Miért gyenge a forint, és mi lehet ennek a vége?

Miért gyenge a forint, és mi lehet ennek a vége?

A forint az előző napokban nagyobb gyengülést mutatott a főbb devizákkal szemben, a jegyzés 395 környékén jár ma reggel. A forintgyengülés mögött a nemzetközi hangulat romlása áll, ami a részvénypiacokat is megviselte, hétfőn idehaza 3% környéki esést láttunk. Az aggodalom fő tárgya az Egyesült Államok, pontosabban az amerikai inflációs kilátások. Nincs új a nap alatt tehát: ahogy tavalyelőtt és tavaly is az év nagy részében, most is a Fed kamatpolitikájával kapcsolatos bizonytalanságok határozzák meg a piacok sorsát, ennélfogva tartós enyhülés is csak akkor jöhet, ha az amerikai kilátások javulnak.

Nagyon elbántak az amerikai tőzsdékkel

Nagyon elbántak az amerikai tőzsdékkel

Az ázsiai piacokon vegyes mozgásokkal telt a reggel, ezt követően azonban Európában kedvező hangulatban indult a nap, délutánra azonban lendületet vesztettek a tőzsdék, és az amerikai piacokon esést látunk, miután a befektetők attól tartanak, hogy a hétvégén Irán megtámadja Izrael. A kedvezőtlen nemzetközi hangulat és a forint gyengülése ellenére jól állja a sarat a magyar tőzsde, elsősorban az OTP céláremelést követő menetelésének köszönhetően.

Hasonló témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.

Magára talált Amerika - A Nasdaq volt a legerősebb

Magára talált Amerika - A Nasdaq volt a legerősebb

Szerdán komolyabb lefordulást láttunk az Egyesült Államokban, miután ismét a vártnál magasabb inflációs adat érkezett. Ennek a piac szempontjából elsősorban az volt az olvasata, hogy mivel az infláció ragadósnak ígérkezik, így még inkább kitolódhatnak a Fed kamatvágásai, amelyekből a jegybank hármat ígért az idei évre. Csütörtökön viszont a vevők ragadták magukhoz az irányítást a tengerentúlon, a vezető részvényindexek a Dow Jones kivételével erősödéssel zárták a napot.

Jött egy kedvező inflációs adat is az USA-ból

Jött egy kedvező inflációs adat is az USA-ból

A márciusi termelői árindex kisebb mértékű emelkedése enyhítheti azokat a félelmeket, hogy az infláció hosszabb ideig maradhat magas szinten, mint azt korábban sok közgazdász előre látta - tudósított a Cnbc.

Ezek az eszközök teljesítettek idén a legjobban és a leggyengébben a tőzsdéken

Ezek az eszközök teljesítettek idén a legjobban és a leggyengébben a tőzsdéken

Nehéz volt mellényúlni idén a tőzsdéken, a világ részvénypiacai kifejezetten jól teljesítettek, és a nyersanyagpiacon is adódtak jó, adott esetben pedig kiemelkedő lehetőségek. A magyar piaci befektetők számára sem volt unalmas az év első három hónapja, hiszen a hazai részvénypiacon több izgalmas sztori is kínálkozott, ráadásul nem a blue chip szegmensben, hanem a midcapek között - míg a nagypapírok többsége alulteljesítő volt a BUX indexhez képest, addig több kisebb kapitalizációjú vállalat részvénye akár 30 százalékot meghaladó árfolyamemelkedést produkált. Megnéztük, mely tőkepiaci eszközök nyújtották az év első három hónapjában a legnagyobb hozamot a befektetők számára, és mely eszközöktől tartotta magát inkább távol a piac.

