Az elmúlt négy év során a kenyér ára Magyarországon majdnem háromszorosára nőtt, ezzel az ára meghaladja már az uniós átlagot is, ebben pedig már a kiskereskedelem különadóztatásának is van szerepe - számolt be a RTL. A csatorna által megkérdezett pékség szerint a béremelések miatt további áremelkedésre kell felkészülni.
Francia kutatók szerint csökken az arc vonzereje, ha nő a vércukorszint és az inzulin, így reggelire jobb elfelejteni a péksüteményt és a gyümölcslevet – számol be a hírről a The Guardian.
A kenyér inflációja az egyik legfájdalmasabb az élelmiszer-dráguláson belül, ugyanis jövedelmi szinttől függetlenül - már csak kulturális okok miatt is - minden háztartás kosarában megtalálható, azt helyettesíteni nem nagyon lehet. Magyarországon a kenyér európai és régiós összevetésben is brutális mértében drágult az elmúlt években.
Az ételallergiások által leggyakrabban fogyasztott laktóz- és gluténmentes termékek és a marhahús is bekerül a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett online Árfigyelő rendszerbe. Így január közepétől már összesen 78 termékkategóriában hasonlíthatják össze az árakat a vásárlók - derül ki a GVH közleményéből.
Enyhén drágult az idei bécsi karácsonyi vásár a tavalyi árakhoz képest: elsősorban az ételekért kell többet fizetni, a kenyérrel kínált kolbász például 6-7 euró helyett idén már 8 euróba kerül – derül ki a Telex tudósításából.
A brit Lidl úgy döntött, hogy egy panasz nyomán átnevezi egyik kenyerét, hogy egyértelművé tegye: az elsősorban nem kovászos kenyér - számolt be a Grocery Gazette.
Június 1-jétől, azaz mától elindult a kötelező akciózás a kereskedelmi üzletekben, az élelmiszereknél 20 termékkategóriában számíthatnak a vásárlók árleszállításokra - írja a Gazdaságfejlesztési Minisztérium.
Ukrajnából folyamatosan egyre nagyobb mennyiségű gabona, elsősorban búza és kukorica érkezik a keleti határunkon keresztül, amely lenyomta a hazai gabonaárakat. Tömegesen lehetetlenülnek el a gazdák és az állattenyésztés után a növénytermesztés is lejtőre kerül - hívja fel a figyelmet a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ).
A kenyérárak októberben tovább drágulnak a liszt ára miatt - nyilatkozta az RTL Híradónak a Magyar Pékszövetség elnöke.
Magyarországon 66 százalékkal volt drágább a kenyér augusztusban, mint egy évvel ezelőtt - derült ki az Eurostat adataiból. Ezzel messze nálunk volt a legnagyobb drágulás az EU-ban, a második helyezett Litvániában csupán fele ekkora volt a kenyérár-emelkedés.
Ha időben nem jön meg a csapadék, akkor a jövő évi termés is veszélybe kerül, hiszen nem tudnak műtrágyázni, talajt előkészíteni és vetni a gazdák - jelezte Sabján Krisztián, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) megyei elnöke.
Ezer forintnál is többe kerül nehány héten belül a legolcsóbb kenyér kilója, a jobb minőségűek pedig még drágábbak lesznek - írja a Telex, amely a drágulást az alapanyagok és az energia árának rohamos emelkedésével magyarázza.
Az energiaköltségek emelkedése, az aszály és a gyenge gabonatermés következtében akár 30-40 százalékkal is tovább drágulhat a kenyér a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége számításai szerint – hangzott el az ATV HÍradójában.
Az egyik leginkább dráguló termék Magyarországon a kenyér, a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint a fehér kilójáért már májusban átlag 577 forintot kértek. 47%-kal többet, mint egy évvel korábban - hangzott el az RTL Híradóban, amelyből az is kiderült, hogy a zsemle darabja átlagosan 45 forint, ez pedig majdnem másfélszeres növekedés tavalyhoz képest.
Az energiaárak elszabadulása és az aszály már-már megoldhatatlan feladat elé állítja a malom- és sütőipari szereplőket. A cégvezetők szerint aki nem tudja ezeket a pluszköltségeket minél gyorsabban elismertetni az áraiban, az gyorsan tönkremehet.
Továbbra is visszatartják a búzát a gazdák, emiatt pedig tovább emelkedik a gabona és a liszt ára is, szerdától pedig árat emelnek a malmok, ezért a kenyér és péksütemény jelentősen drágul majd - derül ki az ATV riportjából. A gazdák a megnövekedett energiaárak miatt szeretnék emelt áron eladni a készleteiket.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Hová "szivárgott el" 5000 milliárd forint?
Európában kitartott az emelkedés.
Potenciális összeomlásról, új polgárháborúról beszélt.
Elárulta, korábban miért ismerte el Nicușor Dan győzelmét.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?
Az energiaügyi miniszter értékelte Magyarország energiaszuverenitási törekvéseit
A Moody's leértékelése új fejezetet nyithat.