Unikornisok a láthatáron: így törhetnek át az európai egészségügyi innovációk

Unikornisok a láthatáron: így törhetnek át az európai egészségügyi innovációk

A digitális egészségügy és az orvostechnológia robbanásszerű fejlődése új lehetőségeket teremt, ám az induló vállalkozások számára a szabályozási akadályok, az engedélyeztetés bonyolultsága és a befektetők bizalmának elnyerése továbbra is komoly kihívást jelent. Miközben az Európai Unió célja, hogy a kontinens versenyképességét növelve minél több sikeres egészségügyi startup váljon globális szereplővé, a valóságban a legtöbb induló vállalkozás már az első években elbukik. De miért nehezebb ezen a területen érvényesülni, mint más iparágakban? Hogyan hidalhatók át a finanszírozási szakadékok? Békási Tamást, az EIT Health InnoStars RIS üzletfejlesztési menedzserét arról kérdeztük, hogy milyen tényezők döntik el, hogy egy ötlet sikerré válik, vagy elbukik a korai szakaszában. Emellett bemutatunk 13 hazai startupot, amelyek már most formálják az egészségügy jövőjét.

Mennyire jó most az egészségügybe fektetni?

Mennyire jó most az egészségügybe fektetni?

Az egészségügy fundamentumai továbbra is stabilak, így a befektetőknek változatlanul javasolt előnyben részesíteni az egészségügyi eszközök, a menedzselt ellátás és az orvostechnológia alszektorokat, ezek közép- és hosszú távon a biofarma-területnél jobban teljesítenek majd. Az ágazat általános vonzereje ellenére a Fidelity szakértői úgy vélik, hogy a befektetések során igen szelektívnek kell lennünk, és a jövőben érdemes az olyan jó minőségű vállalkozások felkutatására törekedni, amelyek hosszú távon a legjobb helyzetben lesznek ahhoz, hogy kiemelkedő hozamot érjenek el.

A magyar gyártók bozótharcot folytatnak az egészségügyben - Mégis mi történt?

A magyar gyártók bozótharcot folytatnak az egészségügyben - Mégis mi történt?

Nem boldogulnak a hazai egészségügyi piacon a legnagyobb, teljesen magyar tulajdonú egészségipari vállalatok, miközben az exportpiacaikon sikert sikerre halmoznak - tudtuk meg Farkas Józseftől, a Sanatmetal ügyvezető igazgatójától. A tulajdonos a Portfolio-nak adott átfogó interjújában arról beszélt, hogy a magyar gyártók egyfajta bozótharcot folytatnak és minden kedvező kormányzati döntés, határozat, valamint ígéret ellenére a hazai szereplők közfinanszírozott egészségügyben való részaránya csökkent az elmúlt években. A hazai tulajdonú, sok esetben itthoni gyártóbázissal rendelkező cégek súlyos döntések előtt állnak és érzékelésük szerint a most megindult központi beszerzések újabb veszélyt jeleznek előre. Farkas Józseffel mindezek mellett beszélgettünk EU orvostechnikai eszközökre vonatkozó szigorúbb szabályozásáról, az MDR rendeletről és annak következményeiről, a kínai import hatásairól, és hogy mit okoz a háború az oroszországi gyár működésében.

34 milliárdos beruházás készül Tatabányán

Az amerikai Becton Dickinson orvostechnológiai vállalat 34 milliárd forintos beruházással bővíti tatabányai üzemét, amelyhez a kormány 2,7 milliárd forint vissza nem térítendő támogatást ad - jelentette be a külgazdasági és külügyminiszter sajtótájékoztatón, szerdán Budapesten.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Véget ért az orosz-ukrán béketárgyalás: itt van minden, amit tudni lehet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.