Az Nvidia kiemelte, hogy a DeepSeek kínai AI vállalat fejlesztései jól példázzák az amerikai vállalat chipjeinek hasznosságát, és előrevetítik a jövőbeli kereslet növekedését termékeik iránt - írja a Reuters.
2024 egyik legfontosabb tőzsdei sztorija az Nvidia menetelése volt. Az AI zászlóshajójának árfolyama rakétaként lőtt ki az izgalmasabbnál izgalmasabb bejelentések hatására, akkora lett az őrület a részvény körül, hogy az Nvidia többször is a világ legértékesebb tőzsdei cégévé vált. Egy ilyen ralit követően mindenki más székből nézheti a sztorit, de a kérdőjel ugyanaz: „Most már el kéne adni az Nvidiát?" vagy: „Már lekéstem erről a sztoriról?" Elemzésünkben megnézzük, hogy mi fűtheti tovább idén is a ralit az Nvidiánál, de kitérünk a részvény körüli legfontosabb kockázatokra is, illetve utánajárunk, hogy mit gondolnak jelenleg a vállalatot követő elemzők az Nvidiáról.
A mesterséges intelligencia térnyerése újabb globális chiphiányt okozhat a Bain & Company tanácsadó cég szerdán közzétett jelentése szerint. A kereslet megugrása elsősorban az AI-ra összpontosító félvezetőket, valamint az AI-képes okostelefonokat és laptopokat érintheti - számolt be a CNBC.
Az Európai Unió vizsgálja a mesterséges intelligencia chipekkel kapcsolatos állítólagos versenyellenes visszaéléseket. A lépés különösen fájdalmas lehet a piac legnagyobb szereplőjének, az Nvidiának – számol be a hírről a Bloomberg.
Új történelmi csúcsra emelkedett szerdán az Nvidia árfolyama, a chipgyártó korábbi menetelését a kriptodeviza lufi kipukkadása szakította meg, azonban azóta rendkívűl meggyőző növekedést mutat a cég, a fundamentumok alapján idén tovább emelkedhet az árfolyam, hiszen a társaság termékeit rengeteg szegmensben használják, és a 2020-as évre is jut még muníció, hiszen új GPU-t készül a piacra dobni a cég, ami még nagy fejfájást okozhat a versenytársaknak. Az időzítéssel érdemes óvatosnak lenni, mostanra rendkívül túlvetté vált az Nvidia.
A portugál hálózati üzemeltető szerint.
Az OXO Technologies vezére a Business podcast vendége volt.
Csányi Péter veszi át édesapjától a vezérigazgatói pozíciót.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.