTP Global Markets elemzési csapatába keresünk részvények elemzésében már jártas, releváns pénzügyi területen legalább 2 éves gyakorlattal rendelkező munkatársat. A jelöltnek lehetősége lesz részt venni vállalati és szektorszintű elemzések, értékelések készítésében, de a feladatai közé tartozik majd rövidebb távú befektetési ajánlások megfogalmazása, és a negyedéves befektetési stratégia kialakításában való aktív részvétel.

Feladatok:

  • Tőkepiaci folyamatok napi szintű nyomonkövetése, értelmezése
  • Részvénypiaci (egyedi vállalati, és szektorszintű) elemzések készítése fundamentális szempontok alapján
  • Rövid és hosszú távú befektetési ajánlások megfogalmazása
  • Részvétel a bank negyedéves rendszerességű befektetési stratégiájának kialakításában
  • Elemzési anyagok írása, szakmai prezentációk/előadások tartása házon belül és kívül egyaránt

Akit keresünk:

  • Felsőfokú gazdasági végzettséggel rendelkezel
  • Van már legalább 2 éves, releváns pénzügyi területen szerzett szakmai tapasztalatod
  • Ismered a fundamentális elemzés módszertanát, rendelkezel vállalatértékelési ismeretekkel és ezt már a gyakorlatban is használtad
  • Kiismered magad a gazdasági és tőkepiaci folyamatok világában
  • Jól beszélsz és írsz magyarul és angolul egyaránt, bonyolult összefüggéseket is képes vagy egyszerűen/érthetően tálalni
  • Fontos számodra a szakmai kiválóság, és teszel is azért, hogy ezt fejleszd

Előnyt jelent, de nem elvárás:

  • Kvantitatív elemzési módszerek ismerete
  • Jelenleg is részese vagy a CFA programnak, vagy okleveled is van már
  • Ismered a Bloomberg terminál használatát
  • Saját magad is kereskedtél már értékpapírokkal

Amit kínálunk:

  • Felelősségteljes kihívások Kelet-Közép Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Támogatás a folyamatos szakmai fejlődésben
  • Dinamikus csapatszemlélet, részvétel a befektetési stratégiai döntések folyamatában
  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag

Munkavégzés helye: Budapest, V. Deák Ferenc utca 7-9.

(x)

Holdblog

Félrealkalmazkodunk

Az alkalmazkodás maga az élet. Mi sem vagyunk ez alól kivételek, ugyanakkor a szellemi képességeink és az erős technológiánk...

Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Digital Compliance by Design & Legaltech 2024
2024. május 8.
AI in Business 2024
2024. április 23.
Balaton Konferencia 2024
2024. május 2.
Portfolio Agrofuture 2024
2024. május 23.

Infostart.hu

Kiadó modern irodaházak

Az iroda ma már több, mint egy munkahely. Találják meg most cégük új otthonát.

Tőzsdetanfolyam

Tőzsdei hullámok, vagyonépítés és részvénykiválasztás

22+1 órás komplex tanfolyam ahol a tőzsdei kereskedés és a hosszú távú befektetés alapjait sajátíthatod el. Megismered a tőzsdei ármozgások törvényszerűségeit, megismered a piaci trendeket, megtanulod felismerni a trendfordulókat.

Díjmentes előadás

Tőzsdei megbízások helyes használata

Ahhoz, hogy kereskedni tudj a tőzsdén, a piacra lépés elsődleges feltétele, hogy képes légy a különböző megbízásfajtákat használni. Számos megbízásfajta létezik a piacokon, mi sorra vesszük a legfontosabbakat.