Vagyonokat spórol meg a befektetőknek az árháború

Milliárdokat spórol meg a befektetőknek az alapkezelői piacon látható árháború, az aktívan kezelt alapok kénytelenek díjat csökkenteni, ha nem akarnak nagyobb tőkekivonást elszenvedni a passzívan kezelt társaik javára. A Morningstar adatai szerint már most milliárdokról beszélünk - számol be a hírről a Reuters.

Rengeteg befektetőt húztak le titokban? Sosem látott vizsgálatot indíthat az EU

Már nem működik hatékonyan a 10 éve, többek között az alapkezelői díjakra létrehozott EU-s szabályrendszer, azt mielőbb felül kell vizsgálni - többek között erre jutott több piaci szakember mellett az ír központi bank is, amely a napokban fejezte be a 18 hónapja tartó vizsgálatát az ügyben. A jegybank szerint az alapkezelők sokszor megtévesztő módon teszik közzé a díjakat az ügyfeleknek, a pénzügyi felügyelet szerepét betöltő Esmán egyre nagyobb a nyomás, hogy lépjen az ügyben - írja a Financial Times.

Titokzatos milliárdos adhat reményt az óriásnak

Évekkel ezelőtt még Amerika legnagyobb alapkezelője volt a Fidelity Investments, azonban ma már több rivális is megelőzte a céget a vagyonkezelési rangsorban, így a BlackRock, a Vanguard és a Pimco is. A családi tulajdonban lévő társaságot a válság kitörése nagyon rosszul érintette, a befektetők elfordultak az aktív részvényalapoktól, miközben gondot jelentett, hogy sokáig hallani sem akartak az ETF-ekről. A cégnek 15 hónapja új vezetője van, az alapító unokája a leggazdagabb amerikaiak között van, viszont a nyilvánosság előtt nem akar megjelenni, és egyelőre azt is homály fedi, hogy miként akarja a céget kivezetni a válságból. Az biztos, hogy már nem fordítanak hátat a passzív alapoknak, a BlackRock-kal közösen komoly értékesítési- és fejlesztési együttműködésbe kezdtek. Nagy kérdés viszont, hogy a korábbi években az alapkezelésről sokkal inkább egyéb üzletágakra fókuszáló alapkezelő miként tud megújulni, erre viszont még megnyugtató válasz nem érkezett - írja a Bloomberg.

Öt éve várunk erre - Megdőlt a rekord az alapszektorban

Új csúcsra emelkedet a globális kezelt vagyon az alapkezelőknél 2012 végére, egy friss elemzés szerint közel 10%-os növekedés után 62 400 milliárd dolláron állapodott meg az összvagyon. Elsősorban a hozamok számlájára volt írható a növekedés, a tőkebeáramlás arányait tekintve meg sem közelítette a válság előtti szinteket. A Boston Consulting Group tanulmánya szerint folytatódott a szerkezetátalakulás a szektorban, a tradicionális eszközosztályok fokozatosan teret vesztettek, az ügyfelek pedig új, alternatív irányba mozdultak el. Az alapkezelők számára viszont nem egyszerű a helyzet, mert a jövedelmezőségüket képesek voltak a válság előtti szintek közelébe hozni, és még most is a legtöbb árbevétel és profit a hagyományos eszközosztályokhoz köthető. Az elemzők szerint viszont csak az lehet hosszabb távon sikeres, aki kész nyitni az új dolgokra és specializált megoldást adni az ügyféligényekre.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ők a leggazdagabb magyar nyugdíjasok
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.