A gazdasági adatok várakozásainknak megfelelően látványos javulásnak indultak, mivel a korlátozások idején tapasztalt, rendkívüli mértékű hanyatlást követően a világ országainak gazdaságaiban megkezdődött az újranyitás, de a következő hónapok fontosak lesznek majd, mivel most fog kiderülni, hogy mekkora strukturális károkat okozott a járvány a gazdaságban. A költségvetési és monetáris támogatás folytatódni fog, az USA kongresszusa várhatóan újabb ösztönzőket fog kihirdetni, az EU pedig már be is jelentette a helyreállítási alap létrehozását. Ugyanakkor mintha megszűnne a kapcsolat a gazdasági háttér és a piaci fejlemények között: a befektetők a jelek szerint V-alakú talpra állást áraztak be, mondta el egy interjúban Eugene Philalithis a Fidelity Multi-Asset Investment európai vezetője.
A K&H Alapkezelő közleménye szerint minden, az alapkezelő által kezelt alap és intézményi portfólió esetében a kezelési jogot átadják a KBC Asset Management magyar fióktelepének. Ha ez utóbbiról valaki még nem hallott volna, nem meglepő, ugyanis csak idén márciusban alapították. A változások július 1-jével lépnek hatályba, a döntés az összes alapot érinti. Az alapkezelő Portfolio-nak küldött válasza szerint a cél a hatékonyságnövelés és a szinergiák kiaknázása.
Milliárdokat spórol meg a befektetőknek az alapkezelői piacon látható árháború, az aktívan kezelt alapok kénytelenek díjat csökkenteni, ha nem akarnak nagyobb tőkekivonást elszenvedni a passzívan kezelt társaik javára. A Morningstar adatai szerint már most milliárdokról beszélünk - számol be a hírről a Reuters.
Már nem működik hatékonyan a 10 éve, többek között az alapkezelői díjakra létrehozott EU-s szabályrendszer, azt mielőbb felül kell vizsgálni - többek között erre jutott több piaci szakember mellett az ír központi bank is, amely a napokban fejezte be a 18 hónapja tartó vizsgálatát az ügyben. A jegybank szerint az alapkezelők sokszor megtévesztő módon teszik közzé a díjakat az ügyfeleknek, a pénzügyi felügyelet szerepét betöltő Esmán egyre nagyobb a nyomás, hogy lépjen az ügyben - írja a Financial Times.
Évekkel ezelőtt még Amerika legnagyobb alapkezelője volt a Fidelity Investments, azonban ma már több rivális is megelőzte a céget a vagyonkezelési rangsorban, így a BlackRock, a Vanguard és a Pimco is. A családi tulajdonban lévő társaságot a válság kitörése nagyon rosszul érintette, a befektetők elfordultak az aktív részvényalapoktól, miközben gondot jelentett, hogy sokáig hallani sem akartak az ETF-ekről. A cégnek 15 hónapja új vezetője van, az alapító unokája a leggazdagabb amerikaiak között van, viszont a nyilvánosság előtt nem akar megjelenni, és egyelőre azt is homály fedi, hogy miként akarja a céget kivezetni a válságból. Az biztos, hogy már nem fordítanak hátat a passzív alapoknak, a BlackRock-kal közösen komoly értékesítési- és fejlesztési együttműködésbe kezdtek. Nagy kérdés viszont, hogy a korábbi években az alapkezelésről sokkal inkább egyéb üzletágakra fókuszáló alapkezelő miként tud megújulni, erre viszont még megnyugtató válasz nem érkezett - írja a Bloomberg.
Új csúcsra emelkedet a globális kezelt vagyon az alapkezelőknél 2012 végére, egy friss elemzés szerint közel 10%-os növekedés után 62 400 milliárd dolláron állapodott meg az összvagyon. Elsősorban a hozamok számlájára volt írható a növekedés, a tőkebeáramlás arányait tekintve meg sem közelítette a válság előtti szinteket. A Boston Consulting Group tanulmánya szerint folytatódott a szerkezetátalakulás a szektorban, a tradicionális eszközosztályok fokozatosan teret vesztettek, az ügyfelek pedig új, alternatív irányba mozdultak el. Az alapkezelők számára viszont nem egyszerű a helyzet, mert a jövedelmezőségüket képesek voltak a válság előtti szintek közelébe hozni, és még most is a legtöbb árbevétel és profit a hagyományos eszközosztályokhoz köthető. Az elemzők szerint viszont csak az lehet hosszabb távon sikeres, aki kész nyitni az új dolgokra és specializált megoldást adni az ügyféligényekre.
Zajlik a magyar bankszektor legnagyobb éves találkozója.
Prága is fegyverkezésbe kezd.
"Mindent beborít a repülőgép-üzemanyag."
Fontos adatokat közölt a kormány.
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?