A vállalatvezetés egyik legnagyobb kihívása, hogy a gyorsan változó gazdasági és jogi környezet miatt a döntéshozók legtöbbször már nem támaszkodhatnak a korábbi döntéseket megalapozó információkra és rutinokra, ugyanakkor a napi forgatagban sokszor nincs idő összefüggéseiben újragondolni ezeket a folyamatokat. Hatalmas időnyomás érzékelhető üzleti oldalról, hiszen ma kell megtervezni a jövő projektjeit és kialakítani a holnap környezetében való hatékony működés kereteit. A vállalati versenyképességet hosszútávon is befolyásoló tényező, hogy a piaci szereplők időben felismerik-e, hogy a fenti dilemma a leghatékonyabban a digitális innováció által biztosított eszközök alkalmazásával oldható fel. De a probléma abban gyökerezik, hogy nem mindent szabad, amit lehet: mit is jelent ez a jogi-szabályozási megfelelés kontextusában a digitális világban? Idén először szervez közös szakmai párbeszédet a Portfolio és a Wolters Kluwer a témában: a Digital Compliance by Design&Legaltech Konferencia aktualitásáról az ötletgazdákkal, Kézdi Katalinnal, a Wolters Kluwer Hungary ügyvezetőjével és Firniksz Judittal, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Versenyjogi Kutatóintézetének kutatójával beszélgettünk.
Súlyos pénzmosás gyanúja miatt nyomoznak francia ügyészek, amelynek középpontjában egy ciprusi brókercég, a TCR International Limited által lebonyolított tranzakciók állnak, amely a BNP Paribas letétkezelő egységével állt üzleti kapcsolatban.
Az Európai Bizottság az uniós jogszabályok érvényre juttatása érdekében tett legutóbbi lépése során több tagállam, köztük Magyarország ellen is jogsértési eljárást kezdeményezett. A kabinetnek összesen hét ügyben küldtek felszólítást és indokolással ellátott véleményt a kötelezettségszegési eljárások részeként, amelyekben a légszennyezéstől kezdve a jogi eljárások megfelelő lefolytatásáig számos irányelv betartását követeli meg a kormánytól.
Várhatóan 12-14 hónapig tart majd a Credit Suisse, Svájc második legnagyobb hitelintézetének összeomlásával és sürgősségi megmentésével kapcsolatos svájci parlamenti vizsgálat, mindeközben pedig egy újabb befektetői csoport indítana pert a Credit Suisse felvásárlása miatt.
A pénzügyi szolgáltató cégek nem tesznek kellő erőfeszítéseket az alkalmazottaik közösségi médián keresztül folytatott üzenetváltásainak nyomon követése érdekében, annak ellenére, hogy a kommunikáció felügyeletét, mint befektetési prioritást jelölték meg - derül ki egy friss kutatásból.
A Stabilitási Megtakarítási Számla nem tartogat a bankok számára nagyobb buktatókat a szakértők szerint, ennek ellenére azt lehet látni, hogy csak három banknál (OTP, Raiffeisen, UniCredit) érhető el a termék jelenleg. A várakozások szerint idővel közel egy tucatra bővülhet az SMSZ-t elérhetővé tevő bankok száma, ehhez viszont hónapokra lesz szükség, mert a fejlesztésekre és a jogi megfelelőségre is kiemelt figyelmet kell fordítani a bankon belül. Becslések szerint nagyobb privátbanki vagyonokat is be lehet majd vonzani a friss termékkel, a szolgáltatók viszont nagyon megválogatják, hogy milyen ügyfeleket fogadnak be.
Rengeteg makroadatot várunk, és közben geopolitikai fronton is zajlanak az események.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Sok a furcsaság a katasztrófa körül.
Az Airbus megállapodást kötött a Spirit AeroSystems egyes eszközeinek átvételéről.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.