Donald Trump szerda este bejelentett vámjainak hatására a luxuscégek részvényeit is megütötték.
A Kering luxuskonszern nehéz időszakon megy keresztül, miután a Gucci márka újabb gyenge negyedévet zárt. A vállalat vezetése szerint időbe telik, mire visszatérnek a növekedési pályára, és egyelőre nem neveztek ki új vezető tervezőt az olasz márka felvirágoztatására. A menedzsment mindazonáltal bizakodó a jövővel kapcsolatban.
Élesen bírálták a kormány azon tervét a nagyvállalatok vezetői az elmúlt hetekben, amely szerint 2025-ben ideiglenesen megemelnék az adókat a legnagyobb cégekre Franciaországban. Az Európa legértékesebb vállalkozásai közé tartozó Michelin, az Airbus és az LVMH első emberei arra figyelmeztettek, hogy a döntés elindíthatja a termelés külföldre költöztetését.
A luxusipar óriása, az LVMH pozitív kezdetről számolt be 2025 elején, miután a negyedik negyedévben a vártnál jobb eredményeket ért el. A vállalat teljesítménye reményt kelt, hogy a szektor túljutott a nehézségeken és ismét növekedési pályára állt.
Az LVMH, a francia luxusipari óriás visszaszerezte vezető pozícióját Európa legnagyobb tőzsdei vállalataként, megelőzve a dán Novo Nordisk gyógyszergyártót. A luxusipar fellendülése és a gyógyszeripart érintő szabályozási aggályok állnak a háttérben - írta meg a Bloomberg.
Nagyot emelkedtek ma a luxusipari részvények Európában. A szektor részvényeinek árfolyamát az mozgatta meg, hogy a Richemont luxuskonszern friss jelentése szerint jelentős növekedést ért el az év végi időszakban, annak ellenére, hogy a kínai kereslet visszaesett - tudósított a CNBC.
A kínai fogyasztói bizalom gyengülése és annak hatása a luxusipari részvényekre, valamint a CME Group, mint vonzó befektetési lehetőség állnak a figyelem középpontjában a Sanlam Investments portfóliómenedzsere szerint. A szakember óvatosságra int a luxusmárkák részvényeivel kapcsolatban, míg a származtatott ügyletek piacán jó lehetőséget lát - közölte a Cnbc.
A hongkongi székhelyű DFS Group, az LVMH luxuskonszern leányvállalata bejelentette, hogy bezárja velencei üzletét, amely a történelmi Fondaco dei Tedeschi épületében működik. A döntés hátterében a vállalat globális átszervezése és a nehéz gazdasági helyzet áll, ami különösen érzékenyen érintette a velencei egységet - írja a Reuters.
A luxusipar idén lassulásnak indult, amire utoljára a 2008-as válság idején volt példa. A Bain & Company éves jelentése szerint a makrogazdasági bizonytalanság és a kínai gazdaság jelentős lassulása negatívan hat a fogyasztói kiadásokra - jelentette a Cnbc.
Jelentős növekedést ért el a harmadik negyedévben a világhírű Birkin táskák gyártója, a Hermes. Ezzel az eredménnyel a francia cég jócskán felülteljesít riválisaihoz képest, mivel az LVMH, illetve a Kering is komoly kihívásokkal néznek szembe a jelenlegi gazdasági helyzetben.
A világ legnagyobb luxuskonszernje, az LVMH a világjárvány óta először jelentett csökkenést negyedéves eladásaiban. A francia vállalat részvényei szerdán több mint 7 százalékkal estek, magukkal rántva a versenytársak, köztük a Kering és a Burberry papírjait is.
Bernard Arnault mindeddig a legtöbb pénzt vesztő milliárdos volt az évben 24 milliárd dolláros visszaeséssel, de most, hogy Kína zöld utat adott az ösztönző intézkedések fokozására, új életre kelt Európa leggazdagabb emberének vagyona – írja a Bloomberg.
A Tiffany & Co., az LVMH vezető ékszergyártója, jelentős változtatásokat tervez sanghaji jelenlétében. A vállalat a tervek szerint leskálázza több mint 12 000 négyzetméteres üzletét a kínai metropoliszban - közölte bennfentes forrásokra hivatkozva a Bloomberg.
Az elmúlt hetekben számos vezető luxusipari vállalat publikálta 2024 első félévi eredményeit, melyek vegyes képet mutatnak az ágazat teljesítményéről. Az iparág polarizálódik, egyes szereplők jelentős nyereséget könyvelhettek el, míg mások rosszabb félévet zártak – egyebek mellett erről beszélt a Portfolio Checklist keddi adásában Orbók Ilona luxusipari szakértő, a BDO Magyarország ügyvezetője.
Bernard Arnault francia mágnás vagyona idén az összes többi milliárdosnál nagyobb mértékben zuhant, mivel a luxuscikkek iránti kereslet továbbra is csökken – írja a Bloomberg.
Nagy mínuszban vannak ma reggel a luxusrészvények és a francia tőzsde is, miután a világ legnagyobb luxuskonszernje, az LVMH lassuló bevételnövekedésről számolt be.
Az IKEA üzletekben maradhattak, akik nem tudtak hazamenni.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Részletek derültek ki Viktor Janukovics szökéséről.
Szerencsére a finn parti őrség résen volt.
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.