Ahogy 2025-be lépünk láthatjuk, hogy idén is izgalmas és sokszínű kiállítások sorakoznak világszerte. Az év folyamán olyan tárlatok kerülnek megrendezésre, amelyek nemcsak új perspektívákat és inspiráló élményeket kínálnak, hanem lehetőséget adnak arra is, hogy a látogatók mélyebb megértést nyerjenek a művészet világáról. A bemutatott kiállítások között szerepelnek a klasszikus festészet mesterei, mint Caspar David Friedrich, a 20. század női művészeinek reprezentatív alkotásai, mint Suzanne Valadon, valamint a kortárs művészet ikonikus alakjai. Emellett különleges tárlatok is várják a látogatókat, amelyek a művészetek és a történelem összefonódását, illetve a különböző kultúrák közötti párbeszédet is reflektálják. A műtárgy.com ajánlójában olyan kiállítások szerepelnek, amelyek az év minden hónapjára különleges élményeket ígérnek a művészetek iránt érdeklődőknek.
A megszokottnál is gazdagabb a következő hetek múzeumi kínálata az osztrák fővárosban; a régi, a modern és a kortárs művészet kedvelőit egyaránt nagyszerű kiállítások várják. A műtárgy.com kiállításajánlója.
2024 eddig jelentős visszaesést hozott a globális műkereskedelemben – amit az egyes piaci szereplők híradásaiból már sejtettünk, most már kőkemény számok bizonyítják.
2023. augusztus 19 – szeptember 17. között volt látogatható a Fajó Alapítvány és az MNB Arts and Culture által szervezett Az Út – Fajó János és a Pesti Műhely címet viselő vándorkiállításának első bemutatója a sanghaji Liu Haisu Művészeti Múzeumban. A műtárgy.com Váradi Mátyást, az Alapítvány kuratóriumi elnökét kérdezte a tárlat létrejöttéről, céljáról, fogadtatásáról, illetve a jövőt érintő lépéseiről.
A művészeti aukciók és vásárok mellett idén ősszel is számos kimagasló kiállítás nyílik meg a világelső művészeti intézmények tereiben. Annak érdekében, hogy a művészetkedvelők ebben a szezonban is könnyen találhassanak az érdeklődésükhöz passzoló programot, a műtárgy.com most kiválogatott tíz nagyszerű tárlatot Európában, amelyre mindenképpen érdemes ellátogatni a következő hetekben, hónapokban.
A népművészet valaha a mindennapok szerves része volt, a mesterségbeli tudás apáról fiúra, anyáról lányra szállt. Az embereket nem tömeggyártott használati tárgyak vették körül, hanem gondos, értő kezek által készített, jelentést hordozó motívumokkal ellátott, míves eszközök, ruhadarabok. Hogyan tekintünk ma, a tömegtermelés, a futószalagon készülő, egyforma és eldobható termékek korában a kézművességre? Van-e helye a népművészetnek a 21. században? A Műcsarnok tárlatát megtekintve alighanem arra a határozott válaszra jut a látogató, hogy van bizony!
Páratlan összefogás a művészeti világban: a Virág Judit Galéria fogadja be és bővíti ki a szentendrei Ferenczy Múzeumi Centrum Deim Pál: Csendek című életműkiállítását, amelyet 2023. február 3. és március 17. között ingyen tekinthet meg a közönség.
A digitalizáció és a mesterséges intelligencia fejlődésévél egyre közelebb kerül az emberiség ahhoz a ponthoz, amikor a gépek fölött elveszti a kontrollt, és egy teljesen újfajta ember–gép reláció jön létre. A szingularitásnak nevezett holtponti állapot utáni időkre a társadalom egyáltalán nincs felkészülve, nincs egyetértés abban sem, hogy ez hosszú távon előnyös vagy inkább hátrányos az emberi civilizáció számára. A diskurzus jóformán el sem kezdődött, a szélesebb körű párbeszéd még várat magára. A művészi kifejezés azonban alkalmas lehet arra, hogy a jelenségre szélesebb körben is felhívja a figyelmet. Ezért a budapesti Ludwig Múzeum „Nem vagyok robot. A szingularitás határán” címmel rendez nemzetközi kiállítást, amely rávilágít az emberiségre elkerülhetetlenül váró folyamatokra. Igyekszik a közbeszéd részévé tenni a szingularitás jelenségét. A szeptember 16-án nyíló kiállítás kapcsán a Portfolio Készman Józsefet, a tárlat kurátorát kérdezte a lehetséges egzisztenciális és társadalmi hatásokról és a művészi kifejezésben rejlő lehetőségekről.
A műtárgy.com szinte már tradíciószerűen egy kiállításajánlóval köszönti a karácsonyt. Ilyenkor olyan tárlatokat ajánlunk, amiket két ünnep között igazán érdemes megnéznie annak, aki izgalmas és értékes művészeti élményre vágyik.
Az inflációs adat után nagy erősödést követett a gyengülés.
Az elnök szentségtelenségről beszélt.
Milliárdos üzlettel erősíti szemüvegpiaci pozícióját a Meta.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború eseményeivel.
Washingtonba utazott az izraeli kormányfő.
Friss adatok érkeztek.
Sötét felhők a költségvetés felett.
Az éghajlatváltozás lehet az, ami átbillenti a növekedést a recesszióba.