A brit Liberális Demokraták vezetője szerint a munkáspárti kormánynak kezdeményeznie kell Nagy-Britannia és az Európai Unió újbóli vámunióját.
A brexit utáni években, a brit szolgáltatási szektor meghatározó központja, London még gyengébben teljesített, mint az ország gazdasága összességében. A pénzügyi és biztosítási szektor kibocsátása a 2016-os EU-tagságról szóló népszavazás óta mindössze 2,8%-kal nőtt, miközben a teljes bruttó értékteremtés 10%-kal emelkedett – írja a Bloomberg.
A legfrissebb felmérés szerint a briteknek immár nem egészen egyharmada helyesli Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból (Brexit), és a lakosságnak több mint fele támogatná az újbóli brit EU-csatlakozást. A közvélemény-kutatások kezdete óta még soha nem volt ilyen alacsony azoknak az aránya, akik a Brexitet továbbra is jó döntésnek tartják.
Az Európai Bizottság az Európai Bíróság elé citálja két ügyben is az Egyesült Királyságot, ami érzékenyen érintheti a London által tervezett EU–UK kapcsolatok „újraindítását”. Az esetek az EU állampolgárainak jogainak korlátozásával és kétoldalú befektetési megállapodások megszüntetésének elmulasztásával kapcsolatosak.
Mintegy 40 ezer munkahely elvesztését okozta London pénzügyi központjában Nagy-Britannia kilépése az Európai Unióból - mondta a Reutersnek a londoni City főpolgármestere. Ez a korábbiaknál jóval magasabb becslés, ugyanakkor az új álláshelyek létrejötte miatt a 2016-os 525 ezernél többen, 615 ezren dolgoznak ma a Cityben.
Az ír kormányfő, Simon Harris szerint nem meglepő, hogy az orosz hírszerzés beszervezett egy ír törvényhozót, hogy az a Kreml érdekeit képviselje. A The Sunday Times által közölt hírt a Politicónak két magas rangú ír tisztviselő is megerősítette.
Jövő tavasztól elektronikus belépési engedélyt kell kiváltaniuk azoknak a beutazóknak, köztük az európai uniós állampolgároknak, akik jelenleg vízum nélkül utazhatnak Nagy-Britanniába – közölte kedden a brit belügyminisztérium. A kötelem nem vonatkozik a letelepedési engedéllyel Nagy-Britanniában élő EU-s állampolgárokra.
A kedden ismertetett legfrissebb felmérés szerint a britek jelentős többsége Nagy-Britannia újbóli EU-csatlakozására szavazna, ha erről ismét népszavazáson lehetne dönteni.
Brüsszel egy sor olyan követelményt fogalmazott meg, amelyeket az Egyesült Királyságnak teljesítenie kell ahhoz, hogy bizonyítsa elkötelezettségét a meglévő brexit-megállapodások mellett, és hogy jobb kapcsolatot alakítson ki az EU-val.
Keir Starmer javaslata az EU-val kötendő új biztonsági paktumról figyelő fülekre talált Berlinben, amely most egy átfogó „brexit-megállapodást” szorgalmaz, amely a biztonságon túlmutató területekre is kiterjedne, például a mezőgazdaságra és az Erasmushoz hasonló ifjúsági mobilitási programokra.
Az emelkedő jelzáloghitel-kamatok Nagy-Britanniában valószínűleg mintegy 320 ezer embert taszítottak szegénységbe, ami majdnem 100 ezerrel több, mint amennyit a hivatalos statisztikák sugallnak - derült ki egy csütörtökön közzétett jelentésből a Reuters szerint.
Keir Starmer brit miniszterelnök csütörtökön a Blenheim-palotában rendezi meg az Európai Politikai Közösség (EPC) csúcstalálkozóját, amelynek célja a Brexit utáni kapcsolatok rendezése Európával.
A brit parlamenti választáson a 14 évig kormányzó Konzervatív Párt történelmi vereséget szenvedett, és ez nagyrészt a gazdaság helyzete miatt történhetett így. A konzervatívok valóban rossz állapotú gazdaságot hagynak maguk mögött, gazdaságpolitikai hibák sorozatát követték el hosszú kormányzásuk idején. De a rossz gazdasági helyzet nem kizárólag az ő hibájuk: a bekövetkező kedvezőtlen változások egy részét külső tényezők okozták. A Munkáspárttal szemben nagy az elvárás, hogy visszaterelje a királyságot a növekedés útjára. A nagy lelkesedésből csalódás lehet, a siker receptjét ugyanis eddig kevesen találták meg, miközben a baloldali kormány ígéretei között vannak ellentmondások. Ám a nehézségek közepette is találunk egy olyan szempontot, ami szerint az egész nyugati világ irigy lehet a britekre.
A magyar EU-elnökség nehezen blokkolhatná majd az uniós döntéshozatalt, Donald Trump újabb elnöksége pedig veszélyes lehet Európának, bár nem kell komolyan venni a politikus minden kijelentését. Orbán Viktor magyar miniszterelnök új politikai szövetsége, a Patrióták pedig komoly ellenállásra számíthat – mondta el Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság korábbi elnöke a Politico hírlevelének adott interjújában.
A fordulatokkal teli másfél hónapos kampányidőszak a végéhez ért az Egyesült Királyságban, holnap az állampolgárok Anglia, Wales, Skócia és Észak-Írország-szerte a szavazóurnákhoz járulva fognak ítéletet mondani az elmúlt 14 év konzervatív kormányzásáról. A Keir Starmer vezette Munkáspárt győzelméhez a pollok szerint nem fér kétség, viszont számos, a jövőre nézve kulcsfontosságú kérdést befolyásolhat akár egy-két százalékpontnyi különbség is a végeredményben. A tét tehát óriási mindegyik párt és az egész ország számára, így összeszedtük azt az öt legfontosabb szempontot, amelyeket érdemes majd figyelemmel követni a holnap éjjeltől megállás nélkül érkező adatok értelmezésékor.
A május végén váratlanul kiírt brit választások lehetséges időpontját nagyobb találgatás övezte, mint a végeredményét: az előrejelzések alapján kezdettől fogva lefutott meccs volt a Munkáspárt számára, a legtöbben ezért unalmas kampányidőszakra számítottak. A Brexit élharcosa, Nigel Farage újbóli színrelépése azonban felforgatta az eseményeket, a botrányok sorával sújtott, történelmi vereség elé néző konzervatív kormányfő, Rishi Sunak pedig már lehet, megbánta, hogy nem várt őszig a voksolás kiírásával. Az Egyesült Királyság következő miniszterelnöke nagy eséllyel az olykor Tony Blairrel párhuzamba állított Keir Starmer lesz, no de mire számíthatunk az ismét kormányra kerülő Munkáspárttól?
Olyan új programot jelentettek be, amely egyértelmű hadüzenet Washingtonnak.
Az extraprofitadó eltörlését kérik a piacon dolgozó hazai kkv-k.
Akik 12%-kal többet költöttek az első 3 hónapban, mint tavaly.
Rómában és a Vatikánban soha nem látott biztonsági intézkedések lépnek életbe.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A jelenlegi adatok szerint sereghajtók vagyunk az EU-ban.
Nagy Márton elégedett az intézkedés hatásaival, a kereskedők kevésbé
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.