A hét folyamán sorra robbantak fel a libanoni Hezbollah által biztonságosnak hitt kommunikációs eszközök: először csipogók, később walkie-talkie-k detonációjáról lehetett olvasni. Bár Izraeltől nem áll távol az, hogy hasonló támadásokkal tegye el láb alól az ellenfeleit, a mostani művelet egy sokkal komolyabb akciót, a Hezbollah elleni nyílt háborút is előjelezheti. Nézzük, milyen esélyekkel szállna szembe Jeruzsálem az iszlamista szervezettel.
Az izraeli titkosszolgálat azért robbantotta fel a Hezbollahnak kiosztott csipogókat, mert féltek tőle, hogy a libanoni iszlamista szervezet lefüleli annak tényét, hogy a kommunikációs eszközökbe robbanószert telepítettek – tudta meg az Axios.
Izrael áthelyezi műveleti tevékenységeinek központját északra, a libanoni határra – jelentette be ma Joav Gallant izraeli védelmi miniszter.
Tegnap csipogók ezrei, ma walkie-talkie rádiótelefonok százai robbantak fel váratlanul Bejrútban, Libanon fővárosában.
Július 31-én villámcsapásként érkezett a hír, mely szerint egy robbanásban életét vesztette Iszmail Hanijeh, a Hamász politikai ágának vezetője és a terrorszervezet legbefolyásosabb tagja. A feszültséget tovább fokozta, hogy a detonációra egy teheráni szállodában került sor. Irán azonnal felvonta a bosszút szimbolizáló vörös zászlót, a különféle nyugati hírszerző ügynökségek pedig egész augusztusban arról közöltek híreket, hogy „a következő héten” már biztosan támadás fog indulni Izrael ellen. Az iráni válaszcsapás egyelőre elmaradt, de miért? Itt van három lehetséges magyarázat Teherán tétlenségére.
Izraeli titkosszolgálati források szerint a Moszad két, átállt iráni ügynök segítségével hajtotta végre Iszmail Haníjé Hamász-vezető meggyilkolását Teheránban. A művelet részleteit most először hozta nyilvánosságra a The Jewish Chronicle.
Ma hajnalban életét vesztette Iszmail Hanijeh, a gázai Hamász politikai vezetője. Hanijeh halálának körülményei egyelőre nem tisztázottak, de néhány felvétel arról tanúskodik, hogy két izraeli Spike rakéta végzett bele, ez pedig mérhetetlenül kellemetlen lenne Irán számára.
Az iszlamista Hamász szélsőséges szervezet elutasította Izrael október 7-én a Gázai övezetbe hurcolt túszokat palesztin biztonsági foglyokra kicserélő és fegyverszüneti javaslatát - jelentette az izraeli külföldi biztonsági szolgálat, a Moszad vasárnap.
Konstruktív tárgyalás folyt Párizsban egy estleges tűzszünetről a Gázai övezetben és az elhurcolt izraeliek szabadon engedéséről, de jelentős szakadékok tátonganak az egyes álláspontok között - közölte vasárnap Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök hivatala.
Az iráni Forradalmi Gárda közölte, hogy megtámadták Izrael "kémközpontját" az Irak területén található kurdisztáni régióban, továbbá Szíriában is csapást mértek az Iszlám Állam pozícióira. Az Erbílre kilőtt rakéták az amerikai konzulátus közelében lévő gazdag negyedben csapódtak be.
Őrizetbe vettek a török hatóságok 15 embert, akiket azzal gyanúsítanak, hogy kapcsolatban állnak az izraeli Moszad hírszerző szolgálattal, és palesztin civilek elleni támadásokat irányítanak az országban.
Egy forrás szerint Izrael legfontosabb titkosszolgálati szerve, a Moszad vezetője pénteken a katari miniszterelnökkel találkozott Európában – írja a Reuters.
A brit hírszerzéshez köthető hét gyanúsítottat, köztük kettős állampolgárokat vettek őrizetbe az iráni hatóságok az országos kormányellenes tüntetésekkel kapcsolatban - közölte vasárnap az ISNA félhivatalos hírügynökség a biztonsági szolgálatokra hivatkozva.
15 izraeli Moszad-ügynököt vettek őrizetbe a török hatóságok – állítja a török Daily Sabah, egy kormányközeli kap, melyet az izraeli Times of Israel szemlézett.
Tavaly novemberben megölték Mohszen Farizadét, az iráni nukleáris program egyik kulcsfiguráját. Már akkor sokan gyanítottak, hogy az izraeli Moszad csapott le a tudósra, a New York Times a hétvégén pedig részletes elemzést közölt bennfentes információk alapján, melyben megerősítik ezt a feltételezést. A gyilkosság azért is rendhagyó, mert a Moszad úgy ölte meg Farizadét, hogy egyetlen ügynökük sem volt a helyszínen: egy pickup platójára rejtett robotgéppuska végzett az atomtudóssal. A Moszad megpróbált minden bizonyítékot eltüntetni a helyszínről azzal, hogy felrobbantották a gyilkos eszközt, az azonban nem semmisült meg, hanem használhatatlan állapotban az irániak kezére került.
Benjamin Netanjahu, Izrael miniszterelnöke azt mondta a sajtónak, hogy még akár legfontosabb szövetségesükkel, az Egyesült Államokkal is hajlandók összeveszni annak érdekében, hogy meggátolják, hogy Irán atomfegyverhez jusson – írja a Fox News.
Mozgalmasan telt a hétvége is.
Prosztatarákot diagnosztizáltak a volt elnöknél.
Egyelőre nagyon másra utal egy sor jel.
A friss díja kapcsán beszélgettünk vele számos témáról.
Szekeres Viktorral a Gloster Nyrt. alapítójával beszélgettünk
Kilépünk az összeszerelő-üzem szerepből?