Álláshirdetések

Az OTP Bank Nyrt. részvényelemzőt keres (x)

Álláshirdetés

Az OTP Global Markets elemzési csapatába keresünk részvények elemzésében már jártas, releváns pénzügyi területen legalább 2 éves gyakorlattal rendelkező munkatársat. A jelöltnek lehetősége lesz részt venni vállalati és szektorszintű elemzések, értékelések készítésében, de a feladatai közé tartozik majd rövidebb távú befektetési ajánlások megfogalmazása, és a negyedéves befektetési stratégia kialakításában való aktív részvétel.

Feladatok:

  • Tőkepiaci folyamatok napi szintű nyomonkövetése, értelmezése
  • Részvénypiaci (egyedi vállalati, és szektorszintű) elemzések készítése fundamentális szempontok alapján
  • Rövid és hosszú távú befektetési ajánlások megfogalmazása
  • Részvétel a bank negyedéves rendszerességű befektetési stratégiájának kialakításában
  • Elemzési anyagok írása, szakmai prezentációk/előadások tartása házon belül és kívül egyaránt

Akit keresünk:

  • Felsőfokú gazdasági végzettséggel rendelkezel
  • Van már legalább 2 éves, releváns pénzügyi területen szerzett szakmai tapasztalatod
  • Ismered a fundamentális elemzés módszertanát, rendelkezel vállalatértékelési ismeretekkel és ezt már a gyakorlatban is használtad
  • Kiismered magad a gazdasági és tőkepiaci folyamatok világában
  • Jól beszélsz és írsz magyarul és angolul egyaránt, bonyolult összefüggéseket is képes vagy egyszerűen/érthetően tálalni
  • Fontos számodra a szakmai kiválóság, és teszel is azért, hogy ezt fejleszd

Előnyt jelent, de nem elvárás:

  • Kvantitatív elemzési módszerek ismerete
  • Jelenleg is részese vagy a CFA programnak, vagy okleveled is van már
  • Ismered a Bloomberg terminál használatát
  • Saját magad is kereskedtél már értékpapírokkal

Amit kínálunk:

  • Felelősségteljes kihívások Kelet-Közép Európa egyetlen olyan vezető bankcsoportjánál, ahol a stratégiai döntések Budapesten születnek
  • Támogatás a folyamatos szakmai fejlődésben
  • Dinamikus csapatszemlélet, részvétel a befektetési stratégiai döntések folyamatában
  • Stabil, piacvezető, nemzetközileg elismert vállalatcsoport
  • Versenyképes bérezés és juttatási csomag

Munkavégzés helye: Budapest, V. Deák Ferenc utca 7-9.

(x)

Lng transzport hajok
bull bear tőzsde
foldgaz_fozes
tűz szárazság
jill biden usa firt lady
colorado folyó usa amerika

Holdblog Mi is a Goldilocks?

Archívumunkból (2020) A tőkepiaci szaksajtó rendszeresen emlegette az elmúlt években, hogy épp "Goldilocks" gazdaság...

Holdblog Joe Biden mélypontja

Minden idők harmadik legnépszerűtlenebb elnökeként távozott a Fehér Házból 2021 januárjában Donald Trump. Joe...

2022. október 18.
Portfolio Future of Finance 2022
2022. szeptember 6.
Sustainable World 2022
2022. október 4.
Energy Investment Forum 2022 - A MEKH szakmai támogatásával
2022. szeptember 7.
Private Health Forum 2022
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél
Ne maradjon le a friss hírekről!
Iratkozzon fel megújult, mobilbarát
hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Eladó új építésű lakások

Válogass több ezer új lakóparki lakás közül Budán, Pesten, az agglomerációban, vagy vidéken.

Infostart.hu
Online kurzus
Akár 100 000 Ft-tal elkezdhető, hosszú távú megtakarítási módszer.
Díjmentes online előadás
Hogyan működik a tőzsde, mik az alapok, hogy válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát?