Vannak a világon olyan városok, amelyekben rengeteg dollármilliomos él: New Yorkban például 384 500 ilyen ember van. Vannak olyan városok is a világon, ahol gombamód nőnek ki a milliomosok a földből, és egy friss jelentés arra is rávilágít, melyek a legdrágább városok a világon. Utóbbiban például Európa vezet.
Elon Musk a világ, Mészáros Lőrinc Magyarország leggazdagabb embere a Forbes friss listája szerint. Utóbbi majdnem bekerült a világ 1000 leggazdagabbja közé.
A TikTokot tulajdonló ByteDance alapítója, Zhang Yiming lett Kína leggazdagabb embere 57,5 milliárd dolláros vagyonával, megelőzve az ásványvíz-mágnás Zhong Shanshant és a Tencent Holdings társalapítóját, Ma Huatenget - tudósított a Bloomberg.
Ismét Mészáros Lőrinc lett a leggazdagabb magyar, akinek vagyona elérte az 1241,8 milliárd forintot - derül ki a Forbes listájából. A hazai listán először fordul elő, hogy valakinek a vagyona meghaladja az 1000 milliárd forintot. Nézzük, ki hol áll a listán.
Zhang Yiming, a ByteDance alapítója 49,3 milliárd dolláros vagyonával átvette a vezetést a kínai gazdagok listáján. A kedden közzétett éves rangsor szerint Zhang megelőzte az eddigi listavezető Zhong Shanshant, miközben az ingatlanpiaci és megújuló energiaszektorbeli szereplők vagyona jelentősen csökkent - számolt be a Reuters.
Azt sokan tudják, kik a világ leggazdagabb emberei, de azt már kevesebben, hogy hány évesek a világ legidősebb milliárdosai. Gyűjtésünk szerint bizony bőven vannak 100 év felettiek is dollármilliárdos vagyonnal, és sokat elárul a listáról, hogy a top10-ben lévők átlagéletkora meghaladja a 99 évet.
A vagyon koncentrációja a dollármilliárdosoknál egyre nagyobb aggodalmat okozott az elmúlt években, mivel egyre nagyobbak a társadalmi egyenlőtlenségek. A progresszív adóztatás sem kezeli ezt a problémát, mert az ultragazdagok a jövedelmükhöz képest kevesebb adót fizetnek, mint más társadalmi csoportok – állítja Gabriel Zucman, a Paris School of Economics professzorra, aki egy összehangolt minimumszabvánnyal orvosolná a problémát. A G20-aknak bemutatott előterjesztésében a dollármilliárdosok vagyonának legalább 2%-át adóztatná meg minden évben, így több száz milliárd dollárral növelve évente a költségvetések bevételeit. Bár kimondva egyszerűnek hangzik a terv, hogy az ultramilliárdosokat megsarcolják, valójában számos kihívással járna a lépés.
Oroszország leggazdagabb üzletembereinek vagyona 28,749 milliárd dollárral nőtt 2024 eleje óta - derül ki a Bloomberg Billionaires Indexből.
Az amerikai Lindsey Graham republikánus szenátor vasárnap este adott interjút a CBS News Nation című műsorának, amelyben az ukrajnai háborúval kapcsolatban is kifejtette a véleményét - szemlézte a Newsweek.
Az Egyesült Államokban nagyjából 15%-kal nagyobb vagyon kell ahhoz, hogy valaki a leggazdagabb 1% körében tudja magát, mint egy éve – ez derül ki egy friss felmérésből. A legnehezebb dolga azoknak van, akik Monacóban élnek – számol be a hírről a Bloomberg.
Gautam Adani visszaszerezte Ázsia leggazdagabb emberének címét, megelőzve Mukesh Ambanit a Bloomberg Billionaires Index adatai alapján - számolt be a CNBC.
Egykor a világ leggazdagabb embere volt Carlos Slim mexikói üzletember, de 12 évnek kellett eltelnie ahhoz, hogy vagyona átlépje a 100 milliárd dollárt – írja a Bloomberg.
Abu-Dzabi egyre népszerűbb vagyoni központ a milliárdosok számára, sokan speciális célú vállalatokat (SPV) hoznak létre az emírség nemzetközi pénzügyi központjában – számolt be a Bloomberg.
A Chanel-örökös Gerard Wertheimer lett a leggazdagabb svájci lakos, vagyonát 42 milliárd svájci frankra becsüli a Bilanz magazin – írja a Bloomberg.
Az Oxfam kutatása szerint világ leggazdagabb 1 százaléka ugyanannyi szén-dioxid-kibocsátásért felelős, mint a legszegényebb 66 százalék - írja a CNBC.
Ahogy a globális minimumadóval a társaságok adóoptimalizációja és -elkerülése ellen közös nevezőre jutott a világ, úgy most a leggazdagabb magánszemélyek trükközéseire is lecsaphatnak világszerte. Egy friss kutatás szerint, ha a világ 2750 milliárdosának vagyonára 2%-os adókulcsot alkalmaznának, évente mintegy 250 milliárd dollárnyi plusz bevétellel gazdagodhatnak a költségvetések. A Nobel-díjas közgazdász, Joseph Stiglitz egy globális összefogást javasol, és több jel is abba az irányba mutat, hogy kemény idők jönnek a legvagyonosabbakra.
És ez még a kevésbé elborult módosítások egyike.
Zajlik a magyar bankszektor legnagyobb éves találkozója.
Surányi György, Zsiday Viktor és Balatoni András beszélgetését Madár István moderálta.
Az amerikai kötvényhozamok meredeken emelkednek.
Megjött a figyelmeztetés, mutatjuk a térképet.
A gyepek és méhlegelők körül mindig forró a hangulat, de a tét sokkal nagyobb a lakók igazánál.
Körvonalazódik, mihez kezdtek a magyarok a felszabaduló megtakarításaikkal.
Eltűnik az egyik legfontosabb bevétel?