Töltsd híres festőkkel a novembert

Töltsd híres festőkkel a novembert

A szeptemberi Műtárgyak Éjszakája után sem telik az ősz programok nélkül: a nemrég zárult Art Market Budapest kortárs képzőművészeti vásár után novemberben Monet, Van Gogh és Picasso festészetébe lehet betekintést nyerni. A programokon élőben korlátozott létszámban, valamint az előadásokon online is részt lehet venni.

A Lilaruhás nő tragédiákkal teli, titokzatos élete

A Lilaruhás nő tragédiákkal teli, titokzatos élete

Talán nem túlzás azt állítani, hogy a Lilaruhás nő a magyar festészet egyik legismertebb és legkedveltebb alkotása. Szinyei Merse Pál művét, amelyet a Nemzeti Galériában csodálhatunk meg, a magyar Mona Lisaként is szokás emlegetni. A kép mögött meghúzódó történetet, a portré szépséges alanyának kilétét és szomorú sorsát viszont kevesebben ismerik.

Vászon helyett drágakő – Antonio Tempesta különleges alkotása a Ráth György-villában

Valódi ritkaság került elő az Iparművészeti Múzeum egyik raktárából, Antonio Tempesta (1555 k. -1630) itáliai művész lápisz lazulira festett műve, illetve művei, mivel a művész a vékony, alig egy milliméter vastag, a fényt is áteresztő kőlap mindkét oldalára egy-egy bibliai jelenetet alkotott. A közelmúltban gondosan restaurált műtárgyat további figyelemreméltó alkotások között március 29-ig tekinthetik meg az érdeklődők a Ráth György-villában.

Itt a világ 10 leghíresebb festménye – Te hányat ismersz közülük?

Itt a világ 10 leghíresebb festménye – Te hányat ismersz közülük?

Sokféleképpen lehetne mérni, melyek a világ leghíresebb festményei, egy járható út lenne azt megnézni például, hogy hányan láttak egy-egy festményt egy múzeumban, de valóban lefedi a látogatószám az alkotások valódi hírnevét? Az alábbi cikkben azok alapján rangsorolta a CNN a világ leghíresebb festményeit, hogy hány Google-keresés érkezett rájuk az elmúlt 5 évben.

Exkluzív képek: így fog kinézni az új szuperállampapír!

Exkluzív képek: így fog kinézni az új szuperállampapír!

A Portfolio írt elsőként arról, hogy hamarosan új, nyomtatott verziójú MÁP+ jelenik meg, a különféle címleteket a Postán lehet majd megvenni. A birtokunkba jutott pár exkluzív kép arról, hogy néz ki a fizikai szuperállampapír, cikkünkben erről csináltunk egy galériát.

Online műtárgyvásárlás – trendek, motivációk

Online műtárgyvásárlás – trendek, motivációk

Idén tavasszal az Artsy nevű internetes művészeti, műkereskedelmi oldal online műtárgyvásárlási felmérést készített regisztrált felhasználói körében. A beérkezett 5807 válaszból végül 3638-at használtak fel a nemrég közzétett jelentéshez. 99 országból válaszoltak műgyűjtők, több mint 50%-uk az Amerikai Egyesült Államból.  Az alábbiakban a The Online Art Collector Report 2019 megállapításaiból szemezgetünk.

Célegyenesben az őszi aukciós szezon

Célegyenesben az őszi aukciós szezon

A következő napokban már a legnagyobb hazai aukciósházak is színre lépnek. A csúcsművek a hazai árveréseken is megritkultak; annál nagyobb csata várható azokért, amelyek mégis felbukkannak – derül ki a műtárgy.com előzeteséből.

Világsztárok az Art Market Budapesten

Világsztárok az Art Market Budapesten

Michelangelo Pistoletto, a nemzetközi művészeti élet legendás alakja, a világhírű tenor, José Cura, aki fotóművészként Budapesten először mutatkozik be, Oleg Kulik, napjaink egyik legismertebb oroszországi alkotója és Roger Eaton, aki együtt dolgozott Andy Warhollal. Csak néhány név az Art Market Budapest 2019 sztárművészei közül, akiknek munkáit – a CAFe Budapest Fesztivállal együttműködve – október 3-6. között láthatják az érdeklődők a Millenáris kiállítótereiben és parkjában.

Kik a legdrágább női művészek?

Habár a női művészek árai még mindig jócskán alulmaradnak férfi kollégáik eredményeivel szemben, az utóbbi időben egy folyamatos erősödés figyelhető meg náluk is. 2018 októberében Jenny Saville Propped című 1992-es festménye 9,5 millió fontért (12,4 millió dollárért) kelt el a Sotheby’s londoni aukcióján, a becsült ár több mint kétszereséért. Ezzel az eredménnyel Saville lett a legdrágább élő női művész, megelőzve a 2015 óta csúcstartó Cady Noland festőművészt, akinek Bluewald című festménye 9,8 millió dollárért talált gazdára a Christie’s egyik 2015-ös New York-i aukcióján. Összehasonlításképp: a férfiaknál jelenleg (ismét) Jeff Koons a legdrágább élő művész, lufinyula, a Rabbit idén májusban 91 dollárt ért újdonsült tulajdonosának. Korábban már írtunk az Artprice 2019 első félévéről készített jelentésének főbb megállapításairól (itt), most pedig a legdrágább női művészekkel foglalkozunk.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.