Ez a kispapír volt március sztárja a magyar tőzsdén

Ez a kispapír volt március sztárja a magyar tőzsdén

65 ezer pont felett, 65 384,6 ponton zárta a Budapesti Értéktőzsde vezető indexe, a BUX a márciusi hónapot, amely ugyan februárhoz képest enyhe, 0,8 százalékos csökkenés, de továbbra is történelmi magasságot jelent. Nagyságrendileg az azonnali részvénypiac forgalma is tartotta a februári szintet – 219,6 milliárd forintot tett ki, amely napi átlagban 11,6 milliárd forintnak felel meg. A legnépszerűbb részvények listájának élén az OTP Bank, a Richter Gedeon és a MOL zárt, 128,9, 42,6 és 23,3 milliárd értékű forgalommal, míg a brókercégek közül a Wood & Company, a Concorde és az ERSTE emelkedett ki. A hónapot mindemellett többek között a Delta Technologies csengetése és a BÉT Mentor életre hívása színesítették.

Nincs semmi rendkívüli ebben a raliban?

Nincs semmi rendkívüli ebben a raliban?

Történelmi szempontból a jelenlegi bikapiac nem olyan kivételes, mondják az HSBC stratégái, akik egyre pozitívabbak az amerikai részvényekkel kapcsolatban - írja a Marketwatch.

Ide kellett idén rakni a pénzt, ha valaki sokat akart keresni a tőzsdén

Ide kellett idén rakni a pénzt, ha valaki sokat akart keresni a tőzsdén

Az idei év is bővelkedik jó tőkepiaci sztorikban, csúcsokat döntöttek a világ vezető részvényindexei, elszállt a bitcoin árfolyama, úgy megnőtt a kakaó ára, hogy már a gyártók kevesebbet raknak belőle az édességekbe, és még sorolhatnánk. Közben azért a gyengébbik oldalon is történtek események, a kínai piac ugyan életjeleket mutat, a helyi részvénypiacok szenvedése továbbra sem ért véget, és a dollárral szemben jellemzően a világ vezető devizái, valamint a forint is komlyabb mértékben gyengült. Megnéztük, mi mozgatta idén a tőzsdéket, és mely eszközök eddig az idei év legnagyobb nyertesei és vesztesei.

Equilor Alapkezelő: nem sieti el a Fed a kamatvágást

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az Equilor Alapkezelő írását olvashatják:

Vissza 1995-be: az időgép megmondhatja, mi fog most történni a piacokon!

Vissza 1995-be: az időgép megmondhatja, mi fog most történni a piacokon!

Jelenleg a befektetők a puha landolás (soft landing) forgatókönyvet árazzák Amerikában, amikor az infláció recesszió nélkül marad kordában. Ez viszonylag ritka: legtökéletesebb formájában 1995-ben valósult meg Amerikában, és az akkori jegybankelnököt Alan Greenspant a „halhatatlanok”, de legalábbis a „legendák”  közé emelte. Az akkori és a mai helyzet között több hasonlóság is látszik, így érdemes - persze kitérve a különbségekre is – párhuzamot vonni és megvizsgálni, hogy az egyes eszközosztályok akkor hogyan teljesítettek, és mi lehet ebből releváns a jelenre nézve is.

Elstartoltak az új indexek a magyar tőzsdén!

Elstartoltak az új indexek a magyar tőzsdén!

Elindult a Budapesti Értéktőzsde XTEND indexe, amely az Xtend platformon jelen lévő kibocsátós részvényeinek teljesítményét tükrözi, napi számítás mellett. Emellett pedig a közép-európai piacokat lekövető CETOP index is elstartolt. - áll a BÉT közelményében.

A világjárvány berobbanása óta nem okoztak ekkora csalódást az európai cégek

A világjárvány berobbanása óta nem okoztak ekkora csalódást az európai cégek

Négy éve nem múlták alul akkora arányban az elemzői várakozásokat az európai vállalatok, mint a mostani negyedik negyedéves gyorsjelentési szezonban, ami arra utal, hogy a fogyasztói kereslet lassulása rányomja a bélyegét a vállalati profitokra – tudósított a Bloomberg. Egyes szektorok persze ebben a tekintetben is jobban teljesítenek, a technológiai cégek például kifejezetten nagy arányban verik meg az elemzői konszenzust, viszont az iparvállalati szegmensben lassan már trendszerűvé válik az alulteljesítés.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Így alakul péntektől a benzin ára
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel megújult, mobilbaráthírleveleinkre és járjon mindenki előtt.