A koronavírus-járvány indulásakor hozott gyors intézkedések, például a járulékcsökkentés vagy a hitelmoratórium nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy Magyarország a válság első szakaszát az átlagosnál sikeresebben átvészelő államok között szerepel nem csak az egészségügyi, hanem a gazdasági oldalon is - jelentette ki a Világgazdaságnak adott interjúban Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium (PM) pénzügyekért felelős államtitkára.
Pénteken tárgyalnak először az Európai Unió vezetői a közösség új költségvetéséről és a koronavírus-járvány kezelésére tervezett európai mentőcsomagról. A várakozások szerint az ülés központi kérdése lehet a magyar álláspont, a CNBC csütörtökön azzal vezette fel az eseményt, hogy a magyar kormány véleményét mutatta be.
A hiteltörlesztések felfüggesztése a lakosságot és vállalkozásokat is tehermentesíti - hangsúlyozta a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs pénteki online sajtótájékoztatóján. Gion Gábor ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy a folyószámlahitelt és a hitelkártyahitelt a magas kamatok miatt lehetőleg törlesszék az ügyfelek.
A magyar export 75%-a nyugat-európai országokat céloz, e gazdaságokkal való felzárkózás érdekében fontos, hogy a kormány diverzifikálni tudja a magyar gazdaságot többek közt azzal, hogy a keleti piacok felé nyit – mondta el Gion Gábor, pénzügyekért felelős államtitkár Hongkongban, az idei Övezet és Út csúcson egy panelbeszélgetésben. A kormány célja, hogy a magyar gazdaság legalább 2 százalékponttal túlteljesítse az EU-s növekedést.
A legfrissebb, tegnap délutáni adatok szerint már 1795 milliárd forintért vásárolt a lakosság a szuperállampapír néven elhíresült Magyar Állampapír Pluszból - többek között ez is kiderült abból az interjúból, amelyet Gion Gábor adott a Magyar Hírlapnak.
A lakosság 1510,5 milliárd forintot jegyzett a Magyar Állampapír Pluszból (MÁP+) a jegyzés június elejei indulása óta a hétfő délutáni zárásig - tájékoztatta Gion Gábor pénzügyekért felelős államtitkár az MTI-t kedden.
400 milliárd forintba kerül Magyarországnak a készpénz, ebbe a keretbe több demográfiai csomag is beleférne - mondta Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium államtitkára a Portfolio Financial IT and Disruptive Technologies konferenciáján. Ezért is fontos a készpénzhasználat visszaszorítása, amelynek egyik lehetséges eszköze lehet a lakossági készpénzhasználat korlátozása, illetve az azonnali átutalási rendszerre épülő új alkalmazások, szolgáltatások.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) legújabb kutatásai szerint a munkakörök 80-90 százalékában van szükség digitális kompetenciákra és a jövőben az ipari vállalatok mintegy 85 százaléka fogja digitalizálni a folyamatait - mutatott rá a szervezet párizsi miniszteri értekezletét követően kiadott közleményben Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára.
A magyar gazdaság 4% körül növekedhet, a költségvetésben elegendő a tartalék, arra az esetre is, ha a külső kereslet visszaesne - így foglalhatók össze Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium államtitkárának szavai, aki a V4-Románia befektetői szemináriumon beszélt a kilátásokról. Szerinte a magyar gazdaság nem hevült túl.
Öt év alatt ötezer milliárd forinttal növelné a kormány a lakossági állampapír állományt, ha ez sikerül, akkor lényegében lenullázzák a devizaadósságot - mondta Gion Gábor, a Pénzügyminisztérium államtitkára a Világgazdaságnak. A kamatadó-mentességet és az LTP-ügynököket is ennek érdekében vetik be, utóbbiaknál a jutalékrendszer még kialakítás alatt van. Nincs kizárva, hogy a lakástakarék-pénztárak saját jogon is értékesíthetnek majd lakossági állampapírokat.
Tisztában van vele a kormány, hogy a biztosítók félnek az idén megjelenő állami nyugdíjkötvénytől, szó sincs róla azonban, hogy egy barátságtalan akcióról lenne szó a kormány részéről, egy új versenytársként érdemes felfogni a nyugdíjcélú megtakarítások piacán - mondta Gion Gábor államtitkár a Portfolio Biztosítás 2019 konferenciájának nyitóelőadásában. Az MNB által korábban már többször jelzett új biztosítói és pénztári garanciarendszer bevezetéséről már folynak a tárgyalások.
A bankrendszer legújabb kihívásairól beszélt a Pénzügyminisztérium pénzügyekért felelős államtitkára szerdán a Miskolci Egyetem szervezésében megtartott Fintelligence Pénzügyi Kultúra konferencián, ahol kiderült: tőkeerős versenytársakkal kell a bankoknak megküzdeniük.
Várhatóan márciusban, legkésőbb áprilisban meghirdetik a gazdaságvédelmi programot, amely nem egyszeri, hanem hosszú távú intézkedéseket tartalmaz és egy része megjelenhet a tavaszi adócsomagban is - jelezte Varga Mihály pénzügyminiszter a Világgazdaság beszámolója szerint.
Bár Orbán Viktor kormányfő és Varga Mihály pénzügyminiszter elmúlt napokbeli jelzései afelé mutattak, mintha átállt volna a kormány a 4%-os GDP-növekedési célról az EU átlagát 2%-ponttal meghaladó növekedési célra, Gion Gábor PM-államtitkár friss jelzése szerint mégsem ez történt. Sőt, azt is jelezte, hogy áprilisban egy állami beruházásokat támogató költségvetési élénkítő lépés is jöhet, hogy ezt a 4%-os növekedési célt "megtámogassák".
Európában kitartott az emelkedés.
Potenciális összeomlásról, új polgárháborúról beszélt.
Elárulta, korábban miért ismerte el Nicușor Dan győzelmét.
Az EU-csatlakozási tárgyalásban is segítséget nyújtanak.
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vettek át.
Megszólalt a Fővárosi Főügyészség.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit
A Moody's leértékelése új fejezetet nyithat.