Nem változott tavaly Magyarországon az adóék mértéke az egyedülálló, átlagbért kereső, gyerek nélküli munkavállalók számára. A 2022-es helyzethez hasonlóan ebben a háztartási kategóriában a teljes munkaerőköltség 41,2%-át tette ki az állami elvonás hazánkban, ami jelentősen meghaladja az OECD 34,8%-os átlagát– derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) napokban megjelent Taxing Wages 2024 című kiadványából. A jelentés szerint a gyermekes háztartások mindegyik kategóriájában azonban nőtt az adóék mértéke 2023-ban az előző évhez képest. Az RSM adótanácsadója segítségével adunk magyarázatot a szokatlan jelenségre.
Új társadalmi csoportnak üzent Orbán Viktor miniszterelnök, nem sokkal az április 3-i parlamenti választások előtt. Vizsgálódásaink alapján nem véletlen ugyanakkor, hogy adócsökkentési ígérettel vette célba a gyerek nélküli, átlagbérrel rendelkezőket. Ők ugyanis - tekintettel a gyerekeseknek kifizetett szja-visszatérítésre, és a családosoknak járó jelentős lakástámogatásokra - relatív vesztesnek érezhetik magukat, most épp minden korábbinál erőteljesebben.
2018-ban átlagosan kevesebb adó és járulék terhelte a legfejlettebb gazdaságok lakóinak jövedelmét - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet évente összeállított Taxing Wages idei összeállításából. A részletekből az is kiolvasható: az egyedülálló munkavállalók adóéke Magyarországon csökkent az egyik legnagyobb mértékben tavaly, nemzetközi összehasonlításban azonban még mindig magas az így számolt adóterhelés.
Magyarország a 2016-os 39,3% után tavaly 38,4%-os adócentralizációs rátát mutatott fel, ezzel a legnagyobb mértékben nálunk csökkent az adóterhelés az EU-ban - derül ki az Eurostat mai jelentéséből. A mutató az unióban kissé nőtt, 41,2%-ról 41,4%-ra, vagyis a magyar terhelés átlag alatti. Ugyanakkor a közvetlen versenytársnak számító régiós országok között még mindig a magyar mutató a legmagasabb.
Az emberek egy negyedévet minden évben csak az államnak dolgoznak az OECD országokban - derült ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) friss kiadványából. A lista élén Belgium, Németország és Dánia végzett, miközben Chile és Mexikó lakói alig fizetnek adót és járulékot a fizetésük után. Magyarország már nincs a dobogón, de még azok közé az országok közé tartozik, ahol magas a munkára rakódó adóteher.
2016-hoz képest idén 12 nappal hamarabbra, július 5-re esik az adószabadság napja, vagyis a nap, amikortól a munkavállalók már saját maguknak, és nem az államnak keresik a pénzt. Azonban ezzel az EU-ban még így is a nagyon magas adóterheléssel jellemezhető országok közé tartozunk.
Tavaly a magyar állam keményebben adóztatott, mint Norvégia és Luxemburg, és a kelet-közép-európai régióban is mindenkinél magasabb az adóterhelésünk. Ráadásul az adók évről évre emelkednek: az utóbbi tíz évben az adócentralizáció növekedése az egyik legnagyobb volt az Európai Unió országai között.
A H5N1 most Kambodzsában terjed.
Korábban generátorról működött a létesítmény.
A közelmúltbeli jogszabályi változások miatt lépett a szolgáltató.
Az invazív szúnyogfajok megjelenésével új kórokozók is felbukkanhatnak.
10 milliárd forintos támogatással mentenék meg a nyarat.
Így termelj, tárolj és válj le a hálózatról egyszer és mindenkorra!