A kínai hatóságok legalább 8 milliárd jüan (1,1 milliárd dollár) bírságot fognak kiszabni az Ant Groupra, ami a fintech vállalat évek óta tartó szabályozási felülvizsgálatának végét jelenti. A PBOC, amely az Ant 37 milliárd dolláros tőzsdei bevezetésének 2020 végi leállítása után vezette az átalakítást, várhatóan hamarosan nyilvánosságra hozza a döntését. Ez a büntetés, amely az egyik legnagyobb, amelyet valaha egy internetes vállalatra szabtak ki Kínában, megnyitja az utat az Ant előtt, hogy pénzügyi holding társasági engedélyt szerezzen, és potenciálisan felélessze a tőzsdei debütálásra vonatkozó terveit - írja a Reuters.
Közel egy évnyi külföldön tartózkodást követően visszatért Kínába az Alibaba alapítója, Jack Ma, aki azt követően tűnt el a nyilvánosság elől, hogy 2020-ban keményen kritizálta a kínai szabályozó hatóságok intézkedéseit.
Ahogy a hétvégén már beszámoltunk róla, Jack Ma lemond az Ant Group irányítási jogairól és a "háttérbe húzódik" azt követően, hogy Kínában korábban példátlan szigorral léptek fel a technológiai cégekkel szemben. A befektetők kifejezetten jól fogadták a fejleményeket, az Ant Group jövőbeli tőzsdére lépésének esélyét vélhetően növelő bejelentés után nagyot ralizik a Ma által alapított Alibaba részvénye.
Jack Ma lemond az Ant Group irányítási jogairól, mivel a milliárdos inkább a visszavonulást választja azt követően, hogy Kínában példátlan szigorral léptek fel a technológiai cégekkel szemben – számol be a hírről a Bloomberg.
A kínai székhelyű vállalatok amerikai tőzsdén jegyzett részvényeinek árfolyama nagyot emelkedett a pénteki kereskedés előtti órákban, miután a Reuters arról számolt be, hogy a kínai központi bank elfogadta az Ant Group pénzügyi holding létrehozására irányuló kérelmét.
A decentralizált kripto-szuperpénzből könnyen lehet, hogy egy újabb digitális megfigyelőeszközt készítenek Kínában, és a projekttel a túl nagyra nőtt kínai fintech-szektornak is határokat szabna a hatalom. Ez lehet a következő lépés abban a játszmában, amelyben Jack Ma világraszóló IPO-ját megfúrták, és letörték a milliárdos szarvait.
Jack Ma, az Alibaba és az Ant Group alapítója Kína leggazdagabb embere és az ország tech-szektorának egyik legismertebb és legbefolyásosabb szereplője. Hatalma olyannyira nagyra nőtt, hogy úgy gondolta, mielőtt levezényli az emberiség történelmének legnagyobb tőzsdei bevezetését, nyilvánosan is szembehelyezkedhet a kínai kommunista párt hatalmával. Kína viszont ismét bebizonyította, hogy a rengeteg innováció és a gyorsan robogó gazdaság mellett még mindig egy brutális, autokratikus rezsim, ahol még az ország technológiai fellendülésének egyik szülőatyjától sem tűrik meg a kritikát. Jack Ma ellen szabályos leszámolást indított a Párt: lelőtték az Ant nagyszabású IPO-ját, vizsgálatot indítottak az Alibaba ellen, még az is felmerült, hogy egyszerűen szétszedik a techguru hatalmassá hízott üzleti birodalmát. Jack Ma pedig a vizsgálatok árnyékában egyszerűen eltűnt.
Két hónapja nem jelent meg nyilvánosan sehol Jack Ma, Kína leggazdagabb embere. Az üzletember október végén magára haragította a kínai kommunista pártot, azóta nem látták.
Hétfőn tovább folytatódott az Alibaba árfolyamának mélyrepülése a hongkongi tőzsdén, miután a kínai központi bank a hétvégén sürgette a cég leányvállalataként működő Ant Groupot a pénzügyi szabályozási jogsértések javítására.
Az Ant Group 37 milliárd dolláros tőzsdei bevezetését mind Sanghajban, mind Hongkongban drámai lépés keretében felfüggesztették, alig két nappal a történelem eddigi legnagyobb tőzsdei debütálása előtt.
Figyelmeztette a kínai állam az ország egyik legnagyobb fintechcégét, az Ant Groupot. Amiatt aggódnak, hogy a vállalat gyors növekedése és a közelgő IPO, ami a történelem legnagyobbja lesz, egyre nagyobb felügyeleti kockázatot hordoz magában.
Óriási érdeklődés övezi a kínai fintech cég, az Ant Group IPO-ját, amely a történelem legnagyobb elsődleges részvénykibocsátása. A kibocsátás következtében a cég piaci kapitalizációja meghaladja a 300 milliárd dollárt, így a frissen tőzsdére lépő cég nagyobb, mint az Egyesült Államok legnagyobb bankja, vagy mint Finnország GDP-je, csak hogy néhány példát említsünk.
34,4 milliárd dollárt szeretne bevonni az Ant Group tőzsdei bevezetésén keresztül; a világtörténelem legnagyobb IPO-ja egyszerre a sanghaji és a hongkongi tőzsdén is megtörténik majd – írja a Reuters.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Átfogó dróntámadás érte Oroszország területét.
Az amerikai kötvényhozamok meredeken emelkednek.
Csorba Gyulával és Lackó Péterrel beszélgettünk.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit