A Moderna és a Merck gyógyszeripari vállalat egy mRNS-alapú vakcinán, az mRNS-4157 (V940) oltóanyagon dolgozik, amelyet olyan emberek számára fejlesztettek ki, akiknek melanomát távolítottak el. A ZME Science beszámolója szerint az eddigi tesztek eredményei nagyon biztatóak és talán már nem kell sokat várni az új vakcina engedélyezésére.
Továbbra is aggodalmukat fejezik ki a tudósok a Merck Lagevrio márkanéven forgalmazott molnupiravir, szájon át szedhető gyógyszere miatt, ugyanis fennáll a gyanú, hogy a gyógyszer felgyorsítja a koronavírus mutációját – számol be a hírről a Bloomberg.
Az elmúlt napokban a Richter volt a magyar tőzsde sztárja, miután a vállalat részvényei néhány nap alatt több mint 10 százalékot emelkedtek azt követően, hogy a bejelentést követően elkezdte venni saját részvényeit a gyógyszergyártó. A mai napon azonban széles körben kedvezőtlen a hangulat a magyar tőzsdén, miután a kedvezőtlen inflációs adatok mellett az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének hamarosan kezdődő sajtótájékoztatója is igencsak aggasztja a befektetőket.
Lefelé csorog a délután folyamán a Richter árfolyama, a részvény már 3 százalék feletti mínuszban jár.
Ahogy arról a Portfolio is beszámolt, ma hajnalban közzétette negyedik negyedéves gyorsjelentését a Richter, az időszak során ugyan csúcsot döntött a bevétel, de az adózott eredmény szintjén komoly veszteséget könyvelt el a cég, amire az utóbbi húsz évben nem sokszor volt példa.
A Merck koronavírus elleni tablettája a vírus új mutációit idézi elő egyes betegeknél egy tanulmány szerint, az írás a kórokozó genetikai kódjának szándékos megváltoztatásával kapcsolatos kockázatokat emeli ki.
A Moderna kísérleti melanoma elleni vakcinájának és a Merck Keytruda immunterápiájának kombinációja 44 százalékkal csökkentette a bőrrák kiújulásának vagy a halálnak a kockázatát a Keytruda önmagában történő alkalmazásához képest egy középfázisú vizsgálatban. A Moderna részvényei több mint 8 százalékkal emelkedtek kedden a tőzsdei kereskedésben az adatok után, amelyeket a vállalatok látványosnak neveztek. A Merck részvényei közel 2 százalékkal emelkedtek.
A tegnap emelkedés után tovább menetel ma felfelé a Richter árfolyama.
Az amerikai Merck & Co. gyógyszergyártó 40 milliárd dollárért vagy még többért megvásárolhatja a biotechnológiai Seagent - számolt be a The Wall Street Journal csütörtökön, az ügyet megismerő forrásokra hivatkozva.
Bár a német részvénypiac vezető indexe, a nemrég át is alakított DAX az évet a mindenkori zárócsúcs beállításával kezdte, azóta sok víz folyt le a Rajnán és a hangulat a Frankfurtban is sokat változott. Ahogyan a nemzetközi tőzsdéken is komoly mértékű visszarendeződés zajlott le, úgy a precíz futballnemzet árfolyamai is dél felé vették az irányt. Az esés azonban a tavaly egy ideig még masszívan felülteljesítő piacot a vártnál mélyebben érintette, és alig egy hónap leforgása alatt közel 8%-kal csökkent az index. Így mostanra ennek értéke egy olyan szint közelébe zuhant vissza, ami egy nagyon hosszú ideje meglévő támasz és ami alatt a technikai elemzés szerint egy félelmetes mélység nyílna meg. A következő hetek eldönthetik, hogy képes lesz-e a mostanában éles politikai irányváltáson is áteső, útkeresést folytató ország megmenekülni a nagy zuhanás elől. Cikkünkben megnézzük, hogy ennek mik a feltételei, illetve melyek azok a nagy részvények, amelyeket a támasz elesése magával ránthat a mélybe.
Január végén tervez dönteni arról az Európai Gyógyszerhatóság (EMA), hogy engedélyezi-e a Pfizer koronavírus elleni tablettáját – számol be forrásokra hivatkozva a Reuters.
A geopolitikai kockázatoknak és az amerikai kamatemeléstől való félelemnek köszönhetően kifejezetten rossz hangulatban zajlik ma is a kereskedés a világ tőzsdéin, ez alól a maga közel két százalékos mínuszával a BUX index sem kivétel. A hazai blue chipek közül a Richter teljesít a legrosszabbul, közel négy százalékkal került lejjebb a gyógyszercég papírja.
Közel 30 generikus gyógyszergyártóval kötött megállapodást az ENSZ egyik szervezete az amerikai Merck & Co. gyógyszergyártó koronavírus-gyógyszere, a molnupiravir olcsóbb változatának gyártására, amivel a betegség kezelésére szolgáló otthon beszedhető tabletta eljuthat a szegényebb országokba is – írja a Reuters.
Engedélyezte sürgősséggel csütörtökön az Egyesült Államok gyógyszerfelügyeleti szerve (FDA) a Merck gyógyszergyár koronavírus elleni tablettáját, amelyet elsősorban "magas kockázatnak kitett" felnőtteknek szánnak. Az FDA előző nap a Pfizer hasonló gyógyszerének használatát engedélyezte.
Az FDA amerikai gyógyszerhatóság ezen a héten engedélyezheti a Pfizer és a Merck koronavírus elleni gyógyszerét, amelyek az első ilyenek lehetnek a Covid-19 betegség otthoni kezelésére – írja a Bloomberg.
Dániában csütörtökön jóváhagyták a Merck amerikai gyógyszeripari nagyvállalat molnupiravir nevű gyógyszertablettájának alkalmazását a magas kockázatú koronavírusos betegek, többek között az idősek számára.
Élő online tanfolyam a Portfolio Investment Services szervezésében
Nagy előnnyel bírnak majd a harc közben.
A háború kezdete óta nem találkozott az ukrán és az orosz vezető.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.