A 4iG Csoportnál zajló transzformációs részeként március 1-től Marton László az Invitech ICT Services Kft. vezérigazgatója. A szakember 2019 júniusa óta értékesítési vezérigazgató-helyetteseként a társaság menedzsmentjének tagja volt, az értékesítést és az ügyfélkapcsolattartást felügyelte – olvasható a 4iG közleményében.
Másfél évvel ezelőtt zárult le a felvásárlás, amellyel az Invitech a 4iG Csoport részévé vált. Az Invitech vezérigazgatójával, Bőthe Csabával beszélgettünk arról, hogy mik az integráció tapasztalatai, hogyan segítik egymást a cégcsoport vállalatai, és milyen fejlesztési tervekkel készülnek a jövőre. Szóba került az is, hogy hogyan segíthet az automatizáció a távközlési infrastruktúra szolgáltatásokban és mennyire fáj az energiaválság az adatközpontokat is üzemeltető társaságnak.
Szeptember 13-án jelentette be a 4iG, hogy megvásárolja az Invitechet, és adásvételi szerződést kötött a társaság tulajdonosával, a ciprusi bejegyzésű Rotamona Limiteddel, az Invitech megvásárlásáról. Most azt jelentette be a 4iG, hogy a GVH múlt heti jóváhagyását követően tulajdonába került az Invitech, és ma a tranzakció pénzügyi zárása is megtörtént.
Rohamléptekkel halad a 4iG afelé, hogy a kitűzött céloknak megfelelően az informatika mellett a távközlési iparág egyik meghatározó szereplőjévé váljon, akár nem csak Magyarországon, hanem a régióban is. A vállalat most bejelentette, hogy tulajdonába kerül az Invitech, miután a 4iG ma adásvételi szerződést kötött a társaság tulajdonosával. Az Invitech a telekommunikáció és az IT hálózati infrastruktúra-szolgáltatás területén Magyarország egyik vezető társasága, a vállalat az akvizíció után a 4iG és a magyar állam együttműködésével létrejövő távközlési szuperholding része lesz.
Nagy átalakuláson megy keresztül a hazai távközlés, egymást érik a tranzakciók, az iparági konszolidációból az Invitel-csoport is kivette a részét, amelynek a lakossági üzletágát a Digi vásárolta meg, a vállalati üzletága pedig Invitech néven különálló ICT-szolgáltatóként működik. Az Invitech vezérigazgatójával, David Blunckkal beszélgettünk a forrongó magyar telco piacról, állami telekomcégről, különadókról, gyengülő forintról és a távközlési szektorban is jellemző szakemberhiányról.
Mobiltelefonokra küldött üzenetekkel.
Fokozódik a feszültség a kiberfronton.
Negatívról stabilra javította az adósbesoroláshoz tartozó kilátást.
Ismertette 2025-ös terveit és várakozásait az Államadósság Kezelő Központ.
Megjelent a Préda, a Portfolio kiberbűnögyi podcastjének negyedik epizódja.
Van még erő a kriptovalutában?