A Deutsche Telekom 48,4 százalékra növelte részesedését amerikai leánycéhgében, a T-Mobile US-ben, ezzel újabb lépést tett a szolgáltató többségi tulajdonának megszerzése felé.
Jónéhány részvény, és ágazat van, amelyet megviselt az elmúlt hetek lejtmenete az amerikai részvénypiacon. Ám még közülük is kiemelkednek a telekommunikációs ágazat papírjai, amelyek mára egyértelműen a medve birodalmában bandukolnak. Még a legnagyobb nevek is hatalmas intézményi eladásokat szenvedtek el, ami egyrészt komolyan felteszi a kérdést a hosszútávú befektetők körében is, hogy érdemes-e tartani a részvényeiket. Másrészt sok esetben akár kiváló short lehetőséget biztosítanak, egy amúgy ritkábban előforduló csökkenő trendet követő stratégia által.
A Deutsche Telekom tárgyalásokat folytat a holland leányvállalata, a T-Mobile Netherlands eladásáról, tudta meg egy holland lap, a Financieele Dagblad.
A T-Mobile, az Ericsson és az Intel együttműködésében létrejött az első sikeres 5G alapú adatátviteli és videóhívás 600 MHz-en. Ez a teljesítmény újabb mérföldkőnek számít abban, hogy a vállalatok 5G alapú szolgáltatásokat nyújthassanak az Egyesült Államok egész területén - szerepel az Ericsson cikkében.
A mai mobilhálózatok (4G, 4.5G) alapvetően jól szolgálják ki a jelenlegi fogyasztói igényeket, azonban a virtuális vagy kiterjesztett valóságot használó alkalmazások, az önvezető autózás vagy a távgyógyítás megköveteli a gyorsabb és hatékonyabb kommunikációt lehetővé tevő, 5. generációs (5G) hálózatokat, amelyek kiépítése azonban nem olcsó, ezért is nagy dolog, hogy az egyik legnagyobb amerikai mobilcég, a T-Mobile US most belevág a fejlesztésekbe, és minden idők legnagyobb megbízását adta a Nokiának egy országos 5G hálózat kifejlesztésére.
Újraindultak a T-Mobile US és Sprint fúziójával kapcsolatos tárgyalások, a Reuters iparági forrásokból úgy értesült, hogy ismét az egyesülésről tárgyal a harmadik és a negyedik legnagyobb amerikai mobilszolgáltató, miután tavaly novemberben eredmény nélkül zárultak a két cég közötti egyeztetések.
Az amerikai T-mobile új kampányt indít: a korlátlan családi díjcsomaggal rendelkező ügyfelek ingyen Netflix-előfizetést kapnak.
Újabb fordulat a Deutsche Telekom amerikai leányvállalatánál (T-Mobile US), kiderült ugyanis, hogy az amerikai mobilcégnek (Sprint), amelyikkel összevonták volna, más tervei vannak, elképzelhető, hogy két kábelcéggel (Charter Communications, Comcast) egyesül.
Évekig azért volt érdemes figyelni a Deutsche Telekom (DT) amerikai cégének, a T-Mobile US-nek a sorsát, mert ha azt eladják, akkor a befolyó összeg egy részéből akár a Magyar Telekom részvényeire is költhetne a DT, és akár ki is vezethetik a Magyar Telekomot a tőzsdéről. Ennek a valószínűsége most ismét csökkent, mert a németek abban gondolkodnak, hogy inkább összeolvasztanák az amerikai cégüket egy versenytárssal, a Sprinttel. Ezt egyébként már korábban is tervezték, most azonban úgy látja a DT menedzsmentje, hogy Trump elnöksége alatt nagyobb az esély, mint korábban.
A vártnál jobban teljesített a Magyar Telekom anyavállalata, a Deutsche Telekom az idei első negyedévben, a befektetőket azonban ez nem hatotta meg, közel 2 százalékot veszítettek értékükből a DT papírjai, mivel a befektetők a (főként a nagy volumenű beruházások miatt) cash-flow visszaesése miatt arra számítanak, hogy a DT visszafogja majd osztalékfizetését. Ráadásul a görög leánycégnél is bajok vannak, az ország gazdasági problémái és az éles verseny miatt nagyot esett az ottani leánycég profitja.
Idén a magyar kormány várakozásához képest alacsonyabb, 2,2 százalékos gazdasági növekedésre, év végére 0,75 százalékra csökkenő alapkamatra, és gyengülő forintra számít az Equilor. A részvénypiacokon még néhány hónapig emelkedésre számítanak, addig akár magyar részvényeket is érdemes venni.
A harmadik számú amerikai mobilszolgáltató meg akarja vásárolni a Deutsche Telekom (DT) amerikai leányvállalatát, tudta meg a Wall Street Journal. A T-Mobile USA-ra a korábbi években már több nagyvállalat is kivetette a hálóját, felvásárolni azonban különböző okokból eddig nem sikerült. A tranzakció a Magyar Telekom szempontjából is fontos lehet, hiszen amennyiben a DT kivonul Amerikából, ismét Európára összpontosíthat, és újra fellángolhatnak a Magyar Telekom felvásárlásával kapcsolatos spekulációk.
Azt kellene biztosítani, hogy a klímavédelem ne jelentsen gazdasági terhet.
Figyelmeztette az izraeli hadsereget, és óva intett az antiszemitizmus-kártya bedobásától.
Az OpenAI átalakításáról egyeztetnek, hogy megnyílhasson az út a befektetők előtt.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Diplomáciai nagyüzem zajlik vasárnap, a törökök mindenben készek segíteni.
Mozog az amerikai közvélemény, nem is akárhogy.
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.
Egyre több befektető figyelmét vonzza az agrárium, ami a bizonytalan piaci környezetben az egyik legstabilabb növekedési pályát kínálhatja.
Mi áll a GDP-csökkenés mögött?