Díjbevétel-növekedésben a 2008-as pénzügyi válság óta a legjobb évét produkálta tavaly a globális biztosítási szektor, ebben azonban közrejátszott a még 2023-ban is igen magas infláció – állapítja meg az Allianz friss jelentésében, amelyből az is kiolvasható: az életbiztosítások frontján Ázsia számít a legnagyobb piacnak. Az előttünk álló évek dinamikáját ugyan a gazdasági növekedés fogja meghatározni, a mesterséges intelligencia térnyerése azonban ugrásszerű javulást hozhat a költségmegtakarításban és a hatékonyság növelésében.6
„Riasztó" veszteségeket könyveltek el 2022-ben a világ biztosítói a természeti katasztrófák miatt, kockázati modelljeik nem tudtak ezekkel lépést tartani - áll a Capgemini tanácsadó cég szerdán közzétett jelentésében.
Jócskán nőtt az idei első fél évben a Generali biztosító működési eredménye és nyeresége – derült ki az olasz vállalat jelentéséből.
Messze az inflációtól elmaradó mértékben, 6,6%-kal növekedett a magyar biztosítási piac díjbevétele az első negyedévben. A biztosítók első negyedéves nyeresége 20-ról 7 milliárdra olvadt, amiben a tavaly bevezetett és karácsonykor megemelt, az év egészében mintegy 90 milliárd forintra rúgó pótadónak is komoly szerepe lehetett. A kötelező biztosításokra vonatkozó adatok alapján az üzemanyag-drágulás miatt jelentősen visszaeshetett Magyarországon az autóhasználat.
A természeti katasztrófák mintegy 72 milliárd dolláros anyagi kárt okozhattak világszerte az első félévben - derült ki a Swiss Re svájci biztosítótársaság kedden közzétett első becsléséből.
Megközelíthetik az egymilliárd forintot a hétvégi viharok miatti károk az előzetes adatok alapján; a biztosítók további kárbejelentésekre számítanak.
A tavalyi német árvizek okozta 40 milliárd dolláros gazdasági kár háromnegyedére nem volt biztosítás – írja a Bloomberg a Munich Re viszontbiztosító friss adataira hivatkozva, amelyek szerint 280 milliárd dollárba kerülhettek a természeti katasztrófák tavaly a világnak, ebből 120 milliárd dollárt álltak a biztosítók.
Szeptember 1-jével ismét működik a CIG Pannónia leánybiztosítója, a CIG EMABIT, amely korábban olaszországi veszteségek és a biztosító tőkehelyzetének ezzel összefüggő megingása miatt függesztette fel értékesítését, és adta el portfóliójának döntő részét. Idén csak a vállalatok, jövőre viszont már a lakosság számára is kínálnának vagyon- és felelősségbiztosításokat.
A CIG Pannónia másfél évtizeddel ezelőtti megálmodása után újra egy nagy hazai biztosító létrehozásának gondolata foglalkoztatja az Aegon-ügy kapcsán Horváth Bélát, a biztosítási szakma doyenjét. A Glória Biztosító és a Nationale-Nederlanden egyik alapítójával, az Aviva és a CIG Pannónia egykori első emberével azt jártuk körbe, miért éri meg Magyarországnak megakasztania egy nagy, tisztán piaci tranzakciót, amilyen a 830 millió eurós VIG-Aegon-deal lett volna. Interjú.
Európában kitartott az emelkedés.
Hosszú távú járatok teljesítésére képes repülőt vettek át.
Megszólalt a Fővárosi Főügyészség.
Közben nagy kérdés, mi lesz a dollárral.
Az újabb gázai offenzíva miatt.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit
A Moody's leértékelése új fejezetet nyithat.