Délután folytatódtak az izraeli támadások Irán ellen: ezúttal az északi Kelet-Azerbajdzsán nevű tartományt vették célba a zsidó állam csapásmérő erői. Az incidensről szinte hihetetlen felvétel jött: Izrael Heron drónja gyakorlatilag háborítatlanul röpköd a fontos reptérnek is otthont adó Tabriz város térségében.
Ma hajnalban komplex és átfogó támadást indított Izrael a régóta rivális Irán ellen: nukleáris létesítmények, katonai bázisok, tábornokok és tudósok egész sorozatát likvidálták. Az információk még érkeznek a károkról, de annyit már most tudni lehet, hogy a csapás kifejezetten súlyos, még úgy is, hogy minden jel arra mutat, hogy a zsidó állam nemhogy amerikai támogatás nélkül, de Donald Trump elnök kérése ellenére támadta meg a perzsa országot.
A hajnali izraeli légicsapások után annak rendje és módja szerint el is kezdtek megjelenni a videók az akcióról.
Titkos művelet során Izrael legendás kémjének, Eli Cohennek több ezer dokumentumát és személyes tárgyát vitte Szíriából Izraelbe – jelentette be vasárnap délután az izraeli titkosszolgálat, a Moszad.
A Heszbollah Libanonból dróntámadást intézett Benjamin Netanjahu miniszterelnök háza ellen a Földközi-tenger partján fekvő Cézárea városban izraeli kormányzati források szerint.
A Hezbollah terrorszervezet tegnap ballisztikus rakétát lőtt ki Izrael középső része ellen. A csoport állítása szerint a lövedék 500 kilogrammos robbanófejet hordozott - számolt be a Times of Israel.
A hét folyamán sorra robbantak fel a libanoni Hezbollah által biztonságosnak hitt kommunikációs eszközök: először csipogók, később walkie-talkie-k detonációjáról lehetett olvasni. Bár Izraeltől nem áll távol az, hogy hasonló támadásokkal tegye el láb alól az ellenfeleit, a mostani művelet egy sokkal komolyabb akciót, a Hezbollah elleni nyílt háborút is előjelezheti. Nézzük, milyen esélyekkel szállna szembe Jeruzsálem az iszlamista szervezettel.
Az izraeli titkosszolgálat azért robbantotta fel a Hezbollahnak kiosztott csipogókat, mert féltek tőle, hogy a libanoni iszlamista szervezet lefüleli annak tényét, hogy a kommunikációs eszközökbe robbanószert telepítettek – tudta meg az Axios.
Izrael áthelyezi műveleti tevékenységeinek központját északra, a libanoni határra – jelentette be ma Joav Gallant izraeli védelmi miniszter.
Tegnap csipogók ezrei, ma walkie-talkie rádiótelefonok százai robbantak fel váratlanul Bejrútban, Libanon fővárosában.
Július 31-én villámcsapásként érkezett a hír, mely szerint egy robbanásban életét vesztette Iszmail Hanijeh, a Hamász politikai ágának vezetője és a terrorszervezet legbefolyásosabb tagja. A feszültséget tovább fokozta, hogy a detonációra egy teheráni szállodában került sor. Irán azonnal felvonta a bosszút szimbolizáló vörös zászlót, a különféle nyugati hírszerző ügynökségek pedig egész augusztusban arról közöltek híreket, hogy „a következő héten” már biztosan támadás fog indulni Izrael ellen. Az iráni válaszcsapás egyelőre elmaradt, de miért? Itt van három lehetséges magyarázat Teherán tétlenségére.
Izraeli titkosszolgálati források szerint a Moszad két, átállt iráni ügynök segítségével hajtotta végre Iszmail Haníjé Hamász-vezető meggyilkolását Teheránban. A művelet részleteit most először hozta nyilvánosságra a The Jewish Chronicle.
Ma hajnalban életét vesztette Iszmail Hanijeh, a gázai Hamász politikai vezetője. Hanijeh halálának körülményei egyelőre nem tisztázottak, de néhány felvétel arról tanúskodik, hogy két izraeli Spike rakéta végzett bele, ez pedig mérhetetlenül kellemetlen lenne Irán számára.
Az iszlamista Hamász szélsőséges szervezet elutasította Izrael október 7-én a Gázai övezetbe hurcolt túszokat palesztin biztonsági foglyokra kicserélő és fegyverszüneti javaslatát - jelentette az izraeli külföldi biztonsági szolgálat, a Moszad vasárnap.
Konstruktív tárgyalás folyt Párizsban egy estleges tűzszünetről a Gázai övezetben és az elhurcolt izraeliek szabadon engedéséről, de jelentős szakadékok tátonganak az egyes álláspontok között - közölte vasárnap Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök hivatala.
Az iráni Forradalmi Gárda közölte, hogy megtámadták Izrael "kémközpontját" az Irak területén található kurdisztáni régióban, továbbá Szíriában is csapást mértek az Iszlám Állam pozícióira. Az Erbílre kilőtt rakéták az amerikai konzulátus közelében lévő gazdag negyedben csapódtak be.
Visszatér a fosszilis energia az EU-ban, itt vannak a meglepő okok.
Nagyon mérgesek Trumpra.
Ahogy megtette a bejelentését, azonnal elindult az árak emelkedése.
A vámbejelentésekre figyelnek a befektetők.
A Schneider Electric európai HR vezetőjét kérdeztük.
A kriptobefektetések "kriminalizálása" ellen szólalnak fel.
A Xiaomi autója árnyékot vethet a Porsche modelljeire is.
A szomszéd felvételét nagy viták övezik.
Ennyire erős a verseny?