Egyre csúnyább az OTP esése, meddig mehet ez így?

Egyre csúnyább az OTP esése, meddig mehet ez így?

Hetek óta csökkenő trendben halad az OTP árfolyama, az elmúlt napokban pedig begyorsult az esés, ma reggel már 1,7 százalék mínuszban is állt az árfolyam. Az OTP egyébként nem lóg ki a sorból, a régiós bankok grafikonjai nagyon hasonlóan festenek a magyar bankéhoz. Megnéztük, hol húzódik a következő fontos technikai szint, ha folytatódik az esés.

Bevonulna Lengyelországba az Erste

A lengyel pénzügyi szektor legnagyobb szereplői, az osztrák Erste és a francia Credit Agricole is ajánlatot tehetnek január közepéig a Commerzbank eladósorban lévő, digitálisan fejlett leánybankjára, az mBankra.

Szárnyal a régió bankszektora, örülnek az elemzők

Növekedésbe kapcsolt Kelet-Európa bankrendszere, a bankok piaci értékeltsége pedig 2015 óta nem látott magas szintre emelkedett. A jelenség megítéléséhez a Bloomberg mai cikke szolgál néhány adalékkal elemzői forrásokból.

Kiütéssel nyert az állam a lengyel bankrendszerben

Az utóbbi évek állami bankvásárlásainak köszönhetően a lengyel bankszektor több mint fele állami befolyás alá került. A hitelezésben és a bankvezetők kinevezésében is kezd visszaszivárogni a szocialista gyakorlat.

Hamarosan megállapodás születik a Raiffeisen üzletágának eladásáról

Az osztrák Raiffeisen Bank International reményei szerint hamarosan megállapodik a lengyel lízing-üzletágának eladásáról, míg a fontosabb banki tevékenységeit csak akkor adja el, ha nem jár "értékrombolással" a tranzakció Martin Grüll, a bankcsoport pénzügyi igazgatója szerint.

Az állami bankok már bejelentkeztek a Raiffeisen lengyel leányáért

A lengyelek legnagyobb bankja, a PKO és a lengyel PZU biztosító tulajdonában lévő Alior Bank is benyújtotta ajánlatát a Raiffeisen tulajdonában lévő Polbankra. A problémás frankhitel-portfóliót leszámítva a leánybank 800-1000 millió eurót is érhet, a hírek szerint a Banco Santander, a BNP Paribas és az ING is érdeklődik a Polbank iránt - írja a Reuters.

Ők a legnagyobb nyertesei a tegnap bejelentett devizahiteles csomagnak

A legnagyobb lengyel bank, az állami és tőzsdei tulajdonban lévő PKO lehet a legnagyobb nyertese a tegnap bejelentett devizahiteles csomagnak a korábban keringő "katasztrófa-forgatókönyvekhez" képest - derül ki a Morgan Stanley friss elemzéséből, amely pozitív hatásúnak tartja a csomagot a lengyel piaci környezet szempontjából.

10 éve nem volt ilyen az OTP-nél

Az elmúlt években már hozzászoktunk, hogy a régiós bankokhoz képest az OTP diszkonton forog, csak az volt a kérdés, hogy mennyire "olcsó" a magyar bank a szektortársakhoz képest. Idén azonban nagyot fordult a világ, az OTP nagyot emelkedett, a lengyel bankok pedig nagyot estek, így mostanra az OTP árazása (P/BV) gyakorlatilag összeért a lengyel és a kelet-közép-európai bankok árazásával, előbbire közel 10, utóbbira több mint 9 éve nem volt példa.

Állami cégek a tőzsdén? Jól is elsülhet

A tőzsde a modern piacgazdaság nélkülözhetetlen intézménye, a gazdasági élet szereplői közti hatékony tőkeelosztás egyik legfontosabb szereplője. Legtöbbünkben a tőzsde elsősorban a magáncégek tőkéhez jutását segítő piacként él, és ezáltal a tőzsde és az állami vállalatok közti kapcsolatot csak a magánosítás, a privatizáció jelenti. Holott a tőzsdei jelenlét és az állami tulajdon korántsem egymást kizáró fogalmak, hanem éppen ellenkezőleg. Az alábbiakban ismertétesre kerülő példák mutatják, hogy a tőzsdei megjelenés kiváló eszköz lehet az állami tulajdonban lévő vállalatok számára és általa nemhogy csorbulnak a vállalati profitmaximalizáláson sokszor túlmutató nemzetgazdasági célok, de éppen, hogy elősegíti azok elérését.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Két éve erre a pillanatra vár Oroszország, most úgy érhet célt, hogy a Nyugat csak nézi
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.